386 Shares 4273 views

Komorowski: odstawieniu od karmienia piersią. Rada dr Komarovsky

Już dawno zaobserwowano, że karmienie piersią jest niezbędne dla dziecka, a im dłużej to trwa, tym silniejsze i zdrowsze dziecko jest. Ale prędzej czy później przychodzi czas, kiedy należy je zakończyć. Sprawiają, że nie jest tak łatwo. Po tym wszystkim, trzeba zdały go bezpiecznie nie tylko dla dzieci, ale również dla jego matki. Tutaj najlepiej jest stosować się do zaleceń ekspertów. Jeden z najlepszych i najbardziej znanych pediatrów jest dr Komarovsky. Odstawieniu od karmienia piersią na jego technikę, wykonywane przez wiele kobiet.

Jak jest karmienie piersią

Wiele kobiet wie, jak karmić dziecko, ale niewielu rozumie jak sam proces.

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najciekawszych zjawisk w przyrodzie – to proces laktacji. Jest to związane z generowaniem niezbędnych dla życia i rozwoju dziecka składników odżywczych i pierwiastków. Podczas tego procesu spełnić dwa hormony, które są produkowane przez dział dominującej mózgu matki – oksytocyny i prolaktyny.

Gdy dziecko pije mleko z piersi w jej mózg otrzymuje informację, która stymuluje produkcję. Okazuje się – tym bardziej, że dziecko zużywa, tym więcej produkuje. Innym interesującym punktem – jest karmienie piersią w nocy. Stwierdzono, że jeśli karmienie piersią odbywa się w nocy, to stymuluje produkcję mleka po południu. Jeśli przestaniesz karmić dziecko w nocy, następnie mleko matki będzie znacznie mniej.

Stopniowo, jak dziecko będzie dorosły, może on mieć różne dodatkowej mocy, co oznacza, że będzie to znacznie mniej prawdopodobne, aby karmić piersią. To właśnie w tym momencie trzeba odpowiednio zmienić dietę dziecka. Sprawnie i bezpiecznie oddzielić od piersi matki i przełożyć na inne produkty.

Kiedy kobieta sobie sprawę, że ta chwila nadeszła, konieczne jest, aby nie zapominać, że istnieje również emocjonalne potrzeby dziecka w kontakcie z matką, z których jedna forma jest karmienie piersią. Zaledwie tu i przydatnych wskazówek, które daje Dr. Komarovsky. Odstawieniu od karmienia piersią w jego metody wykazały swoją skuteczność i pomoc tłumaczyć wiele dzieci na innej diecie, nie powodując ich urazy psychiczne.

Kiedy przerwać karmienie piersią

Dość często można usłyszeć opinię, że zakończyć karmienie piersią swoje dziecko, powinno być w wieku około dwóch lat. Wynika to z faktu, że w tym czasie dziecko jest już wolny do strawienia zwykle „dla dorosłych” jedzenie. Ale jak dr Komarovsky, odstawieniu od karmienia piersią można przeprowadzić w wieku półtora roku.

Częstym problemem jest naturalnym zakończeniu procesu produkcji mleka u matek. Przyczyny tego mogą być bardzo różne, ale jeśli tak się stanie, to musimy odzwyczaić dziecko siłą. Jest on pomyślany jako odrębny od piersi matki i dziecka przeniesione do regularnej diety, a jeśli on nie może zaspokoić swój głód na jednego karmienia.

Oduczyć od karmienia w nocy

Ponadto, wiele osób nie wie, jak odzwyczaić od nocy karmienia swoich dzieci. Ale to jest dość proste. Trzeba tylko dobrze karmić dziecko w ostatniej laktacji przed snem. Że odżywczy posiłek, konieczne jest, aby wykąpać. Po tym zrobić mu masaż.

Marzyć dziecko było silne w pokoju, w którym śpi nie powinna być gorąca. W przeciwnym razie będzie on często się obudzić, a więc chce jeść. Jeśli wiesz, jak odzwyczaić od nocy karmienia dziecka, można to zrobić po prostu. Nie zajmie dużo czasu i wysiłku.

Dr Komarovsky Szkoła w takich przypadkach wskazane jest, aby uważnie obserwować zachowanie dziecka oraz objawy wskazujące na zakończenie laktacji.

Odzwyczaić dziecko od piersi

Proces odstawieniu dziecka od karmienia piersią nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Ale jeśli stosować się do zaleceń dr Komarovsky, można to zrobić o wiele łatwiejsze. Ponadto, dziecko będzie w stanie uniknąć stresu, który jest bardzo ważny punkt.

Dr Komarovsky następujących wskazówek:

 1. Matka powinna spróbować użyć mniej płynne. Po tym wszystkim, jeśli pić trochę, dziecko będzie trudno dostać mleko. Szanse są, dziecko szybko znudzi walka z takim trudem, a on stopniowo odzwyczaić od piersi matki.
 2. Musimy starać się robić mniej karmienia czasu, stopniowo zmniejszając go. Czasami tęsknię, a dziecko w tym czasie iść zrobić coś ciekawego.
 3. Kobieta szybko pozbyć się nadmiaru płynów w organizmie, należy stopniowo zwiększać codziennej aktywności fizycznej.
 4. Będzie to konieczne w celu wyeliminowania z diety matki wszystkie pokarmy, które mają pozytywny wpływ na proces tworzenia jej mleko.

