462 Shares 6339 views

Jak rozwinąć siłę woli? Test siły woli. Siła woli: Psychologia rozwoju osobowości

Z pewnością każdy z nas chciałby poćwiczyć użytecznego przyzwyczajenia, na przykład wcześnie rano wstawać, czy ćwiczenia, podejmują douche rano, tak samo jak można jeść zdrowe owoce … znajomy sytuacji, prawda? Poniżej przyjrzymy się takie rzeczy jak siły woli, psychologii rozwoju osobistego i motywacji. Pojęcia te, choć podobne, nie są identyczne.


Test siły woli

Oferujemy Ci proste mini-test siły woli. Przeczytaj pytania i odpowiedzieć na nie psychicznie

1. Wystarczy zrobić żmudne zadanie?

2. Łatwo jest sprawdzić, czy można zrobić to, co ci się nie podoba?

3. Czy w przypadku konfliktu, aby uspokoić emocje i dowiedzieć się, kto ma rację, a kto – nie?

4. Czy można długo siedzieć na diecie?

5. Można wstać wcześnie, jeśli zdecydujesz?

6. Użytkownik natychmiast reagować na wiadomości w serwisach społecznościowych?

7. Weźmiesz nieprzyjemne lekarstwo, które są przewidziane?

8. Czy zawsze zachować swoje słowa?

9. Można łatwo rozwiązać na wycieczkę?

10. Czy praktyki codziennej rutyny?

Dla każdej odpowiedzi pozytywnej dać sobie 1 punkt. Jeśli zdobył więcej niż 5 punktów, wtedy masz siłę woli. Jeśli nie – to uczynić swoje wnioski.

Jak rozwinąć siłę woli?

Zrobić – nie jest łatwym zadaniem, ale wynik będzie znacząco zmienić życie na lepsze, jak siły woli i charakteru – rzeczy są bardzo ważne, możemy powiedzieć, niezbędna. Najważniejsze – na to pytanie w odpowiednim czasie. Siła woli, psychologia rozwoju osobowości – te słowa są teraz bardzo modne, ale pusta dla większości ludzi.

Podejmowania jakichkolwiek działań, osoby na poziomie podświadomości, uważa go na dwóch kryteriach:

  • Czy warto robić to coś?
  • czy jest to możliwe do wykonania?

Co do pierwszego, to motywacja. Jeżeli okoliczności przyniesie nam korzyść, oczywiście, będziemy gotowi przystąpić do działania. Po drugie – to przekonanie, siła umysłu, to znaczy, czy dana osoba będzie w stanie wykonać pewnych działań – .. Czy ma wystarczająco dużo wytrwałości i umiejętności.

Dlaczego nie można polegać tylko na jednym motywacji?

Dziś można spotkać dużo literatury psychologicznej, wskazówki i porady na temat jak zwiększyć swoją motywację podaniem. Jednak w praktyce te wskazówki z niewielką pomocą, ale nie odpowiedzieć na pytanie, skąd wziąć siły woli. Motywacja – to nie jest osobistą cechą człowieka. To przede wszystkim przyjemność czerpana z jakości wykonanej pracy lub lotu wyników.

Więc, jak się okazuje. Chcesz zmienić życie na lepsze, zdecydowaliśmy się wykonać ćwiczenia codziennie, wiesz, to dobrze, masz motywację.

Robisz ćwiczenia codziennie rano, wraz z odsetkami, aby nauczyć się nowych ćwiczeń, omawiać je z przyjaciółmi. Twoja motywacja rośnie.

Po paru dniach oparzenia entuzjazm. Ćwiczenia, które zostały właśnie nowość, czerstwy, stopniowo przełączyć do innych przypadków. Motywacja przychodzi do niczego. W rezultacie, nie przestaje wykonywać codzienne ćwiczenia. Trzeba zrozumieć, że jest to przydatne i niezbędne dla dobra swojego zdrowia.

Na każdym razie nie na tyle, aby inspirować. Na motywacji wewnętrznej pod wpływem wielu czynników. Jeśli jesteś głodny lub zmęczony, odpowiednio, i motywacja zostanie zmniejszona. Edukacja woli – to nie jest łatwe. Ale jeśli jesteś wypoczęty i pełen energii, motywacja wzrasta.

