507 Shares 4599 views

Epiphany: Znaki i obrzędy. Obrzędy w wigilię Trzech Króli

Jednym z najważniejszych dni w tradycji prawosławnej jest święto Trzech Króli. Znaki i obrzędy, wróżby, która odbyła się w tym dniu, uznaje się za szczególnie prawdziwe. Przewidzieć ich los w nocy z 19 stycznia mieszkańcy wsi i miast od ponad wieku. A sama historia Chrzest ma swoje korzenie w starożytności. Do tej pory, to święto jest rozpoznawany przez wszystkich, bez wyjątku, obszary chrześcijańskie. Obchodzi swoje katolików, prawosławnych i protestantów.

Święto Trzech Króli

Christian Epifania – święto, które rozpoczęło się z samego Iisus Hristos. W wieku 30 lat wrócił do rzeki Jordan, aby zmyć grzechy. Choć zwyczaj istnieje na Zachodzie. Ioann Krestitel początkowo odmówił przeprowadzenia obrzędu samego Jezusa, wierząc sam niegodny tego. Jednakże, Syn Boga nalegał na tradycji wydajności. Od tego czasu jego garnitur zwyczaj chrzcił wodą podjęte wielu narodów.

Epiphany nazywa bo gdy Jezus wyszedł z wody po chrzcie, otworzyły się niebiosa i głos Boga: „Ty, mój Syn umiłowany! W ty moje błogosławieństwo. " Po tym, Duch Święty zstąpił na Jezusa w postaci gołębicy. Tak więc, w tym dniu ludzie przyniósł wszystkie trzy osoby Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Różne denominacje Epiphany jest obchodzony w różnych dniach. Uważa się, że na krzyżu Jezus Chrystus w dniu 6 stycznia. Kościół katolicki, jednak obchodzi Epifanii w dniu 13 stycznia. Prawosławny świętować Epiphany na 19 stycznia – według kalendarza juliańskiego. Stary styl i ma 6 stycznia. Chrześcijańskie kościoły wschodnie posiadają uroczyste nabożeństwo z 6 nowego stylu.

W ogóle, święto jest rzeczywiście bardzo ważne – Epiphany. wróżby ludowe, prognoz ceremonie posiadają 19 stycznia – to wszystko, oczywiście, nic więcej niż echa dawnych wierzeń pogańskich. Chrześcijańscy kapłani nie zatwierdza, ale również specjalny grzech nigdy uważane ludzi.

święto religijne

Ale najpierw dowiedzieć się, jaki jest oficjalnie obchodzony Epiphany. Tradycje i obrzędy pozostawał od czasów pogańskich, z pewnością interesujące. Ale porozmawiajmy o nich nieco później. Jednak w tym momencie większość Rosjan wyznawania wiary chrześcijańskiej prawosławnej.

Odkąd Chrztu Rusi Objawienia powstał przewidywać jednodniowego postu. Tj 18 stycznia nie wolno tam skoromnaia żywności. Tradycyjnie, świąteczny stół, zebrane w przeddzień Objawienia, umieścić „głodnych” kutyu. Kościół w tym czasie są liturgia, która kończy się pierwszy wielkie błogosławieństwo wód. O 12 rano wierni zbierają się w świątyni na uroczystej usługi. Ostatnio zwykle trwa do wczesnych godzin porannych.

Następnie rozpoczyna się procesja. Wszyscy wierzący, prowadzone przez księży, udać się do najbliższego organu słupa wody. Pre-ice z otworem stawie lub jeziorze lód jest cięty w kształcie krzyża, który jest nazywany w „Jordan” cześć wydarzeń z Nowego Testamentu. Tam ojciec prinarodno uświęca wody, a następnie prowadzi modlitwę świąteczną. Kolejne wierni pragnący zanurzyć w otwór, zgodnie z tradycją, trzy razy.

