890 Shares 7618 views

Ławka elektryczna uniwersalna: opis, cechy, typy i opinie

Zwykle wielofunkcyjny sprzęt traci specjalistyczne analogi pod względem ergonomii i niezawodności. Nie dotyczy to jednak uniwersalnej ławki mocy, która pozwala wykonywać różne ćwiczenia, używając sztangerki i hantle. Oprócz funkcjonalności, takie urządzenia różnią się mobilnością, dzięki czemu mogą być instalowane w domu w małym pomieszczeniu. Na rynku uniwersalna ławka prezentowana jest w różnych modyfikacjach. Pomimo szerokiej gamy podstawowych opcji, można znaleźć opcje specyficzne dla konkretnych celów.


Ogólne informacje na temat symulatora

W wersji klasycznej takie wyposażenie jest konstrukcją stalową o miękkiej osłonie i regulowanej wysokości. Z reguły są to symulatory składane, które można łatwo przenosić i czyścić po każdej sesji. Jeśli chodzi o cel specjalny, jest dosyć obszerny. Zwykle nabywa się ławeczkę do ćwiczeń na grzbietach i prasie. Można powiedzieć, że są to główne obszary, które są przeszkolone w tym sprzęcie. Ale ponieważ mówimy o jednostce wielofunkcyjnej, program treningowy może być rozszerzony o ćwiczenia przy użyciu sprzętu pomocniczego – tych samych hantli i sztangów.

Zalety i cechy modeli uniwersalnych

Dzięki prostej konstrukcji, jest to naprawdę wielofunkcyjny symulator. Sama ławka w większości przypadków pojawia się tylko jako urządzenie wspomagające, ale to wcale nie zmniejsza jego znaczenia. Niezawodność podstawy stalowej oraz przemyślane mechanizmy regulacji pozwalają dostosować urządzenie do danych fizycznych danej osoby. Pod warunkiem prawidłowego wyboru parametrów, ławka będzie zapewniała zrównoważone obciążenie lokalne bez ryzyka nadmiernego naprężenia więzadeł i stawów. W przeciwieństwie do wąsko zaprojektowanych projektów tej samej kategorii modele uniwersalne nie ograniczają użytkownika do korzystania z dodatkowych urządzeń. Jednocześnie jest zapewnione wysokie bezpieczeństwo podczas treningu, ponieważ minimalizuje się ryzyko obrażeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Oprócz efektywności procesu szkolenia, takie ławki są korzystnie łatwe w obsłudze. Znowu wysoka ergonomia i łatwość konstrukcji pozwalają na użycie sprzętu nawet dla początkujących.

Modele ze stojakami

Konstrukcje, uzupełnione o stojaki, rozszerzają funkcjonalność standardowych ławek zasilających. Takie modele są przeznaczone do ćwiczeń z uprawą rąk, korzystaniem z hantli i baru. Aby zapewnić maksymalny komfort, symulatory tego typu są regulowane nie tylko przez wysokość nóg, ale również w parametrach regałów. W tym przypadku kąt oparcia można regulować zarówno w kierunku dodatnim, jak i ujemnym, tj. Do dołu. W zależności od wersji, stół zasilania ze stojakiem można uzupełnić modułem do treningu nóg, stołem bicepsowym i urządzeniem "motylkowym". Takie modele różnią się nie tylko cechami konstrukcyjnymi, ale także wzmocnioną ramą. Nawiasem mówiąc, już w standardowych wersjach, urządzenie może wytrzymać około 250 kg. Jednocześnie pozostają ergonomiczne zalety. Na przykład dla ławek w tej klasie obowiązuje składanie składane.

Ławki specjalne do prasy stołowej

Modele przeznaczone do prasy stołowej mają swoje różnice, wyrażone w strukturalnych i funkcjonalnych cechach. W porównaniu z klasyczną ławeczką uniwersalną, ten symulator jest zorientowany specjalnie do wykonywania pewnej prasy stołowej – na przykład od ramion lub pod kątem. Jednak dzięki ustawieniom konstrukcja może być dostosowana do różnych potrzeb. Zwykle prasa do ławek pochodzi z zestawów hantli i sztang. Jeśli to konieczne, możesz uzupełnić urządzenie i urządzenia firm trzecich – najważniejsze jest zmierzyć obciążenie z fizycznym potencjałem użytkownika.

Jak wybrać najlepszą opcję?

Wybór uwzględnia wiele niuansów działania. Powinno to być oparte na naturze programu zajęć, które mają zostać wdrożone. Jako główne kryteria można rozważyć wzrost i długość golenia. Dla początkujących zaleca się wybór modeli o wąskim uchwycie. Po pierwsze, ten projekt jest bardziej wygodny w procesie treningu, a po drugie jest przeznaczony do małych ładunków, często używanych przez początkujących sportowców. Równie ważne są wskaźniki bezpieczeństwa. Łańcuchy jakościowe charakteryzują się stabilnością, wytrzymałością materiałów i stabilnością w obsłudze mechanizmów regulacji. Jeśli chodzi o funkcjonalność, należy zacząć od wymogów dotyczących konkretnego programu ćwiczeń. Sprzęt tego typu praktycznie nie ogranicza użytkowników, dlatego każdy ma możliwość rozszerzenia możliwości symulatora na podstawie ich preferencji.

Opinie użytkowników

Należy zauważyć, że producenci takich urządzeń uważają raczej szeroką publiczność za potencjalnych nabywców – od gospodyń domowych po zawodowych sportowców. Miłośnicy często zwracają uwagę na prostotę obsługi, wygodę i niewymagające utrzymywania jednostek. W sferze zawodowej często stosowane są symulatory mocy. Ława w tym zakresie zajmuje jedno z głównych miejsc w różnych dyscyplinach sportowych. Doświadczeni użytkownicy już zauważyli inne zalety takich jednostek – funkcjonalność, możliwość łączenia kilku ćwiczeń i niezawodność projektu, co jest ważne w intensywnych trybach pracy.

Jak zrobić ławeczkę na siłę?

Kiedy spojrzymy na taką konstrukcję w prostej modyfikacji, może się wydawać, że jest to najczęstsza ławka. Ma jednak kilka zasadniczych różnic, z których głównymi są materiały o wysokiej wytrzymałości. Jeśli nie ma specjalnych wymogów dotyczących wytrzymałości, a jednostka jest obliczana dla osoby o zwykłym składzie, można samemu zrobić taki symulator. Będzie to wymagało podstawy ramy, materiału dla skóry i elementów podporowych. Zwykle ławka elektryczna wykonana jest z metalowych rurek tworzących podstawę podporową. Poprzez narożniki i elementy złączne rama jest montowana. W razie potrzeby można użyć spoin. Jako materiały tapicerskie stosowane są jako kauczuk piankowy i kozhzama, ale ważne jest przygotowanie silnych gatunków, ponieważ regularne ćwiczenia wymagają dużej odporności na ścieranie.

Wnioski

Oczywiście nie ma idealnych symulatorów, które mogłyby zapewnić pełen zakres ćwiczeń. Ma swoje ograniczenia z wadami i ławeczką, a nawet w najdroższych wersjach. Na przykład takie klasy, na przykład, nie mogą być wykonywane na zajęciach dynamicznych. W każdym razie skuteczność tego formatu będzie znacznie niższa niż w przypadku specjalnych jednostek przeznaczonych do tego typu ćwiczeń. Ale w swojej dziedzinie uniwersalna ławka pozwala na niemal wszystkie zadania docelowe z wygodą i łatwością.