Jak rozwinąć siłę woli. Cztery strategie. Pierwszy – to obietnica

Wyobraź sobie, że masz ze swoimi przyjaciółmi, współpracownikami, wrogami rozmowy, a Ty zdecydujesz się stracić tych dodatkowych 10 kg w 3 miesiące i dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć pożądany rezultat. Jeśli wątpisz w siebie, i nie chcą głośne oświadczenia, proszę nam opowiedzieć o swoich zamiarach do rodziny, bliskich przyjaciół. Po obietnicę podjęcia działań. Jest to jedna z opcji , jak trenować siłę woli.

Ludzie, którzy są zainteresowani w inicjatywy z pewnością będą zainteresowani swoimi osiągnięciami, zachęcam, powodzenia. Jednak na drodze do spełnienia i wrogów, którzy tylko będą oczekiwać na niepowodzenie.

W rezultacie, nie spełniły oczekiwań pierwszym i jedynym okazji dać wrogów ośmieszać siebie i rzucać błotem. sytuacja absurdalna, prawda? To właśnie te działania są zaprojektowane do przetrwania instynktu – niechęć do upokorzony jest, aby wzmocnić swoją motywację, aby osiągnąć najlepszy. Natychmiast przypomnieć przysłowie – „Strategia śmierci”: albo wziąć zaangażowanie i sukcesy, czy jesteś pokonany – zniszczyć.

dobre nawyki

Pierwsza strategia może wydawać się dość ekstremalne. Ale w rzeczywistości spowoduje to. Pomoże to rozwijać starania, aby przenieść się w pożądanym kierunku. Nicea uzupełniać swoją strategię №2.

Co do zasady, każdy cel można osiągnąć, jeśli nie zatrzymać, i regularnie chodzić do niego. Jeśli chcesz sprawdzić swoją siłę woli, zmusić się regularnie, że dobrze ci zrobi w przyszłości. Jest możliwe, aby rozwijać pozytywne nawyki – ćwiczenia poranne, jogging.

Chciałbym wam pewną historię. Bohater i badacz Afryki Genri Morton Stenli wykonany mu regułę, aby golić codziennie, bez względu na to, gdzie on jest – w stanie spoczynku, w komfortowych warunkach, w dżungli, w stanie zmęczenia lub głodu. Codzienne golenie nie było jego zwyczajem jest fundamentalnie ważne, ale to pozwoliło mu zachować „gatunek ludzki”, młodzież i władzę przed towarzyszami. To mu motywacji, przypomniał, że głównym celem jest przetrwanie, ale sposób, aby udowodnić, że dana osoba musi być w doskonałej formie. Jest to wyzwanie dla wrogiej natury, chęć udowodnienia, że nawet w trudnej sytuacji, człowiek musi znaleźć w sobie siłę woli, aby pozostać człowiekiem.

Jeśli regularnie wykonywać tę samą akcję, będą one wejść w nawyk, a nie będziesz musiał zmusić się. Jeśli regularnie pobudzają się do podjęcia działań, można zauważyć, że trudności można przezwyciężyć łatwiej.

zmuszony ON

Dobrą metodą jest zwiększenie motywacji – priorytet pomiędzy zadaniami do wykonania, ale ostatnią rzeczą, jaką chcę. Wyobraź sobie, że zanim się zadanie – dokonać trudnego projektu do pracy lub szkoły, będzie można spotkać się z osobą niegrzeczna i nieprzyjemne, ewentualnie umyć kilka brudnych naczyń lub wyczyścić szafę. Zazwyczaj te sesje przyniesie nam trochę przyjemności. Jednak są one interesujące dla nas z innej pozycji. Że jest w stanie w tej sytuacji, aby wzmocnić siłę woli?

Jeśli sprawa dla nas złożona i ciekawa, oczywiście, jesteśmy szczęśliwi, aby przejść do jego realizacji. W tym przypadku są napędzane przez odsetek, który zachęca nas do podjęcia działania. Jeśli sprawa nie jest interesujące dla nas, a następnie, w związku z tym należy dokonać silnej woli wysiłki. Pada pytanie: „Dlaczego więc czekać, aż” włączony „będzie zasilał w niekorzystnych warunkach, czy wszystko może być ustalona z góry?” Początkowo będzie ciężarem robić rzeczy, nie ma znaczenia dla nas, ale to jest głównym kryterium według którego można oceniać słabą wolę.

