649 Shares 3945 views

Opracowanie wyżywienie dla dzieci własnymi rękami: Master Class

Coraz częściej zainteresowanych rodziców dzieci usłyszeć o korzyściach płynących z zabawek edukacyjnych dla dzieci. Opiekunowie chwaląc również różne „razvivayki” ze wszystkich stron. Jakie są te zabawki? Czego mogą nauczyć? I czy mogą zrobić własnymi rękami?


Celowości DIY gry

Nowoczesne dobrej jakości zabawki wykonane z bezpiecznych materiałów przyjaznych dla środowiska, są dość drogie, a nie każda rodzina może sobie pozwolić, aby poddać ich potomstwo często takich prezentów. Należy więc zastanowić się, w celu dokonania jakichkolwiek zabawki w domu, czy to z dzianiny misia lub drewnianą deskę dla dzieci.

Hack gra, wykonane własną rękę, z prawdziwej miłości i opieki rodzicielskiej, dziecko pokocha, będzie w rzeczywistości być wykonane, w zależności od osobistych preferencji i zainteresowań. I, co ważniejsze, te gry będą kosztować znacznie tańsze niż zakupiony, jako podstawowe materiały można znaleźć w domu.

Zabawki dla niemowląt

Przed rozpoczęciem dokonywania jakichkolwiek grę dla swojego dziecka, należy rozważyć, czy byłoby fajnie zagrać z tym „razvivaykoy”. W zależności od wieku malucha budzi się zainteresowanie niektórych rzeczy, które powinny być brane pod uwagę przy tworzeniu żadnych zabawek, czy to domek dla lalek, ze zwierzętami lub kostki dla dzieci rozwijających płytę, wykonany własnymi rękami.

Na przykład, dzieci w wieku 0-3 miesięcy, przez większość czasu, leżąc na plecach. Muszą nauczyć się koncentrować na wygląd poszczególnych elementów, więc są idealne na kolorowe grzechotki, perełek lub wianek. Powinny być lekkie, różne tekstury, jasne, ale nie kolorowe.

Zabawki dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do roku

W 3-6 miesięcy, niemowlęta nie poruszamy się i przewracać się na brzuchu. W tym wieku, konieczne jest opracowanie wzrok i słuch, chwytając umiejętności i koordynację ruchów. Doskonale nadaje zabawki wykonane z tkaniny, grzechotki, rozwijanie maty z łukami i girlandami.

W 6-9 miesięcy dziecko uczy się raczkować i wymawia niektóre dźwięki. Należy zachęcać do jego aktywności ruchowej i mowy. W tym wieku są idealnymi kostki, pudełka, maty edukacyjne, lalki ze starannie wytyczonej osoba piramidy.

Zabawki dla dzieci powyżej jednego roku

U dzieci w wieku powyżej jednego roku, począwszy od aktywnego wiedzę o świecie. Jest pragnienie, aby być niezależnym. Konieczne jest, aby aktywnie rozwijać zarówno aktywność werbalną i silnika. Również umiejętności motorycznych. Zabawki muszą być montowane i demontowane. Idealnym rozwiązaniem byłoby opracowanie wyżywienie dla dzieci, wykonane własne ręce, konstruktor z dużymi częściami, lalki, samochody, pociągi.

Dzieci w wieku 1,5 lat nie uczyć tylko świadomy swojego otoczenia, ale także zbudować logiczny łańcuch, uczą się myśleć. Dlatego przy wyborze gry dla dziecka trzeba dać pierwszeństwo różnych „razvivashkam”, które pozwalają na znalezienie stowarzyszenie pomaga nauczyć się czegoś nowego. Może to być książki muzyczne, dywaniki ze zdjęciami zwierząt, płyty dziecięcej. Ręce mogą łatwo zrobić tego ostatniego.

Materiały do produkcji domowej roboty „razvivaek”

Większość materiałów niezbędnych do takiej kreatywności domu, można łatwo znaleźć w domu. Na przykład, można użyć resztki tkaniny lub skrawki starych ubrań. Dobrze, jeśli są one z różnych fakturach: filc, dżinsy, koszulka, runo – to pomoże rozwinąć wrażliwość palców dziecka. Handy ludzie, którzy lubią robić na drutach, mogą podarować zabawki do tworzenia placów dzianiny wykonane do obliczenia pętli. Można dostosować stare niechciane piorun, więc nie spiesz się je wyrzucić.

można również stosować i inne akcesoria do szycia – przyciski w różnych kolorach i rozmiarach, koraliki, wstążki i tesemochki, guziki, sznurek obudowy, nie ostrym sprzączki, a nawet termicznego jako dekoracja.

