804 Shares 7656 views

Jeśli bateria jest zamontowana

Kierowcy z doświadczeniem zdają sobie sprawę, jak ważna jest akumulator do samochodu. Jeśli bateria jest zamontowana, napięcie będzie niewystarczająca do uruchomienia rozrusznika, a zamiast uruchamiania silnika słychać tylko kliknięcie, gdy kluczyk zapłonu, a może słaba skręcanie rozrusznik.

A jeśli ktoś jest pierwszy do czynienia z podobnym problemem, to pojawia się pytanie, w mojej głowie , jak uruchomić samochód, jeśli bateria jest zamontowana. To jest odpowiedź. Istnieją dwa główne sposoby – uniwersalne (dla wszystkich rodzajów pojazdów) i specyficzne (dla pojazdów z manualną skrzynią biegów).

Ładowanie baterii

Jeżeli samochód usiadł baterię i nie ma potrzeby, aby go uruchomić szybko, można naładować akumulator z ładowarką. Aby to zrobić, należy go usunąć z urządzenia i zabrać do domu, który połączyć się z ładowarką. Jeśli można podłączyć ładowarkę bezpośrednio do ulicy, to musi być odłączony od zacisków akumulatora kabli samochodowych, a następnie połączyć zaciski prostownika. Tylko trzeba pamiętać, że pierwszy terminal minus jest wyłączony, a następnie powyżej zera, a po podłączeniu – pierwsze powyżej zera, to minus. Ten środek bezpieczeństwa powinny być przestrzegane, aby nie spalić się z elektrykiem.

Jeśli nie ma czasu lub możliwości, aby naładować akumulator od ładowarki, możliwe jest „zapalić” go. Wyrażenie „lekki pojazd” oznacza ładowanie z drugiej strony w jednostce pracy baterii. W tym przypadku trzeba znaleźć przewody wysokiego napięcia, samochód pracy. Cała procedura jest prowadzona w sposób następujący:

– samochodowych „dawca” wyposażony jest tak blisko jak to możliwe, na biegu jałowym;

– przewód z czerwonymi terminali podłączonych do zacisków obydwu dodatnich akumulatorów i czarny przewód łączący zacisk ujemny w pojeździe roboczym z silnika działa lub metalu, przy braku takiej możliwości, również na zacisku ujemnym;

– następnie uruchamiają pojazd i pozwolić uruchomić silnik na 10 minut;

– wyłączyć sercowo silnik „dawcy” i spróbować uruchomić samochód, którego akumulator jest zamontowany;

– jeśli urządzenie jest uruchomione, a następnie podać go do pracy, ale jeśli nie, włączyć rozrusznik stał się bardziej radosny, a następnie powtórzyć ćwiczenia;

– wtedy można wyjąć przewody wysokiego napięcia w następującej kolejności: najpierw czarny a potem czerwony.

Począwszy od holownika lub pchacza

Jeśli bateria siedziała w samochodzie z manualną skrzynią biegów, to może być, aby spróbować uruchomić z pchacza lub holownika. W tym przypadku, kilka osób musi być znalezione, które mogłyby popchnąć samochód (lub samochody, które mogłyby cię w tym wątku). Postępować w następujący sposób:

– konieczne jest, aby ustawić dźwignię zmiany biegów w położeniu neutralnym i przekręcić kluczyk w stacyjce;

– następnie początek pojazdu ciągnącego;

– gdy pojazd przyspiesza do 20 km / h, ściskając sprzęgło i dźwignię przełączania do trzeciej prędkości;

– następujące działania powinny być gładkie i zwolnieniu pedału sprzęgła podgazovyvanie, po czym samochód, w którym siedział akumulator należy dostał;

– pauza i bez wyłączania zapłonu, niech uruchamiać silnika.

Są to sposoby nawijania samochodów, które akumulator siedział. Ale to lepiej, aby nie doprowadzić je do takiego stanu, w odpowiednim czasie, aby utrzymać baterie, wymienić je na starzenie i sprawdzić samochód przed parkowania w zamknięciu wszystkich obecnych użytkowników, szczególnie reflektory.