147 Shares 8755 views

Nasz pierwszy przynęty! – Od czego zacząć?

Niedawno pojawił się urodził! Z tajemniczą i długo oczekiwanej chwili minęło prawie cztery miesiące, a okruchy wzrosła znacząco. Nie miał wystarczająco dużo mleka matki, więc nadszedł czas, aby pomyśleć o tym nowym etapie władzy, jako pierwszych pokarmów stałych. Gdzie zacząć młodym rodzicom wprowadzić swój skarb ze światem smaku?

Wiek, optymalne uzupełniający żywienie

Niestety, aby określić dokładny wiek pierwszych próbek żywności poza wyraźnie niemożliwe dla wszystkich dzieci. Rozpocząć karmienie niemowląt pytanie jest indywidualna. Dla niektórych ta potrzeba pojawia się już w ciągu czterech miesięcy, a pozostałe dzieci są gotowi, aby spróbować czegoś do zaledwie sześciu miesięcy. Powinna ona być ustalona na podstawie:

  • waga dziecka;
  • Wymagania skrzynia częstotliwości;
  • wyrażenia zainteresowania w procesie odbioru i gotowania;
  • Plucie żywności;
  • zalecenia pediatry.

Aby uzyskać informacje o tym, kiedy i jak rozpocząć pokarmów stałych, należy powiedzieć, że młode matki w klinice dziecięcej. Jednak nawet opinia doświadczonego lekarza w odniesieniu do pokarmów uzupełniających powinny być traktowane jako zalecenia.

Warzywa, ziarna, owoce – pierwsze pokarmy stałe, od czego zacząć?

Jeżeli rodzice doszli do wniosku, że nadszedł czas, aby wprowadzić okruchy z pożywienia innego niż mleko matki, a potem przed nimi pojawia się pytanie, gdzie i jak zacząć pokarmów stałych. Powszechna opinia, że lepiej jest wybrać dla pierwszego testu, nawet wśród pediatrów. Niektórzy zalecają gryki bezmleczny owsiankę , inni podkreślają rodzicom hipoalergiczne przecier warzywny, trzeci nalegają na wprowadzenie pierwszych jabłek lub gruszek. Spróbujmy zrozumieć całą tę różnorodność opinii i porównać wszystkich proponowanych produktów.

Zacznij karmienia niemowląt ze zbóż

pediatrzy Kashi powinni dać niemowląt z niską masą urodzeniową, a także problemów trawiennych. Jeśli dziecko ma skłonność do luźnych stolców, gryka kaszy lub ryżu – najlepszy pierwszych pokarmów stałych. Rozpoczęcie pracy rodziców Zespół niespokojnych dzieci? Ta nowa zboże! Kashi jest jednym z najbogatszych źródeł witamin z grupy B, jest również odpowiedzialny za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu. Nowoczesne matki powinny zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa okruchy poważną alergię na mleko, więc nie poddawaj się usilnych błagań oddzielne dziadkowie traktują dziecko słodkie i tłuste kasza, gotowane na mleku krowim. W najlepszym przypadku, z takich „smakołyków” Twoje dziecko stało zaparcia i bóle brzucha występują. Pamiętaj, że niemowlęta karmione piersią reakcja mleka krowiego występuje u 2%, a butelki 7%! Ponadto, młodzi rodzice muszą wiedzieć, że krem z pszenicy karmić dzieci nie powinny być nawet rok! Porady wypieszczone dziecko przydatna semoliny – kolejny niebezpieczny mit! Regularne spożywanie tej wysoce odżywczej produktu prowadzi do wydalania wapnia z organizmu, które jest tak niezbędne do Twojego maleństwa.

Warzywa dla dzieci

Inny widok pierwszego karmienia dziecka są jednoskładnikowe warzyw puree. Większość rodziców, starając się dać dziecku najlepiej przygotowana najpierw wywabić się z produktów z własnego bramkowe. Jednak ta decyzja leży wielka pomyłka. Fakt, że azotany i inne szkodliwe substancje gromadzą się w domu i warzyw, a puree znane i sprawdzone sprzedawcy na codzień jest testowana pod kątem poziomu bezpieczeństwa. Ponadto, aby zapewnić sterylność w normalnym mieszkaniu jest bardzo trudne.

Wśród warzyw, które można oferować dziecko próbuje najpierw jeść, można wybrać cukinia, brokuły, ziemniaki. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie dać dziecku dynię, jak istnieją przypadki najsilniejszych reakcji na nią, co jest wyrażone w obrzęku, wstrząsy i innych niebezpiecznych warunków. Alergen jest uważany za marchwi, które są aktywnie doradzał wielu dziadków.

Owoce jako pierwszych pokarmów stałych. Od czego zacząć, sok lub koktajl?

I znowu nie ma zgody! Niektóre oferują pediatrzy, aby rozpocząć z sokiem, rozcieńczonym wodą, inni kategorycznie deklarują potrzebę smoothie. W każdym razie, wybór musi być dokonane z uwzględnieniem indywidualnych cech trawienia dziecka.

Wprowadzanie pokarmów uzupełniających – jest odpowiedzialna i wymaga rodziców do umiejętności, wyrok, i dużo cierpliwości. Kierować w doborze produktów dla dziecka nie powinna być wątpliwa rada „doświadczony” rodzina i zaleceniem lekarza, jak również wyniki badań.