843 Shares 6067 views

Kto i dlaczego wydano Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1 i 2 stopnie

Nagroda – znak męstwa i odwagi, uznanie Ojczyzna ludzkich zasług jego działalności. Nagrody wydawane w Rosji, są wyraziste, specjalne pomniki naszej historii, przypominają walki z wrogami wielkich dzieł dla dobra kraju i reform.


Nagrody Historia jest wyjątkowy. Wojna, rewolucja, społeczny przewrót doprowadziły do powstania wielu różnych nimi. Ale szczególnie dumni ludzie nosili medale otrzymane dla wyczynów wojennych.

Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej powstała w czasie wojny i był nazywany „II wojna światowa”. Prace nad nią zaczęły SI Dmitriev i A.I.Kuznetsov którzy byli znani artyści tamtych czasów. W kwietniu 1942 roku, kontury były już przed Stalina, a dwudziestą maja został ogłoszony dekret „O ustanowieniu Order Wojny Ojczyźnianej”.

Nagroda ta wygląda jak pięcioramienna gwiazda wypukłej rubinowy kolor. Jest on otoczony złotymi promieniami. W środku jest wizerunek sierpa i młota oraz kręgu – pas z odpowiednim napisem. Na tle gwiazdy wyciągnąć miecz i karabin.

Zamówienie WWII I stopnia produkowane ze srebra, złota i waży 33 gramów. Nagradzanie 2 stopnie – srebra wagowych – 29 gramów. zapinany one wstęgę jedwabiu efekt mory i bordowym z czerwonym paskiem.

Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej miał szansę przedstawicieli obu oficerów i zaciągnął wojska NKWD, Flota, grupy partyzanckie, które wykazały odporność w walkach, męstwo, odwaga. Także to może dostać żołnierzy, który osiąga sukces operacji wojskowych. Dla pierwszego stopnia Zakonu również miał zniszczyć 3 lekkie samochody pancerne i 2 ciężkie / średnie.

Pierwszy Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej o 1 stopień w czerwcu 1942 II dostał Crickley, dowódca Gwardii Division. W miejscu, gdzie był z wojskiem, przeniósł się dużo czołgów w maju tego samego roku. Jednak Kanonierzy nie bały, a za dwa dni zniszczyły 32 czołgów. Sam dowódca został ranny i zmarł w tej walce. 344 takich nagrody zostały przyznane.

Order Wojny Ojczyźnianej 2 stopni podane są dla tych, którzy są samo zniszczone 2 lekkie samochody pancerne lub 1 średni lub ciężki / w szeregach załogi pistoletu 3 lekkich samochodów pancernych lub 2 ciężki / średniej.

Czterdzieści lat później, na cześć rocznicy daty zwycięstwa, w 1985 roku, Najwyższy ZSRR przywrócił nagrodę. Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 2 stopnia dostał drugi świat kombatantów, którzy z różnych powodów nie udało nam się uzyskać w trakcie działań wojennych pierwszego stopnia. Poprzez tą nagrodą uhonorowany prawie wszyscy żyli aż weteranów. W czasie wojny to zasłużenie otrzymał 1,028 mln osób.

Aby ludzie rajd do podniesienia morale, został ustawiony i inne nagrody, które zostały nazwane po legendarnych rosyjskich przywódców wojskowych, takich jak Aleksandra Nevskogo. Były one przeznaczone dla dowódców Armii Radzieckiej za ich zasługi w instrukcji operacyjnej bojowe.