Epiphany woda może zbierać się w kościele. Nic dziwnego, że konsekrowany wyprzedzeniem. Czasami woda i zyskuje prawo do otworu. Ale bardziej na stawie obok „Jordan” wystarczy ustawić kadzie czystsze. Nawet woda z kranu jest uważany za święty i uzdrowienie w Epifanii. Epiphany (wróżby przewidywaniu różnych wydarzeń z 19 stycznia, jest również często związana z wody) – dzień, kiedy wszystkie rzeki i jeziora stają się uświęcone. Oczywiście, oczyszczony z negatywnych na chrzest i dołków. Epiphany woda może leczyć choroby członków rodziny lub, w stosownych przypadkach, zwierząt domowych. Poza tym, to posypać dom i budynki gospodarcze, aby usunąć wszystkie negatywności. Ich właściwości święty Epiphany woda zachowuje przez rok, a czasem dłużej.

obrzędy ludowe

Oczywiście, to zaznaczone nie tylko kościół, ale także w domu tego święta – Epiphany. Znaki i obrzędy w dniu 19 stycznia, może być bardzo różny. W tym dniu, dowiedzieliśmy nazwisko małżonka, swoje przeznaczenie za cały rok z góry, i tak dalej. D. Oczywiście, Kościół chrześcijański trzyma takie rytuały nie zatwierdzi. Dlatego ci, którzy praktykują wróżby w wigilię Trzech Króli, była pewna, popływać w otwór, aby zmyć grzechy komunikacji ze złymi duchami. W czasie wróżenia, jest niczym więcej niż echo dawnych wierzeń pogańskich, mieszkańców obszarów wiejskich i miejskich w obowiązkowym odstrzelił swoim pektorał i uwolniona na ubraniach wszystkich węzłach. Następnie zastanowić się, jak wykonywać niektóre z tych starożytnych rytuałów w szczegółach.

Jak dowiedział się nazwisko i miejsce zamieszkania przyszłego męża?

Na co można powiedzieć fortuny na Objawienia Pańskiego? Spiski, znaki, rytuały – są tam tylko ogromna liczba. Tradycyjnie jednak, w wigilię Trzech Króli jest nadal uważane przez większość jako święto młodzieży. I zastanawiam się w tej chwili głównie dziewcząt i chłopców na przyszłego męża lub żony. W celu poznania imienia żony, na przykład, wyszedł z bramy i zapytał pierwszy przybysz jak jego nazwa.

Wróżenie z kurek pozwala wiedzieć, jeśli dziewczyna wychodzi za mąż, czy nie w tym roku. Przyszła panna młoda musiała czekać, aż wszystko w domu spał. Potem powoli dryfuje w domu koguta i umieścić go w przedniej części tabeli. Jeśli ptak odwraca się i biegnie z powrotem na ulicę, co oznaczało, że nie ślub w tym roku nie będzie. Jeżeli kogut poszedł do stołu, to był bardzo dobry znak. Gad wkrótce może spodziewać się matchmakers.

Aby dowiedzieć się dokładnie, gdzie oni są, powinny wykraczać poza obrzeżach miejscowości, zdjąć buty nogi i rzucić go w porę. Jest wskazując jego palec i oczyszczenie żył. Ponadto można przejść do skrzyżowania na wsi, i czekać, aż pies szczeka. Jeśli ten dźwięk jest słyszalny w pobliżu, a następnie oczyszczenie miało być z tej samej wioski lub od następnego.

Zgadywania na dobro

Czy ludzie bogaci, czy spodziewać w nadchodzącym roku, problemy finansowe – to również coś, co można łatwo znaleźć na Epifanii. Epiphany Ewa, obrzędy, które zostały przeprowadzone czasami ludzie są starsi, obchodzony w dość ciemnym i niepewnym czasie. Po tym wszystkim, stary rok znika a nowy właśnie się rozpoczął. Dlatego rytuały przewidywania dobrostanu że dni były bardzo popularne i przeprowadzono dość często. Dowiedzieliśmy się, że rodzina czeka na ten rok – ubóstwa i zamożności – w prosty sposób. W tym celu, na podłodze rozproszone ziarna i pobiegł do domu koguta. Im więcej pecks, tym lepiej. Jeśli ptak będzie uruchomić z powrotem na ulicę, bez dotykania ziarna, było to zwiastunem poważniejszych problemów i potrzeb.

