117 Shares 5674 views

retinal disinsertion

Odwarstwienie siatkówki jest patologiczne oka, w którym proces siatkówki z jakiegoś powodu jednej z naczyniówki. Przyczyn związanych z odwarstwieniem siatkówki różne zjawiska, w tym uszkodzenia oka, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie siatkówki, a guzy wewnątrzgałkowe.

Dość często, odwarstwienie siatkówki prowadzi do znacznego spadku poziomu wzroku. Bezpośrednią przyczyną choroby zwykle stają się nieciągłości siatkówki. W przypadku uszkodzenia siatkówki płyn ciała szklistego sączy pod siatkówką i oddziela osłonę. często występują siatkówki rozdziera się zmiany struktury i składu ciała szklistego (wzrost gęstości substancji i rozwoju strun, które są związane z siatkówką). Podczas przenoszenia pasma deformować siatkówki oka, powodując napięcia na jego powierzchni i może prowadzić do pęknięć.

Odwarstwianie się objawy charakterystyczne. Szybki dostęp do okulisty w trakcie rozwoju następujących objawów pomoże Ci zaoszczędzić wizję:

  1. Pojawienie się zasłoną przed oczami. Często pacjenci nie zwracają uwagi na to zjawisko i nie spieszy się iść do lekarza, robi samoleczenie. Jeśli istnieje zasłona przed oczami, aby pamiętać, która strona rozpoczęła rozwój objawów, od czasu skierowania do specjalisty, może to potrwać całe pole widzenia.
  2. Oryginalne miga (w postaci iskry, piorun). Zjawiska te często wskazują siatkówki proces odłączania i jest sygnałem do natychmiastowej wizyty do okulisty.
  3. Deformacja obiektów i utrata ich poszczególnych obszarach pola widzenia, zniekształcenie liter i cyfr. Wspomniany objaw oznacza uszkodzonej strefy centralnej siatkówki.

Należy pamiętać, że odwarstwienie siatkówki nie jest traktowany kropli lub zastrzyków. Odpowiednie pielęgnacji tą patologią mogą być włączone (to znaczy połączenie różnych metod), ale niekoniecznie obejmuje leczenie chirurgiczne odwarstwienia. Wizji został przywrócony w możliwie największym stopniu powinna być złożona chirurgia okulistyczna zrobić jak najszybciej. przewlekłe zapalenie struktur oka może występować w zaawansowanych przypadkach choroby. W niektórych przypadkach, odwarstwienie siatkówki kończy się ślepotą.

Dla powodzenia leczenia odwarstwienia siatkówki oka chirurg musi najpierw wykryć siatkówki przerwę, a następnie je wyeliminować. Podczas pracy strefy szczeliny obwodowej sztucznie wytworzonej stan zapalny powoduje bliznowacenie, dzięki czemu szczelina do uszczelniania krawędzi. Nowoczesna technologia pozwala w leczeniu odwarstwienia siatkówki za pomocą lasera lub krioterapii (zimny ekspozycji).

można zidentyfikować następujące wspólne metody chirurgicznego leczenia patologii:

  • Wypełnienie obrotowy lub lokalnych obszarów problemowych w strefie pęknięcia siatkówki;
  • Witrektomii, czyli chirurgicznym usunięciu naturalnej szklistego wymiany z tworzyw sztucznych, które są podobne w ich właściwości;
  • koagulacja laserowa – chirurgiczne ograniczenie obszaru luki z pomocy medycznej wiązki laserowej.

W celu zapobiegania lub wczesnego wykrywania odwarstwienia siatkówki zachęcamy do odwiedzenia okulisty. Czas spędzony diagnoza wskaże chorobę i przeprowadzenie jego leczenia przy minimalnych środków. Urazowe uszkodzenia siatkówki zawsze można uniknąć przestrzegając podstawowych wymogów bezpieczeństwa w domu, jak iw sztuce, a także następujące przepisy bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków pracowniczych.