474 Shares 8034 views

Morfologia krwi – na czczo, czy nie? porady lekarza

Każda osoba na danym etapie życia muszą przyjmować różne testy. To nie musi być związane z początkiem każdej choroby. Poddania tej procedury, pożądane jest, a jako środek zapobiegawczy. W tym przypadku, w obecności choroby, to można wykryć na wczesnym etapie, co zwiększa możliwość odpowiedniego leczenia. Wśród wielu badań, które są zachęcani do człowieka, najczęściej morfologii krwi. Na czczo, czy nie, jak jego startu – jest to pytanie, które interesuje wszystkim, którzy mają odwiedzić klinikę.

Należy zauważyć, że w celu uzyskania dokładnych wyników, należy egzekwować przepisy dotyczące obu stronach. Laboratorium musi przestrzegać techniki pobierania krwi i pacjent – zasady przygotowania do analizy.

Faza przygotowawcza

Aby uzyskać najdokładniejsze wyniki i uniknąć konieczności wizytę w klinice, muszą być spełnione następujące warunki:

 1. Do powstrzymania palenia się w ciągu dwóch godzin przed analizą. Wynika to z wymogiem, że nikotyna może powodować skurcz obwodowych naczyń krwionośnych, utrudniając dostęp krwi do kończyn. Dane analityczne może być zniekształcony. Z tego samego powodu nie należy pić mocnej herbaty lub kawy przed procedury pobierania krwi.
 2. Nie jeść tłustych potraw i alkoholu dzień przed badaniem. Produkty te mogą powodować wzrost poziomu cholesterolu we krwi. A to z kolei wpłynie na szybkość sedymentacji erytrocytów, która jest określana przez tę analizę.
 3. Przygotowanie do badania krwi była kompletna, nie zaleca się przyjmowania niektórych leków, które wpływają na krzepliwość krwi. Jeśli w momencie oddawania jesteś w trakcie leczenia, należy poinformować lekarza, a jeśli to możliwe, przesunąć termin dostawy analizy.
 4. Nie należy przyjmować tę analizę w czasie infekcji wirusowej, a przez jakiś czas potem. Minimalny czas, który musi upłynąć po odzyskaniu wynosi 7 dni. Jest to spowodowane tym, że wymagania choroba dotyczy komórkowej składu krwi, zatem wyniki będzie niedokładny.

Analiza krwi z palca

Oprócz ogólnego obrazu klinicznego, w tym analiza pomoże ustalić inne parametry zmian w organizmie. Zazwyczaj jest to początkowy etap pobierania krwi. Jeśli lekarz wykryje wszelkie odchylenia od normy, analizy będą musiały nadal znaleźć dokładne zmiany powodują w organizmie.

Tak więc, oprócz ogólnego obrazu klinicznego, krew z palca określa:

 • poziom hemoglobiny w organizmie;
 • Obecność różnych zakażenia (bakteryjne lub wirusowe);
 • poziom cukru we krwi.

dane te mogą się zmieniać w zakresie stosowania niektórych żywności, aktywność fizyczną i spożycie alkoholu. Dlatego pytanie, „CBC – na czczo lub nie” nie ostoi. Jeśli pójdziesz do oddawania krwi z palca, trzeba jeść co najmniej 8 godzin przed zabiegiem. W przypadku, gdy zmierzone stężenie cukru we krwi, zaleca się, aby wstrzymać się nie tylko z jedzeniem, ale także z wodą, a nawet gumy do żucia.

Analiza krwi z żyły

Ta metoda pobierania próbek krwi stopniowo całkowicie zastąpić pierwszą. Do tej pory pełna morfologia krwi mogą być brane nie tylko kciuka, ale również z żyły. W tej ostatniej metodzie zyskuje na popularności, ponieważ zapewnia pełniejszy obraz kliniczny.

Tak więc, po przejściu krew, można uzyskać wyniki wielu testach, co jest bardzo wygodne.

Zatem analiza krwi z żyły mogą być podjęte, jeżeli chcesz zdefiniować:

 • jej grupa krwi i czynnika Rh (wskaźnik może być wykrywane i w czasie analizy palca);
 • Kompozycja biochemicznej;
 • hormony;
 • obecność zakażeń przenoszonych drogą płciową;
 • poziom markerów nowotworowych.

Warto zauważyć, że przed badaniem krwi z żyły wszystkich tych wskaźników można luźno próbować. Wyjątkiem jest analiza TTG oraz hormony parathormonu. Ponadto, jeśli chcesz być przeszukiwane pod kątem HIV, zapalenie wątroby lub kiły, lekarze powinni oddawać krwi tylko na pusty żołądek.

Krew utajona: Metoda określania

Wśród wielu badań, które sugerują, nowoczesnej medycyny stoi utajoną badanie krwi. Ta metoda kału, co sprawia, odsłaniając ukryte krwawienie w różnych częściach przewodu żołądkowo-jelitowego. Jest to niezwykle ważne badanie laboratoryjne, które mogą zdiagnozować początek wielu poważnych chorób, które nie mogą w inny sposób być wykryte.

Aby uzyskać wiarygodne wyniki, należy wykluczyć z diety mięsa, ryb, warzyw i zielonych pomidorów przed oddaniem utajoną badanie krwi trzy dni przed dostawą materiału. Ponadto, konieczne jest zaprzestanie stosowania wszystkich środków przeczyszczających, które mogą mieć wpływ na jelita. Należy pamiętać, że właściwa preparatu zależy od dokładności wyniku analizy, a zatem do prawidłowego rozpoznania.

