673 Shares 6404 views

Tsitramon – zwiększa lub zmniejsza ciśnienie?

Te tabletki są znane wszystkim. Najczęściej pijemy je z głowy, zwykle bez pytania: tsitramon podnosi lub obniża ciśnienie krwi?

Nie jest tajemnicą, że często powoduje bóle głowy, problemy z ciśnieniem. Nadciśnienie i niedociśnienie, podwyższone i obniżone ciśnienie może wystąpić napady bólów głowy. W przypadku bólu w nadciśnieniu, aby się go pozbyć, konieczne jest obniżenie ciśnienia, niedociśnienie – wręcz przeciwnie, powinna zostać zwiększona.

Żeby było jasne, czy ciśnienie wzrasta tsitramon, zobaczmy, co to jest, tak popularny narkotyk. Tabletki te mają skomplikowaną strukturę. Są to trzy składniki: kwas acetylosalicylowy, w ilości 0,24 g, 0,03 g kofeiny wraz paracetamolu w ilości 0,18 g rozważenie wpływu każdego z tych składników.

kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. zmniejsza także adhezji i agregacji płytek krwi i uwolnienie z nich czynników krzepnięcia. Dlatego jest stosowany w celu zapobiegania tworzeniu się zakrzepów krwi w chorobie niedokrwiennej serca, zakrzepica żył siatkówki, udaru warunkach pooperacyjnych. Na napięcie naczyniowe to nie ma znaczenia. Zatem Citramonum podnosi lub obniża ciśnienie nie kwas acetylosalicylowy. Nawiasem mówiąc, w eksperymentach okazały swoje właściwości teratogenne. Dlatego preparaty zawierające tę substancję nie jest zalecany w ciąży.

Paracetamol w swojej strukturze i działaniu podobnym do fenacetyną, który wcześniej i był członkiem tsitramona. Jednakże różni się od fenacetyna mniejszą toksyczność. Wiadomo, że ten ostatni jest w stanie indukować tworzenie methemoglobiny, hamując w ten sposób oddychanie, tkanki. Ponadto, jest to szkodliwe dla nerek. Fenacetyna jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i chorób nerek.

Paracetamol jest mniej zdolne do tworzenia methemoglobiny, ale w dużych dawkach i przy długotrwałym stosowaniu ma toksyczne działanie na wątrobę. To może złagodzić ból i zapalenie, także obniża temperaturę. Oznacza to, że część tsitramona dostarcza nam sądem – środek przeciwbólowy. Coś dla których wyceniane tsitramon. Zwiększa lub zmniejsza ciśnienie paracetamolu? Jest udowodnione, że go nie wpływać.

Trzecim składnikiem tsitramona – kofeina. I to jest ten lek może wpływać na napięcie naczyń oraz w ogóle na ośrodkowy układ nerwowy. Pobudza silnik i aktywności umysłowej, zmniejsza senność i zmęczenie, pobudza oddechowego centrum i naczynioruchowy centrum.

Kofeina zwiększa tętno. Pod jego wpływem rozszerzony naczyń krwionośnych nerek, mózgu, serca i mięśni. Statki narządów jamy brzusznej to zawęża. Coraz moczu wyjście jest wzmacniany przez działanie kofeiny. To teraz miał łączny efekt! Tak więc, mimo wszystko, ze względu na kofeinę tsitramon podnosi lub obniża ciśnienie krwi? Odpowiedź na to pytanie brzmi: lek jest w stanie zwiększyć presję na gipotonicheskih. Pod normalnym ciśnieniem, żadne znaczące zmiany nie zdarza się po podaniu dawki.

Jednak, kofeina jest zawarta w tych tabletkach jest przeciwwskazany w ciężkim nadciśnieniem, organicznych chorób serca i miażdżycy. Dlatego tsitramon pod zwiększonym ciśnieniem, aby go przyjąć nie jest konieczne, nie rozumiejąc, co spowodowało ból głowy. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, a wiem o tej chorobie, przed leczeniem sprawdzać ciśnienie. Być może trzeba brać leki, zmniejszając go, a nie tsitramon.

Jeśli ból jest jakoś połączony ze spadkiem ciśnieniem, tsitramona recepcji można go złagodzić. To samo odnosi się do głowy pod normalnym ciśnieniem.

Biorąc pod uwagę niekorzystne skutki uboczne leku, nadużywanie nie jest konieczne. Może dojść na świeżym powietrzu lub filiżance mocnej herbaty usunie ból głowy nie jest gorszy niż popularne, ale nie całkiem nieszkodliwe pigułki. Dobre zdrowie dla ciebie!