510 Shares 8565 views

Zdrowe odżywianie: We przełamać istniejące stereotypy

Węglowodanów. Zmniejszając spożycie węglowodanów może wywołać skutki krótkoterminowe jak ciało dostosowuje się do zmniejszenia zapasów. Zdrowe odżywianie polega na umiarkowane spożycie węglowodanów, które nie prowadzi do nadwagi. Organizm zużywa energię węglowodany, a dalsza redukcja zużycia może prowadzić do depresji.

Konieczne jest, aby pić dwa litry wody dziennie? Płynu z organizmu przez oddech, pot, pęcherza moczowego i jelit, ale to nie znaczy, że należy pić tyle wody. Trudno jest obliczyć dokładną ilość wody, która przepływa codziennie przez jedzenia i picia, ale jeśli mocz jest jasnożółty kolor, jest to normalne. Jednak, jeśli jest malowany w ciemnożółte, wtedy trzeba pić więcej.

Całej żywności zboża. Przeczytaj treść etykiety produktów, aby upewnić się, że są one w stanie nienaruszonym. Zdrowe odżywianie oznacza jedzenie 80 gramów pełnoziarnistych dziennie – może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia, cukrzycy i udaru mózgu.

Jaja zwiększają poziom cholesterolu we krwi? Mit ten urodził się dzięki temu, że żółtko jaja jest dieta cholesterol. Jednak cholesterol nie ma wiele do zagrażać zdrowiu umiarkowanej konsumpcji jaj. Badania pokazują, że jedzenie jedno jajko dziennie może podnieść poziom cholesterolu, ale jaja są źródłem wielu składników odżywczych.

Wszelkie alkohol jest szkodliwy? Umiar jest kluczem. Uważa się, że kieliszek wina lub dwie szklanki piwa – rozsądna ilość, która nie jest szkodliwa dla zdrowia dorosłych. Alkohol jest lekiem przeciwzakrzepowym, który zapobiega krzepnięciu krwi, czerwone wino zawiera przeciwutleniacze, więc spożywanie niewielkich ilości alkoholu może mieć pozytywny wpływ.

Witaminy są niezbędne dla wszystkich? Jeśli jeść różnorodne owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste i umiarkowanych ilości produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, białka i odpowiedniej ilości kalorii, to masz zdrową dietę, a nie trzeba suplementów witamin. Ludzie, którzy nie stosują te wytyczne, czasami trzeba podjąć multiwitaminy. Są one niezbędne dla kobiet w ciąży i osób z zaburzeniami odżywiania.

Do budowania mięśni, musisz jeść więcej białka? Pomimo tych sprawozdań przez przedsiębiorstwa do produkcji suplementów białkowych, jeśli nie robić forsownych ćwiczeń podnoszenie ciężarów, suplementy białkowe, które nie są potrzebne do wzrostu mięśni. Prawidłowe odżywianie regularne treningi pomogą zwiększyć mięśnie. Dodatki mogą stwarzać problemy, ponieważ dodatkowe funkcje organizmu na nadmiar białka może być ograniczona.

Włókno stwarza problemy dla osób z wrażliwym przewodzie pokarmowym? Istnieją dwa rodzaje włókien: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Rozpuszczalny nie stwarzać problemy, ponieważ są łatwo trawione w organizmie i zapobiega zaparciom u osób z problemów żołądkowych. Rozpuszczalny błonnik znaleźć w fasoli.

Stracił energia niezbędna do niezwłocznego uzupełnienia posiłek? Po załadowaniu sportowcy muszą jeść węglowodanów do glukozy odnowienia zasobów, a niektóre białka zwiększyć efekt odzyskiwania. Cóż, wypić drinka z węglowodanów, takich jak gorąca czekolada z mlekiem odtłuszczonym. Białka pomaga budować masę mięśniową i dlatego mają je natychmiast po treningu nie jest konieczne.

Cukrzyca drugiego typu można zapobiec, jeśli jeść żywności, które są o niskiej zawartości cukru? Cukrzyca nie jest spowodowane przez spożywanie dużych ilości glukozy. Choroba ta jest wynikiem odporności organizmu na insulinę. Pokarmy bogate w cukier może zwiększyć poziom cukru we krwi, ale to będzie tylko wskazanie obecności cukrzycy, a nie przyczyną problemu. Zdrowe odżywianie nie będzie w stanie wyleczyć tę chorobę.