164 Shares 6132 views

Analog "Teksamena" domowy. Instrukcja obsługi „Teksamena”

„Teksamen” – NLPZ, przedstawiciel oksykamami. Lek eliminuje stan zapalny i ból, jest zdolny do obniżania temperatury. Poniższy opis jest przedstawiona z „Teksamen” leku, analogi, instrukcja obsługi.

Skład, struktura

Lek ten jest dostępny w tabletki i powlekano w postaci roztworu do wstrzykiwań. Składnik aktywny – tenoksykam (20 mg). Substancje pomocnicze obejmują wstępnie żelowaną skrobię, stearynian magnezu, talk. Jako dodatkowego składnika, to jest również laktozę. Tabletki powłoka składa się żółty tlenek żelaza, glikol polietylenowy 400, dwutlenek tytanu, hydroksypropylometyloceluloza.

Właściwości farmakologiczne leku

Ponieważ oryginalny lek i lekarz wybrany analog „Teksamena” będzie pozbyć się bólu, zapalenia i gorączki, hamują agregację płytek krwi. Działanie leku na hamowanie aktywności izoenzymów COX-1 i COX-2. Poprzez stosowanie leku w organizmie spowalnia proces wytwarzania prostaglandyn w obszar stanu zapalnego gromadzi się mniej leukocytów. efekt przeciwzapalny występuje w przybliżeniu jeden tydzień po rozpoczęciu leczenia. Działanie leku utrzymuje się przez długi czas.

Absorpcja zachodzi szybko, lek jest całkowicie absorbowane, ale proces jest wolniejszy, gdy tabletka jest przed posiłkiem. Biodostępność jest 100% prawie całkowite wiązanie z białkami, które są obecne w osoczu krwi. Maksymalne stężenie leku oznaczano przy 120 minut po jej użyciu. Półtrwania występuje w ciągu 72 godzin. Komponenty „Teksamena” wpadają w mazi stawowej. Lek ma zdolność do przechodzenia przez bariery krew-tkanek. Metabolizm w wątrobie, w wyniku hydroksylowania 5 gidroksitenoksikam osad. Większość leku jest wydalane przez nerki (nieaktywnych metabolitów), a reszta – w wątrobie (żółć).

wskazania

Pierwotnego i analog „Teksamena” (wstrzyknięć, tabletki) jest wskazany do łagodzenia bólu, który wyraża się łagodne lub umiarkowane:

 • ból głowy, ból zęba;
 • Zmiany skórne w wyniku oparzeń;
 • uszkodzenie uzyskane ze względu na skutki traumatycznych;
 • algomenorrhea;
 • migrena;
 • nerwoból;
 • bóle mięśni;
 • bóle stawów.

Lek jest wskazany do pochewki ścięgna, zapalenie kaletki, zapalenie kości i stawów, reumatoidalne zapalenie stawów. „Teksamenom” leczyć zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Jest on używany do eliminacji syndromu stawową podczas zaostrzenia dny moczanowej.

Przeciwwskazania

Ta lista – nadwrażliwość na lek, dzieci (poniżej 18 lat), rozrodczym karmienie piersią. Analogowy „Teksamena” przyporządkowana gdy oryginalny farmakoterapia jest niedopuszczalne. „Teksamen” nie ma zastosowania w następujących przypadkach:

 • zniszczenie układu krwiotwórczego;
 • patologii narządów przedsionkowych;
 • silnie płynąca żołądka;
 • zespół wstrząsu – Krwawienie, erozyjne i wrzodziejące charakter uszkodzenia (stan patologiczny w historii są przeciwwskazane dla „Teksamenom” leczenia);
 • upośledzenie słuchu;
 • hypocoagulation;
 • brak aktywności dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
 • hemofilia;
 • triada „Aspiryna”;
 • nerek i niewydolności wątroby.

Ciągłe monitorowanie stanu zdrowia pacjentów w podeszłym wieku, u pacjentów z cukrzycą, nadciśnieniem, tendencja do pojawienia się obrzęku, niewydolności serca.