Tatusiowie mogą również przyczynić się do rozwoju pokładzie dla dzieci, wykonany własnymi rękami, był nie tylko piękny, ale także interesujące. Aby to zrobić, w swoich skrzynkach z materiałów budowlanych trzeba szukać zbędnych pokręteł, przełączników, okuć meblowych, zatrzaski, zamki, łańcuchy i tak dalej.

Małe dzieci uwielbiają emituje głośny dźwięk ze swoich zabawek, więc należy używać materiałów szeleszczących (torebka foliowa) i dzwonów dzwony.

Opracowanie wyżywienie dla dzieci: jak to zrobić, od czego zacząć

Przed przystąpieniem do natychmiastowej rejestracji ekscytującą pokładzie, która rozwija zdolności motoryczne i wiedzę dziecka, konieczne jest znalezienie odpowiedniego materiału do podstawy zabawki. można wziąć kawałek sklejki, płyty wiórowej, część starej półce. Najważniejsze, że gra była podstawą silny i sprężysty.

Jeżeli wybrana płyta jest gładka, pokryta farbą lub lakierem, a następnie można bezpiecznie przejść do następnego etapu przetwarzania. W przeciwnym razie (jak, na przykład, sklejka) powierzchnia obrabianego być obtyanut wytrzymałego materiału, w przeciwnym razie dziecko może nakłuć palec na jakimś korzeni.

Opracowanie wyżywienie dla dzieci własnymi rękami (zdjęcie poniżej) musi mieć jednolity kolor tła, nie rozpraszać uwagi dziecka od szczegółów zabawek. Alternatywnie, można wykonać tematyczny, wyświetlając na przykład trawnik, niebo, słońce, chmury (które, nawiasem mówiąc, mogą być wykonane z wełny lub pianki).

Rozwijanie wyżywienie dla dzieci (z rękami): Master Class

Gdy baza jest gotowa, można przejść bezpośrednio do procesu rejestracji gry. Dla rozwoju umiejętności motorycznych, a wiedza o świecie takim „razvivashka” powinna zawierać różne drzwi, za którymi można ukryć obrazy, zamki, zatrzaski, przyciski, przełączniki. Wszystkie elementy muszą być starannie przymocowane do płyty za pomocą śrub. Ta część projektu jest lepiej iść do ojca z okruchów. Pozwól dziecku obserwować co staranności tata robi pracę. Trochę Helper może nawet dać piły zabawki i młot – wtedy proces będzie zabawa dla dziecka w sto razy.

Ale reszta pracy będzie musiał wziąć moją matkę. Za pomocą kleju do płyty powinien być dołączony do rozwijania kilka skrawków tkanin o różnych fakturach dla rozwoju sensoryczne umiejętności dziecka. Na kawałki tkanki powinny być szczelnie przyszyć guziki w różnych kolorach i rozmiarach – tak dziecko będzie w stanie nauczyć się podstawowej palety i zapoznania się z koncepcją porównania „więcej-mniej”.

Ponadto, cała kompozycja może być zaprojektowany jako miasto, w którym żyją różne zwierzęta – choć nie jest to sposób, dom obok drogi, niebo, słońce i chmury. Otwarcie drzwi do domu ukryje zveryata. Więc dziecko będzie o wiele bardziej interesujące, aby dowiedzieć się nazwy zwierząt. On otwiera drzwi do dziecka – i słonia lub jasną papuga. Dla każdego z tych drzwi można ukryć inną liczbę zwierząt – więc dziecko może nauczyć się liczyć.

Można również zwrócić się przejście dla pieszych w poprzek drogi i zrobić sygnalizacji świetlnej. Na ten pasuje skrzynek trzy kapsle plastikowe skręcającej z sokiem. Każda pokrywa powinny być pomalowane w kolorze światłach i przyklej je do płyty: u góry – czerwone, pośrodku – żółty, najniższy – zielony. Małe dzieci uwielbiają wszystko twista i starszych dzieci mogą nauczyć się zasad ruchu drogowego.

Środki ostrożności w produkcji gier edukacyjnych dla dzieci

Aby płycie dziecięcej (wykonany własnymi rękami) był tak bezpieczny, jak to możliwe, należy pamiętać, obowiązkowych zasad:

– wszystkie małe szczegóły zabawki (guziki, koraliki) powinny być mocno szyte lub klejone;

– wszystkie elementy do otwierania, powinna być łatwa w użyciu (można otworzyć zamek, zatrzask nie jest „opaść”);

– wyżywienie dla dziecka, własnymi rękami wykonane, nie powinny mieć żadnych ostrych elementów, z których można zranić dziecko;

– zabawki muszą być wykonane z materiałów nie ma szkodliwych substancji i zanieczyszczeń.

Cokolwiek lub zwrócona na rozwój pokładzie dla dzieci (z rękami), ważne jest, że jest wykonana z prawdziwej miłości i ciepła, jak również stosunkowo niewielkich kosztach materiałowych.