Wróżbiarstwo los

Ceremonie Epiphany, tradycje, wróżby ludowe nabrało szczególnego znaczenia. Ten dzień jest uważany za bardzo energicznie bardzo silna. Na przykład, na Trzech Króli, między innymi, można dowiedzieć się, czego się spodziewać rodzinę lub osobę fizyczną w nadchodzącym roku. Aby to zrobić, nie było również wiele rytuałów. Na przykład, można było przewidzieć przyszłości za pomocą kota. Jest prowadzone i czekał na niego chce wejść do domu. W tym momencie, oglądaliśmy co on przyniesie łapę powyżej pierwszego progu. Jeśli w lewo, po czym wszyscy członkowie rodziny w nadchodzącym roku będzie zadowolony.

miejski wróżby

Oczywiście, duża wieś jest trudne do znalezienia, takich jak stodoła lub koguta. Dlatego mieszkańcy zastanawiał się trochę inaczej. Na przykład, można zwinąć rurkę gazety i podpalili ją w nocy z 19 stycznia. Cienie padające na ściany i przewidywania przyszłości. Aby dowiedzieć się, czy życzenie się spełni, można również wyciąć dwa kwadraty z białego papieru i farby do jednego z nich czarny. W godzinach popołudniowych w dniu 19 stycznia, ulotki zostały wyrzucone przez okno i oglądaliśmy niektóre z nich nie spadnie na ziemię pierwszy. Jeżeli czarny – pragnienie, aby być spełnione.

nowoczesny wróżby

W naszych czasach, mieszkańcy miast mogą wróżę, a trochę inaczej. Na przykład wychodzić w nocy lub w godzinach wieczornych, gdy robi się ciemno, i zwrócił się do swego domu z powrotem, psychicznie zadawać pytania. Następnie trzeba zmierzyć się z wieżowca i policzyć świecące okna. Parzysta oznacza pozytywną odpowiedź, dziwny – ujemny.

Bardzo interesujący jest także metoda wróżenia na banknotach. W celu ustalenia, czy pragnienie być spełnione, musimy wziąć prawicy torebkę i wyszła wydostać się najpierw dostaliśmy rachunek. Dziesięć, sto czy tysiąc jest pozytywna odpowiedź, pyatisotke – ujemny.

Znaki na Trzech Króli

Znać przyszłość w Epifanii i mógł tylko oglądać do otaczającej rzeczywistości. Następnie zobaczymy jakie są znaki Epiphany uczty. Obrzędy i rytuały i wróżby, czary muszą wykonywać żadnych i często skomplikowanych operacji. Zgodnie z tymi samymi objawami mogą nauczyć się jego los jest znacznie łatwiejsze. Tak więc, na przykład, psy szczekają, usłyszał w chrzcie, był bardzo dobry omen, czyli bogactwo w nadchodzącym roku.

Dobry omen również trafić na Epifanii pod ciężkim śniegiem. Oznaczało to, zdrowia i dobrego samopoczucia. Epiphany śnieg, jak również przewody, na bieżąco święty i uzdrowienie. Ten zebrano z dachów zarówno wróżby i rytuały, czy tylko do leczenia choroby i pozbyć się negatywnych. Uważano, że w stopie Epiphany wody – bardzo dobrze leczyć w przypadku chorób skóry i stawów.

inne objawy

No, a ja znalazłem się w pewnych szczegółach, jak obchodzić Epiphany. Obrzędy, wróżby i czary, prowadzone w tym dniu, oczywiście, bardzo interesujące. Jednak w Epifanii środowiska może określić nie tylko swoją przyszłość lub losu bliskich. Według różnych znaków, które dzień, nasi przodkowie również przewidzieć pogodę na cały rok.

Wierzono na przykład, że jeśli Chrzest spaść do pełni księżyca, można się spodziewać silnej powodzi rzeki. Jasne gwiazdy na niebie obiecał suche lato, wczesną wiosną i jesienią ciepłe przewlekłe. Jeśli Chrzest zbiegła się z pełni księżyca w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się bardzo silne mrozy. Również w tych latach, latem często było zimno, a wiosną – późno i grząski.

Ewentualnie przyjęty na znaki uroczystości Objawienia Pańskiego i posiadanych przez wielu, w rzeczywistości może pomóc poznać przyszłość. Wierzyć lub nie wierzyć w takie rzeczy – sprawa prywatna. Jednak w każdym przypadku, te rytuały i tradycje, oczywiście, bardzo interesujące, w tym jako część historii naszego kraju.