Głównym celem metodzie Komarovsky – trudno lub nieciekawe dla procesu karmienia piersią dziecko. Jest to najbardziej prosty i stres, aby oddzielić go od piersi matki.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz przerwać laktację dziecko, które nie jest jeszcze rok, to najlepiej, aby przełączyć uwagę dziecka do szkoły, że będzie interesująca. Na przykład, różne zdjęć game-nasiennych i tak dalej. D. To nie jest w żaden sposób związana z procesem karmienia piersią.

typowe błędy

Wiele matek, zwłaszcza młodych i brak doświadczenia, często popełniają błędy, przerywając laktację. Dla nich nadaje dr Komarovsky szkole.

nie powinny być odstawiane od piersi od piersi w następujących sytuacjach:

 1. Jeśli zamierzasz się poruszać, a dziecko, aby zmienić sytuację. Podobny do niego jest stresujące i zaostrzyć jego zaprzestanie karmienia piersią nie jest konieczne.
 2. Kiedy choroba dzieckiem.
 3. Jeśli dziecko jest całkowicie przeciwko siłą odzwyczaić to nie jest konieczne. Lepiej jest poczekać kilka tygodni.
 4. Lato nie jest również zalecany do przerwania laktację.

Ale należy pamiętać, że matki powinny karmić dziecko z jej mleka nie może być zbyt długi, ponieważ może to niekorzystnie wpływać na zdrowie kobiety – powodować zapalenie sutka.

Kiedy odzwyczaić dziecko od piersi

Dr Komarovsky zalecenia, w tym, kiedy najlepiej jest zatrzymać proces laktacji. Jego rada różni się od nauk wielu lekarzy, ale mimo to są one z powodzeniem stosowane od kilku lat, wiele matek.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, dziecko powinny być karmione mlekiem matki aż do chwili, gdy miał dwa lata. Wynika to z faktu, że w tym czasie doskonale chroni delikatną Baby Body z ewentualnym niedoborem białka i bakterii jelitowych. Ale tu trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jeśli rodzina jest uprzejmy dla wszystkich zasad higieny, utrzymania czystości w domu, dokładnie podążać za dzieckiem, jest mało prawdopodobne, że może zachorować.

On kładzie nacisk na to, a dr Komarovsky, biorąc pod uwagę, że w tym przypadku trzeba karmić piersią swoje dziecko do jednego roku, a następnie, przyzwyczajony do normalnego jedzenia. Jeśli zrobisz wszystko dobrze i stosować się do zaleceń – to całkowicie bezpieczne. Po zaprzestaniu karmienia piersią po roku, to nie będzie miało wpływu na dalszy rozwój i wzrost dziecka.

Karmienie piersią po roku nie jest zbyt ważne

Nie powinniśmy myśleć, że dr Komarovsky, odstawieniu od karmienia piersią jest popularnym i okazał się skuteczny, on twierdzi, że dają piersi dziecko, którego wiek wynosi ponad rok – jest szkodliwe. To nie jest tak. On po prostu radzi słuchać zdrowym rozsądkiem i intuicją. Więc jak można karmić piersią! Zwłaszcza, że konwencjonalne produkty nie szkodzą dziecku, ale wręcz przeciwnie, to wzmocni. Tak, powinniśmy zacząć, aby dać swoje dziecko, bez oczekiwania na wieku dwóch lat. korzysta ono go tylko.

Kobieta może być żadnych wątpliwości, że matka oddała długu w całości, karmić mlekiem matki dziecko do roku. Wtedy musi samodzielnie podjąć decyzję o kontynuowaniu lub przerwaniu karmienia piersią.

Według licznych badań medycznych i obserwacji, a także osobistego doświadczenia dr Komarovsky zostało w pełni potwierdzone, że zdrowie i rozwój dziecka, które jest już roczek, zasilanie sposób niezależny. Bezbolesny odzwyczajania można rozpocząć w dowolnym momencie roku, z wyjątkiem latem.

Jak odzwyczaić dziecko od piersi po roku

Powyżej, musimy pokrótce jak odzwyczaić dziecko po roku laktacji. Teraz musimy to robić ostrożnie, biorąc pod uwagę rady dr Komarovsky.

Jak pokazuje praktyka, jeśli dziecko nie jest karmione wyłącznie mlekiem matki, ale również dodać do swojej diety potrzebne karmienie się przez rok dziecko będzie jeść następujące pokarmy:

 • różne zupy;
 • zbóż z mleka;
 • jogurt i twaróg.

Oczywiście, kilka razy dziennie, będzie używał i mleko matki. Upewnij się również w codziennym menu powinno zawierać organiczne soki owocowe, produkty mięsne, żółtko, przeciery warzywne. Stopniowo, mleko matki spada na dalszy plan, a nie będzie na pierwszym miejscu.