sport

To świetny sposób, aby podnieść siłę woli – uprawiać sport. Pod sport to nie tylko ćwiczenia to czy tamto, ale także sukcesy. Pomyśl długo zapomniane hasło: „Szybciej! Wyższa! Silniejszy!”. Sport – to nie tylko wyścig ze swoim przeciwnikiem, to także zatwierdzanie jego woli, dążenia. Bez względu na to, jakiego rodzaju jest to: piłka nożna, tenis, podnoszenie ciężarów i lekkoatletyka – w każdym razie zrobić dla instalacji siebie, mające na celu osiągnięcie pozytywnego rezultatu, i za wszelką cenę dążyć do ich osiągnięcia. Jednak sukces może zapobiec zmęczeniu, zanik zainteresowania, awarie. Wynik może być osiągnięty tylko przez dołożenia wszelkich starań w celu włączenia będzie moc! Ale sobie wyobrazić, co będzie długo oczekiwane zwycięstwo! Awaria i rozczarowanie lepiej pokonać w konkurencji niż w rzeczywistości – metodą prób i błędów.

Nie zwlekaj!

Należy zwrócić uwagę na siebie, bądź aktywny! Zacznij od porannego joggingu, będą one pozwalają nagrywać swoje osiągnięcia i wyznaczać nowe cele! I wreszcie: przed dokonaniem obietnicy do siebie, pomyśl o pytanie, czy jest możliwe, aby tej pracy. Powiedział mi kiedyś: „Mogę” – być szczerym do siebie, trzymać się swoich obietnic bez rozbijania słowo!

Jak rozwinąć siłę woli? Nie zwlekaj – podjąć działania teraz!
Z reguły, walka ze swoich uzależnień – rzucić palenie, mniej jeść, uprawiać sport, zawsze odkładać na później, jutro, pojutrze. Często mówimy do siebie: „.. Zacznę jutro, i tak dalej.” I każdego dnia jesteśmy też oszukują samych siebie. Wiele z nich jest zaniepokojony tym, jak wyszło na jego siłę woli. Spójrzmy na niektóre z zaleceń, które w rzeczywistości może pomóc poradzić sobie z tym trudnym zadaniem.

Rób co chcesz!

Bez względu na to, jak może się to wydawać dziwne, to ustawienie, ale w rzeczywistości może pomóc przezwyciężyć apatię i rozwijać wytrzymałość i wytrzymałość. Pamiętaj, tym mniej skłonny zrobić – oczyścić dom, zmywać naczynia, wyjąć z kosza. Nie ciągnąć się jutro, czy jutrzejsza opieka będzie dwukrotny wzrost. Dowiedz się, jak rozwiązać problemy małe, a po kilku miesiącach można zauważyć pozytywne rezultaty.


Bieg pozwala utrzymać się nie tylko w dobrej formie fizycznej i mieć pozytywny wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie, a także będzie wspaniałą odpowiedź na pytanie, jak trenować siłę woli. Aby uruchomić trzeba wstawać wcześnie, razem, pójść do parku lub na stadionie, uruchomić około 8 kilometrów, a to, wierz mi, konieczne jest siła woli. Cokolwiek ukosa spojrzenia i drwiące uśmiechy przechodniów można spotkać w swoim adresem, nie zwracają uwagi. Oni rozumieją, co wielkie zadanie robisz.

Pomyśl o samorozwoju

Wszelkie hobby to rzemiosło, nauka języków obcych, Astrologia – tylko przyczynić się do wzmocnienia siły woli. Ludzie, którym udało się w każdym przypadku, włożył wiele siły woli. Dlaczego nie zaczniesz z ulubionymi rzeczami?
Nie możesz? Znajdź kogoś, kto będzie cię wspierać.

Samoorganizacja – nie jest łatwym zadaniem, ale siła woli człowieka produkowany jest z jego pomocą. Jeśli nie jesteś w stanie koordynować się w działaniu, aby zmusić się do pracy rano, spróbuj odwiedzić siłownię lub centrum fitness. Zajęcia będą jednoczyć podobnie myślących ludzi, rozwijać specjalistyczne umiejętności, a to pierwszy krok do sukcesu! Znajdź osoby z silną wolą, komunikować się z nimi, poprosić o wsparcie, a będziesz kimś być!

„Moskwa nie został zbudowany w jeden dzień!” – prawdopodobnie każdy z nas słyszał stare rosyjskie przysłowie. W rzeczywistości, to mówi samo za siebie. Nie przesadzaj z możliwości, nie tylko zbudować gigantyczne plany. Niezgodność może podważyć majestatycznym pewności siebie. Osiągnąć cele świadomie i stopniowo. Mamy nadzieję, że w artykule byliśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób rozwijać siłę woli.