757 Shares 2511 views

Technologia cyfrowa: Dental X-

Bez X-ray maszyna nie może wykonywać żadnej jedną gałąź współczesnej medycyny. Ja wyjątkiem, i stomatologii. Dentyści czasami trudne do określenia przyczyny choroby bez znaczącego badania jamy ustnej, który obejmuje dyfrakcji rentgenowskiej.


Kilka lat temu specjaliści otrzymał filmową strzał usta. Ale teraz są urządzenia stomatologiczne nowej generacji – cyfrowe. Dentystyczny X- (promienie X) stosowany jest w trudnych przypadkach.

Co to jest Ray?

RAY Dental – czujnik, który odbiera promienie rentgenowskie i po przetworzeniu wysyła gotowego obrazu do komputera. Korzystanie RAY minimalizuje czas przetwarzania i drukowania obrazu na filmie. Czujniki zapewniają dokładniejsze informacje.

Ponadto RAY nie jest szkodliwa dla zdrowia jako zwykły x-ray. Cała materia w dawce promieniowania, które jest znacznie zmniejszona.

Jest to obecnie dość łatwo znaleźć i kupić RAY stomatologicznych. Co to jest, mówiliśmy powyżej. Więcej wspólnych urządzeń przewodowych, które są podłączone do komputera. Ale bardziej popularny wśród dentystów modeli bezprzewodowych ze względu na przystępną cenę i wygodę.

Korzyści dla rentgenowskim X-

Ray jest proces tworzenia i utrzymywania rentgenowskie za pomocą komputera. RAY Dental działa w taki sam sposób jak konwencjonalny rentgenowskich, z tylko jedną cechę odróżniającą – obrazy są wyświetlane na ekranie komputera, a nie na filmie. Dzięki ultra-czułe elektrody gotowym obrazie pojawia się w programie, który pozwala odkryć przyczynę choroby, która jest trudna do rozpoznania w badaniu.

Klinikach stomatologicznych radiovisiographs używane częściej, które ma wiele zalet w stosunku do promieniowania rentgenowskiego, a bardziej konkretnie:

  • natychmiastowy wynik diagnostycznych;
  • Prosta obsługa;
  • niskie promieniowania (5% normalnej X-Ray).

Eksperci w dziedzinie medycyny zatwierdzić zastosowanie technologii cyfrowej, a wyniki badań mogą być przechowywane przez kilka lat, co znacznie ułatwia dalszą analizę dokumentacji medycznej. Dentysta może w każdej chwili podnieść dokument z archiwum.

Dokładniejsze strzałów próbnych nie wytwarza promieniowania rentgenowskiego, a X- stomatologiczną. Zdjęcia w tym przypadku nie jest potrzebna, jako eksperci mogą oglądać obraz na ekranie komputera.

Pytania narzędziem z wyboru

Przy wyborze urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę na sposób gotowego obrazu. Kilka lat temu, eksperci twierdzili, że bardziej dokładne informacje daje RAY stomatologiczne z SSC-czujnika z powodu braku „martwym punkcie”. Ale to jest udowodnione, że obraz nie jest dokładna w porównaniu z czujnikiem C-MOS, znakomita jakość obrazu.

Ponadto, ważne jest szczegółowo rozdzielczości obrazu, gdyż standard ten nie przekracza zwykle 14 lp / mm. Często w opisie urządzenia przedstawia teoretyczną, czyli szacunkową rozdzielczość, więc ważne jest, aby wyjaśnić informacji. Istotna jest także kompatybilność z komputera i aparatu rentgenowskiego z Rayem.

Jest pożądane, aby działanie aparatury rentgenowskiej pokrywa się za pomocą czujnika, a komputer jest zsynchronizowane za pomocą urządzenia do natychmiastowej transmisji.