Zauważ, że nie ma sposobu, aby odzwyczaić klatkę piersiową dziecka całkowicie bezbolesny emocjonalnie. Można użyć najbardziej uzasadnione i praktycznie możliwe tylko. Matki powinny mieć świadomość, że jeśli jest to zgodne w swojej decyzji, to najlepiej, aby umożliwić dziecku ochrony przed stresem. Jeśli idzie płakać, po prostu go uspokoić, ale zrezygnować w każdym razie nie powinno być. W przeciwnym razie, proces ten może być znacznie opóźnione. To będzie miało negatywny wpływ zarówno dziecku jak i matce.

Przygotować z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że dziecko nie jest zadowolony z zaprzestaniem karmienia piersi i może płakać i kapryśna. Ale to rzadko trwa dłużej niż dwa dni, a jeśli nie przywrócić laktację W tym czasie stopniowo uspokoić i iść do innej diety.

Oczywiście, matka nie będzie zbyt zadowolony wiedząc, że wykonuje swoje dziecko negatywne emocje, ale po prostu nie ma innego wyjścia. Tutaj musimy też pamiętać, że w tym okresie powinny być dokonywane w życiu dziecka, każdej zmianie. Wszystko musi być zwyczajne, jak kiedyś. Jeśli dziecko jest chore, nie spiesz się, poczekaj, aż dostaje lepszy i silniejszy.

Życie społeczne kobiety pod koniec laktacji

Jak wynika z powyższego, dr Komarovsky nie jest długa zwolennikiem karmienia piersią swoje dziecko, nawet pomimo faktu, że w ostatnich latach jest coraz bardziej popularny laktację, dopóki nie zakończy się w sposób naturalny. Ale nawet najbardziej zagorzali zwolennicy tej metody karmienia, zgadzają się, że jest to dość mało wspólnego z jedzeniem.

Taka jest bardziej jak rodzaj procesu komunikacji, która staje się przyczyną emocjonalnego przywiązania i duchowej bliskości między matką a dzieckiem. Jest bardzo podobny do idei dzielenia ich snu, gdy dziecko śpi tylko z matką. Jak pewni zwolennicy takiej teorii, kontakt ten utrzymuje się przez całe życie.

Ale jak wynika z licznych obserwacji, świetne relacje między rodzicami a dziećmi są zapisywane w tych rodzinach, w których dziecko przestało otrzymujących mleko matki po roku, a nawet wtedy, gdy dziecko ma uprawianych na sztuczne karmienie. Po tym wszystkim, do rodziny miał wzajemnego zrozumienia między rodzicami a dziećmi nie wymaga długotrwałego karmienia piersią. Główną rzeczą, która była troska, uwaga i życzliwość. To, co implikuje dr Komarovsky w swoich zaleceniach.

Odwrotnie, długoterminowe obserwacje przeprowadzone przez wielu lekarzy, możemy stwierdzić, że podczas długotrwałego karmienia piersią, najczęściej występują w przyszłość i wielu problemów i nieporozumień w rodzinie, co może doprowadzić do jego zniszczenia. Miękkie odzwyczajania od karmienia piersią jest uniwersalnym narzędziem, które mogą skutecznie pomóc.

Po tym wszystkim, nawet najbardziej kochający ojciec, nie zawsze jest w stanie utrzymać łóżko rodzinne z dzieckiem przez kilka lat i stałe, często bezpodstawne podniecenia żoną o dziecko, nawet jeśli chodzi o szczegóły bez znaczenia.

Powrót kobiet do codziennego życia

Dla prawidłowego rozwoju dziecka jako osoby i tworzenia swoich pozytywnych cech, aby być dobrym psychologiczny klimat w rodzinie. To jest ten, który jest na pierwszym miejscu, a nie długotrwałe karmienie mlekiem matki. Po tym wszystkim, czy kłótnie rodzinne występują regularnie, dziecko widzi przemocy, to trudno oczekiwać, że będzie rosnąć pozytywną osobą.

Dając kobietom zalecenie dr Komarovsky zachęca ich, aby pamiętać, że teraz ona ma obowiązek nie tylko biologiczne, ale także społecznym. I wreszcie, nawet w większym stopniu. Mimo obecności małego dziecka, kobieta musi być kochającą żonę i nie zapomnij, aby troszczyć się o siebie. Poza tym umiejętność oddzielenia dziecka od piersi – można to zrobić dość szybko.

Ona powinna udać się do salonów siłownia, piękno, regularne wizyty na świeżym powietrzu, aby spotkać się z przyjaciółmi. Doskonała wycieczka pomaga odprężyć się co najmniej kilka dni na odpoczynek. Kobieta powinna pamiętać, że nie trzeba poświęcać czasu jedynakiem. Ona musi żyć pełnią życia.

Karmienie piersią dziecko po roku nie może być przeprowadzona, a kobieta ma prawo do przeniesienia dziecka do normalnej diety i powrócić do normalnego życia. Oczywiście, nie należy zapominać, aby zwrócić uwagę na dziecko. Dziecko powinno dorastać w zdrowej rodzinie, w której każdy element jest dany jednakową uwagą. Tylko w ten sposób będzie mógł się rozwijać dobrą, pozytywną osobą.