187 Shares 3795 views

Korzyści i kaloryczność ryb

Od czasów starożytnych, naznaczone wykorzystaniem ryb i owoców morza. Docenione nie tylko niskiej kaloryczności ryby, ale także bogate kompozycję, która wzbogaca ciało niezbędne dla funkcjonowania elementy.


Najważniejszą i najbardziej istotne składniki produktów rybnych omega-3, kwasy tłuszczowe, które mają grupę wielonienasyconych kwasów niezbędne dla ludzi. Ważne jest, aby pamiętać, że organizm nie może produkować te substancje i produkty, w których są one bardzo nieliczne. Najbardziej znanym jedzenie – to orzechy, nasiona słonecznika. Główną zaletą omega-3 kwasów tłuszczowych w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, co jest korzystne dla układu sercowo-naczyniowego i mózgu. Źródłem tych kwasów tłuszczowych jest uważany za niektóre rodzaje ryb: śledź, makrela, tuńczyk, pstrąg, łosoś, halibut i inne.

Ponadto, niskokaloryczne ryby zapewnia lepszą szybkie trawienie i absorpcję przez organizm, zamiast różnych rodzajów mięsa lub kurczak. Na przykład, kurczak jest trawiona w ludzkim ciele około 4 godzin, 2-3 godzin na asymilację ryb. To niewątpliwie wpływa na ogólną kondycję organizmu.

Ryby bogaty w pierwiastki śladowe, najważniejsze są atom jodu, magnez, żelazo, fosfor. Oczywiście, największą zaletą jest zawarty w niezamrożonym ryb. Ze względu na fakt, że ryby są niskokaloryczne, to jest wliczone w różnych dietach dla utraty wagi. Produkt ten pozwala nie tylko schudnąć, ale również wzbogacić organizmowi składników odżywczych i witamin. Oczywiście, kaloryczność ryb zależy od jego gatunku, ponieważ istnieje duża liczba odsłon i podgatunków. Na przykład, suche ryby (dorsza, morszczuka, soli) zawiera średnio od około 80 kcal kalorii, średniej zawartości tłuszczu (okoń, pstrąg, sardynki) – nieco więcej niż 100 kcal tłuszczowe (makreli, tuńczyka, węgorza, makrela) – 150-200 kcal.

w Japonii, gdzie pożywienie jest duża część zwykłej ludzkiej diety niskokaloryczne łosoś pierwszy zaobserwowano. Później, ryby zaczęły pojawiać się na stołach innych narodów i narodowości, a jego stosowanie jest korzystne dla stanu narządów i układów wewnętrznych, wygląd (włosy, paznokcie, zęby, skóra), zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

Wielu zastanawia się, ile kalorii są smażone ryby? Środek ten powinien uwzględniać różnorodność ryb i oleju używanego do smażenia. Ogólnie rzecz biorąc, ryby smażone w oleju roślinnym. Średnia kaloryczność to danie jest od 150 do 200 kcal. Na przykład, prażone wiecha 140 kcal, Pollack – 184 kcal karasie – 195 kcal na 100 g produktu. Optymalna jest uważany dodatkami ziemniaki (gotowane, smażone frytki), ryż, warzywa, zioła, świeże. Aby smak i aromat potrawy wskazane jest, aby dodać sól, przyprawy, sok z cytryny i inne przyprawy.

Oczywiście, musimy pamiętać, że każdy produkt ma odwrotną stronę. Najczęstszym działaniem niepożądanym spożycia ryb jest inwazja pasożytów. Grozi, że jeśli ludzie preferują surową rybę (egzotyczne potrawy i popularne sushi), czy nie dobrze wyeksponowane go obróbce cieplnej. Zaleca się uważnie upiec dokładnie i gotować rybę, aby całkowicie zniszczyć pasożyty.

Należy również zauważyć, że palenie ryb jest najbardziej niebezpieczne, metoda przetwarzania jako produkt uformowany rakotwórczych, które są przyczyną raka. Najbardziej duża ilość szkodliwych substancji gromadzą się na gorąco palenia. Ale ryby wędzone nie powinny jeść bardzo często, tylko jeden razy w ciągu 1-2 tygodni.