587 Shares 8898 views

Twaróg – kalorie i typy

Każda kobieta stara się zachować szczupłą sylwetkę. Hasty śniadanie przed pójściem do pracy lub przejadanie się wieczorem, trzeba czasem pomyśleć o tym, jak wiele kalorii wchłaniany z pokarmu. Kalorii i może dostarczyć pozornie dieta produkt, jak ser.

zawartość kalorii i informacje o zawartości tłuszczu, białka, węglowodany i inne związki, które są, po użyciu wyrobu, można znaleźć w organizmie, umieszczone na opakowaniu. Jednak nie zawsze mają takie etykiety. Trudno sobie wyobrazić, owoce, warzywa, bułki, pocięte kawałki sera lub mięsa z naklejce informacyjnej. Jak więc wybrać odpowiedni ser?

Kalorii – nie jest jedynym czynnikiem, który należy zwrócić uwagę. Dobrym medium ottsezhen twaróg i gładka w przekroju. Jeśli był bardzo delikatny, że zawiera zbyt dużo surowicy. W przypadku przegrzania w sklepie, on zostaje zestrzelony w granulkach, krucha lub przypominające papkę. Świeży twarożek powinien być lekko kwaśny smak, a jeśli jest to twarożek z dodatkami – bogaty smak i aromat przypraw.

Twaróg jest dobrym źródłem białka wysokiej jakości. zawiera podstawowe aminokwasy. Oznacza to, że organizm sam nie potrafi ich wytwarzać, dlatego trzeba je od żywności (biorą udział w tworzeniu nowych i odbudowę uszkodzonych komórek). Zawiera on również trochę magnezu, potasu, cynku, witaminy A, D i z grupy B i E.

Twaróg ma najmniejszą zawartość wapnia wszystkich produktów mlecznych. Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten pierwiastek (800-1200 mg), aby jeść prawie 1 kg twarogu.

Jak wybrać odpowiedni ser kalorii i tłuszczu – produkt wolny od tłuszczu

Twaróg jest łatwo przyswajalne. Pierwsze miejsce pod tym względem zajmuje lekkostrawne serek homogenizowany. Kalorii zależy od zawartości tłuszczu i innych dodatków. Fat Twaróg najbardziej kaloryczny i najbardziej bogate w nasycone kwasy tłuszczowe. Dlatego zaleca się, aby spożywać je z umiarem. Ludzie, którzy podwyższony poziom cholesterolu, powinno być zaniechane.

twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, co jest najniższym kalorii, przeznaczony dla ludzi, którzy schudnąć na diecie bez tłuszczu. Najlepiej jest wybrać odważne ser, bez żadnych dodatków. Całkowite usunięcie tłustych produktów mlecznych pozbawia witaminę D, które są potrzebne do prawidłowego wchłaniania wapnia. zsiadłe mleko sery i desery z owocami, miodem, czekoladą, zwykle zawierają cukier i dostarczyć organizmowi pustych kalorii. Dodatkowo, syntetyczne barwniki i substancje zapachowe mogą być w nich obecne. Lepiej przygotować się z dodatkiem sera ulubione przyprawy, domowej roboty dżemem lub miodem.

Twaróg – kaloryczności i zawartości tłuszczu

W dostępnych w handlu serów o różnej zawartości tłuszczu: śmietany (14,5 procent), w całości (9,5 procent), tłuszcz (6,5 procent), pogrubienie (3 procent), o niskiej zawartości tłuszczu (mniej niż 3 procent).

Sto gramów beztłuszczowego jogurtu 99 kcal, pogrubienie -133 kcal, tłuszcz – 175 kalorii. Homogenizuje ser Element ten zawiera 161 kcal homogenizowana truskawka – 168 kcal, granulowany skrzepu – 101 kcal, granulowany niskotłuszczowy – 87 kcal aromatizarovany twaróg – 242 kcal.

Gdzie kupić – w sklepie lub na rynku?

Najlepiej jest kupić domek w sprawdzonych producentów z systemów chłodniczych sklepów. Należy sprawdzić datę ważności. Nie można kupić produkt, jeśli okres trwałości jest przyklejona lub jest trudny do odczytania. Przy zakupie na rynku trzeba być ostrożnym, ponieważ nie wiedzą, warunki, w jakich to było robione i jak długo jest na ladzie. Idealnie chciałbym zakupić ten użytecznych produktów bezpośrednio od producentów.