„Teksamenom» Leczenie

Pierwotnego i analog „Teksamena” (wstrzyknięć, tabletki) jest używany w celu określenia dawki indywidualnej dla każdego pacjenta. Zasadniczo wewnątrz użyć jedną tabletkę. Lekarstwo jest jedno i muszą być wykonywane codziennie w tym samym czasie po posiłku. Przy dłuższym stosowaniu leku wymaga 10 mg dziennych pomocą aplikacji. Pacjenci z dna w razie ostrego ataku jest zaleca się 40 mg oznacza, że pierwsze dwa dni odpoczynku w czasie badania (pięć dni) – jedna tabletka dziennie.

skutki uboczne

może wystąpić niepożądane reakcje organizmu układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego i trawiennych systemów. Ewentualne niepożądane hematopoezy w stosowaniu leku, na przykład, analog „Teksamena”. W rzadkich przypadkach, rozwija się alergia, która przejawia martwica toksyczno-rozpływna naskórka, zespół Stevensa-Johnsona, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, świąd, wysypka. Czasami zmiana niektórych parametrów laboratoryjnych. Wśród innych skutków ubocznych – zespołem obrzęk, nadmierne pocenie się, zaburzenia czynności nerek, skurcz oskrzeli. W przypadku przedawkowania leczenie jest przeprowadzane, mających na celu zajęcie jej objawów.

Przestrogi

Podczas wymagane jest monitorowanie terapii z krwi obwodowej, należy również regularnie sprawdzać stan nerek, wątroby oraz określenie poziomu glukozy we krwi, wskaźnika protrombinowego. Czasami lekarz może przepisać analogu „Teksamena”.

W przypadkach, gdy jest to konieczne w celu określenia 17-keto steroidów, leczenie przerywa się na chwilę. Lek należy odstawić na dwa dni przed badaniem. Jego odwołanie jest wymagane przed wykonaniem operacji (na kilka dni przed operacją).

W to nie jest zalecany do wykonywania czynności potencjalnie niebezpiecznych w trakcie leczenia, których realizacja wymaga zwiększonej uwagi i gwałtowne reakcje psychomotoryczne.

Otrzymywania leku opóźnienia związane z ryzykiem wody i sodu, ich przedłużonym klirensem z ciała. Taki wynik jest możliwe równoczesne stosowanie „Teksamena” i diuretyki w leczeniu pacjentów z niewydolnością serca i nadciśnienia.

Pacjenci z historii choroby nerek może rozwinąć się zespół nerczycowy, martwica brodawkowaty, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Koszt analogi narkotyków, opinie

Analogowy „Teksamena” tańsze niż oryginalne narzędzie. Roztwór można nabyć 205-215 rubli., Przybliżone koszt tabletek 270-300 rubli. Analogi są produkowane z tego samego składnika aktywnego i analogów, które mają podobne działanie. Jest obcy substytutem „Tenikam” Lek ten zawiera tę samą substancję czynną w swej istocie jako „Teksamen”. Można kupić i analogowe krajowy „Teksamena”. Jak wybrać – podjęcie decyzji lekarza.

„Nise” jest również lek produkcji zagranicznej, mogą one być zastąpione oryginalnego leku. W ramach tego analogu obecne inne substancje aktywne, ale wpływ wywiera podobne działanie leku „Teksamena”. Dzięki niemu możliwe jest, aby zapomnieć o bólu i szybko wyeliminować stan zapalny.

Analogowy „Teksamena” home nie gorzej niż importowane. „Teksamen” ma wiele alternatyw, dobór odpowiedniego środka przeprowadza się wraz z lekarza. Jest całkiem możliwe, aby zastąpić „naproksen”, „Polkortolonom”, „Flamaksom” lub „Naklofenom”. Być może leczenie "endoxane", "", "polioksidoniya prednizolonu", "Bonifen". Użycie „Felorana” jest dozwolony jako odpowiednik.

Analogowy „Teksamena” Rosja – „Diklofenak”. Jest to dość dobrze znany zamiennik oryginalnego leku. W rezultacie jego używanie jest osiągnąć podobny efekt terapeutyczny. „Diklofenak” nie jest drogie, więc jest dostępność środków, jednak leczenie tym lekiem może niekorzystnie wpływać na stan żołądka. Z tego powodu lekarze nie przepisują je pacjentom, którzy mają problemy z przewodu pokarmowego. „Diklofenak” – niezawodny odpowiednik, ale nie pasuje do wszystkich.

Jak opinie, wielu „Teksamen” przepisywany wyeliminować ból. Opinie pacjentów pozytywnych, co jest związane z wykonywaniem ich przygotowania zadań. Efekty uboczne zwykle nie rozwijają.