Badanie krwi w czasie ciąży

Oczekiwanie na dziecko – to najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Jednak oprócz radosnym uczuciem pochodzenia życia, okres charakteryzuje konieczności regularnych wizyt prenatalnych.

Z wszystkich różnych analiz, które powinny podjąć przyszła mama przez cały okres ciąży, pełną morfologię krwi i analiza moczu inną regularnością. Do profesjonalnego ciąży trzeba brać je tak często, jak raz na miesiąc. W tym przypadku, jeśli mocz mogą być zbierane rano zaraz po przebudzeniu, to pytanie „CBC – na czczo, czy nie” The dosyć kontrowersyjne.

Ciąża – to okres życia, kiedy kobieta powinna regularnie spożywać kalorii i taka długa przerwa pomiędzy posiłkami może mieć negatywny wpływ na jej zdrowie. Dlatego lekarze mogą być luźne śniadanie przed oddaniem krwi. W odniesieniu do wody, można pić bez żadnych ograniczeń.

Morfologia krwi u dzieci

Dzieci – ta kategoria pacjentów, co wymaga specjalnego podejścia. Co masz na myśli badanie krwi u dziecka? Jest to kompleksowa diagnostyka, która pozwala określić kierunek rozwoju i dostępności zarówno choroby i warunków wstępnych dla niej dziecka.

W tej procedurze przygotowania zależy od wieku trochę pacjenta. Jeśli dziecko nie jest rokiem dostawę testów na czczo może być mowy. Czas, który trzeba znosić od posiłku wynosi trzy godziny. Jeśli okaże się dłużej – dobry, ale wymagany jest odstęp trzech godzin.

Dzieci od lat i powyżej już starać się wyjaśnić znaczenie analizy i przygotować się do zabiegu. Odbieranie krew z młodych pacjentów jest zwykle towarzyszą negatywne emocje, co może prowadzić do zastoju krwi, które, odpowiednio, będzie komplikować procedurę jego kolekcji.

Dlatego ważne jest, aby spróbować stworzyć pozytywne postawy u dzieci, w których nie będą bać lekarzy i ewentualnego bólu. Aktywność fizyczna jest pożądane, aby wyeliminować w przeddzień wizyty w klinice, i powinny zostać usunięte z diety żywności wysokiej zawartości tłuszczu. Bezpośrednio podczas rzeczywistego pobierania krwi pewnością rozpraszać dziecka. Można to zrobić albo poprzez rozmowę lub ulubioną zabawkę. Przestrzeganie tych wytycznych zapewni najbardziej wiarygodne wyniki bez stresu psychologicznego.

Gdzie można zrobić badanie krwi?

Jeśli potrzebujesz do oddawania krwi, masz wybór pomiędzy centrum zdrowia publicznego, do którego należą geograficznie i prywatnego centrum medycznego. To wszystko zależy od Twoich pragnień i możliwości finansowych.

Do tej pory istnieje wiele prywatnych laboratoriów, które mają najnowszy sprzęt. Jednocześnie, nie każdy może sobie pozwolić, aby zapłacić wymaganą kwotę na badania. W tym przypadku, można udać się do przychodni, która znajduje się na terenie swojego miejsca zamieszkania.

Koszt badania krwi

Osoby, które chciałyby poddać się badaniom lekarskim zastanawiając się, ile badanie krwi. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, takich jak wybór i rodzaj analizy laboratoryjnej. Jeśli istnieje polityka obowiązkowego ubezpieczenia medycznego, badanie krwi w klinikach państwowych to zrobić za darmo. Odnosi się to do placówek medycznych zlokalizowanych na terenie swojego miejsca zamieszkania. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zrobić test w innej przychodni państwowej, obecność polityki zapewni bezpłatną opiekę medyczną.

W odniesieniu do prywatnych laboratoriów i ośrodków medycznych, w których wartość każdego z analizy zależy od przedziału cenowego, który ustanawia instytucję. Na przykład cena klinicznej analizy krwi zależy od głębokości dochodzenia. Koszt waha się od 150 do 650 rubli. Cena biochemiczna analiza żyły ze względu na rodzaj analizy, jeśli poziom niektórych przeciwciał badane, koszt wynosi zwykle od 150 do 300 rubli. Ceny analiz dotyczących hormonów i markerów nowotworowych zaczynają się od 300 rubli. Określania obecności zakażenia wirusowe i ilość przeciwciał w organizmie wynosi około 400 rubli i zależy od złożoności manipulacji. W tym przypadku kompleks dostarczanie krwi na obecność jakichkolwiek infekcji, zazwyczaj zapisu. W każdym razie, wybierając lokalizację, w której chcesz oddać krew, powinien być zaznajomiony z usług i ich kosztów, w celu poznania dokładną cenę trzeba zapłacić za procedurę.

wniosek

Zatem oddawanie krwi – procedura, która powinna odbywać się regularnie każdego człowieka do myślenia o własnym zdrowiu. Jak wziąć pełną morfologię krwi, na czczo, czy nie, to zależy od zdrowia, celów badawczych i określonej choroby. W każdym przypadku, jeśli lekarz wyznaczył pan oddać krew, trzeba mu wyjaśnić, jakie wymogi szkoleniowe dla konkretnej analizy.