351 Shares 9138 views

Dowiadujemy się przyczyn zaparcia i zwalczania tej choroby.

W takim przypadku możemy powiedzieć, że osoba, zaparcie? Jak radzić sobie z tą plagą? Dla najbardziej efektywnej walki to nieprzyjemne zjawisko i jego zapobiegania, proponujemy rozważenie przyczyny zaparć w sposób szczegółowy i mechanizm ich powstawania.


Czym jest zaparcie?

Zaparcia – naruszenie funkcjonowania jelit, charakteryzuje się brakiem fotela więcej niż dwa dni (ostry), zaparcia lub o to nie więcej niż trzy razy w tygodniu przez cały rok (przewlekłe zaparcie). Może on wystąpić u dorosłych i dzieci, często obserwuje się u kobiet w ciąży.

Najczęstszymi przyczynami zaparć:

· Stres i napięcie DC, które okresowo twarze każdy. W rezultacie, przekrwienie wytrząsa układu nerwowego, nie jest zjawiskiem dysfunkcji układu autonomicznego (mózg nie może kontrolować narządy wewnętrzne właściwie, to cierpi na pierwszym miejscu, jelita).

· Niska aktywność ruchową jelit spowodowanym przez siedzący tryb życia. Powolne motoryki jelit jest szczególnie charakterystyczne dla osób starszych.

· Zła dieta, w której w pierwszej kolejności do spożycia tłustych powinny, mięso, słodkie ciasto, słodycze. Taki pokarm przemieszcza naturalne produkty bogate w błonnik, który stanowi składnik aktywny i jelit.

· Chorobach przewodu pokarmowego, takich jak wrzód żołądka, wrzód dwunastnicy, dysbacteriosis, przewlekłe zapalenie trzustki.

Przyczyny zaparć mogą być również pokryte przeszkoda na drodze odchody (obrzęk, zwężenie, polipów, kamień żółciowy), a także w tworzeniu niewystarczającej liczby stolcu (to po prostu nie jest możliwe, aby stymulować jelita prawidłowo).

Ponieważ nie jest zaparcie?

Istnieją dwa dominującym mechanizmem formowania choroby – dyskinezy lub diskheziya okrężnicy.

Dyskinezy okrężnicy oznacza brak koordynacji ruchów skurczów lub zmniejszenie sygnału ściany jelita jelitowych. Powodem, dla wszystkich jest niewłaściwe wykonywanie nerwowego regulacji okrężnicy, jak również wpływu hormonów.

Główne objawy łuszczycy:

· Wzdęcia, wzdęcia.

· Ból w jamie brzusznej.

· Zaparcia.

· Odbijanie natrętne nieprzyjemny smak w ustach.

przyczyną zaparcia Może być również z naruszeniem tranzytu stolca do jelita grubego. Czas przejścia przez jelito cienkie zdrowej żywności dla ludzi wynosi średnio 4 godziny i 10 minut i w tym czasie zaparcia wzrosła do pięciu i pół godziny.

Pojawienie się diskhezii grubego sprzyja trwałej supresji naturalnej chęci do opróżnienia jelit. W rezultacie, odbytnica jest rozciągnięta pod wpływem kału i jelit ruchy stają się bardzo bolesne.

Niezależnie od przyczyny zaparć u dzieci lub dorośli, należy natychmiast podjąć działania w celu ich wyeliminowania, gdyż dalsza obecność kału w organizmie prowadzi do powstania i rozprzestrzeniania się szkodników wokół jelit. W rezultacie organizm ludzki intoksitsiruetsya i powoli zatruwają siebie. Statystyki rozczarowujące – o dziesięć procent rozwiniętych krajach zachodnich cierpi na przewlekłe zaparcia. Najbardziej podatne na tę chorobę kobiety mają to występuje trzy razy częściej niż u płci przeciwnej.

Jak zapobiegać zaparciom i jak radzić sobie z tą chorobą?

· Poprawić swoją dietę zawierać pokarmy bogate w błonnik warzyw (owoce, warzywa, chleb razowy) i pić co najmniej dwa litry płynów każdego dnia.

· Odżywianie to nie tylko pełne, ale również regularnie (pięć razy dziennie).

· Jedz głównie ciepłe posiłki i napoje.

· Utrzymanie aktywny tryb życia.

Jeśli choroba jest dogonił ciebie najważniejsze – prawo do ustalenia przyczyn zaparcia, co przyczynia się do ich wczesnej eliminacji.