746 Shares 9867 views

Plaster "Rotband": instrukcje użytkowania. Jak tynk ścian „Rotband”?

Obecnie istnieje duża liczba nowych materiałów budowlanych, tak, że można zrobić w domu w każdym stylu, aby to miłe i przytulne. „Rotband” gipsu (z instrukcji jest napisane bezpośrednio na opakowaniu) – nowoczesną mieszankę, która jest używana do leczenia pionowych i poziomych powierzchni lokali mieszkalnych i niemieszkalnych.


Specyfikacja produktu

Wprowadzony materiał składa się z gipsu i polimerycznych dodatków zwiększających jakość mieszaniny i zapewnienia dobrej przyczepności do podłoża. Najlepiej jest użyć do leczenia gładkich powierzchniach, ale mogą być również stosowane do porowatych.

Zastosowanie „Rotband” instrukcji zaleca się w temperaturze od 5 do 25 stopni powyżej zera. Grubość warstw może wynosić od 5 mm do 5 cm. W całkowitym wysuszeniu otynkowane powierzchni po około tygodniu. Okres przydatności do użycia suchej mieszaniny wynosi sześć miesięcy. Udział „Rotband” jest niewielka, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu sufit. Czas starzenia roztworu – 10 minut.

korzyści materialne

Teraz należy zaznaczyć wszystkie zalety prezentowanych przez produkt. „Rotband” instrukcje użytkowania, które zawiera nie tylko wydajność, ale także sposoby wykorzystania, ma następujące zalety:

– Wszechstronność.

– Łatwy w użyciu (nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani umiejętności zawodowych producenta).

– Niskie zużycie materiału i niski ciężar.

– przyjazny dla środowiska.

– Wysokiej jakości mieszanka.

– Korzystna cena.

– Nie ma potrzeby dodatkowego shpaklevanii.

– Doskonała przyczepność i dekoracyjny jakości.

– Zapewnienie gładką powierzchnię.

– odporność na kurczenie się, pękanie oraz rozwarstwienie.

– Doskonała izolacja termiczna i akustyczna.

– Zdolność do pochłaniania i uwalniania wilgoci, zapewniając w ten sposób zrównoważony klimat w pomieszczeniu.

Zakres zastosowania

Jeśli zdecydujesz się na zakup „Rotband” poradnik pomoże Ci zrozumieć, gdzie można korzystać z materiałów. Najczęściej stosowane w środowiskach, gdzie wilgotność jest normalny poziom. Chociaż istnieje możliwość wykorzystania tego materiału w kuchni i łazience. Przetworzone stropy i ściany z roztworu, murowane z cegieł, DSP, betonu i styropianu.

Pożądane jest stosowanie materiału do wyrównania gładkiej powierzchni, jednak dopuszczalne jest stosowanie porowatego podłoża, które musi być wstępnie napełniony. Najczęściej ten tynk naprawiony lokal.

Funkcje rozwiązania

Jeśli już zakupione „Rotband” (tynku) do naprawy przewodnika pomoże Ci wymieszać suchą mieszankę. Należy zauważyć, że gotowy roztwór szybko twardnieje, więc staje się niezdatny do użytku po zaledwie 25 minutach. Więc nie ugniatać go zbyt dużo. Nadmiar roztworu może być stosowany do wyrównywania wad.

Jak dowolna mieszanina gipsu „Rotband” (gipsu) instrukcje do stosowania określa się, mieszając czysty pojemnik z tworzywa sztucznego o grubości aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Należy zauważyć, że w standardowym worek 30 kg będzie potrzeba około 18 litrów wody. Oznacza to, że dwa z cieczy zmieszanego z 3 częściami proszku. Po pierwsze, do pojemnika z wodą, a następnie mieszaninę dodaje się stopniowo. Staram się nie mieszać wszystkiego na raz. Tynk jest lepiej dodać trochę.

Do mieszania używać miksera na budowę lub szczególne przywiązanie i wiertła. Nie powinny być zawarte w urządzeniu jest zbyt szybki, ponieważ roztwór może być rozpylany. Aby tynk gipsowy uniwersalne „Rotband Knauf” osiągnął stan, to zajmie około 6-10 minut, po czym ponownie jest konieczne, aby wymieszać. Następnie dodać mieszankę wody lub innych składników niemożliwe.

Sprawdź gotowość rozwiązania może być bardzo proste. Aby to zrobić, wpisz tynku na ostrzu i obrócić ją wokół: to nie powinna spaść. Teraz „Knauf Rotband” (użytkownik szczegółowo opisuje stosowanie materiału) mogą być stosowane do obrabianej powierzchni.

Zauważ, że niższa temperatura zużytej wody, już rozwiązanie może być stosowane (jednak nie więcej niż godzina).

Preparat Substrat

Jeśli jesteś do wykończenia wewnętrzne powierzchnie pasowania „Rotband” (tynku), instrukcje użytkowania może mieć wytyczne dotyczące przygotowania podłoża. Ta procedura jest dość prosta. Trzeba oczyścić powierzchnię z kurzu, gruzu, tapety, stare tynki i inne rodzaje wykończeń.

Tynk gipsowy uniwersalne „Knauf Rotband” służy do wyrównywania ścian, jak również ich wykończenia. Jeśli są metalowe elementy na ziemi, staramy się dokładnie je oczyścić i leczyć za pomocą specjalnego podkładu. Ściany, zwłaszcza beton, również przygotować do wstępnej spoinowania. Aby to zrobić, należy zastosować podkład głębokiej penetracji.

Oczywiście, powierzchnia bazowa powinna być oznakowane.

niezbędne narzędzia

Do gipsu tynku „Knauf Rotband” dobre leżeć na powierzchni, konieczne jest użycie specjalnych narzędzi. Do pracy trzeba takiego narzędzia:

– łopatki o różnych rozmiarach (metalowe, z tworzyw sztucznych i gumy).

– Kielnia.

– Małe pojemniki z kołnierzami prostych, na których będzie to wygodne, aby oczyścić łopatki.

– dłuta i dłuta.

– pomiary dla wody.

– Pędzel płaski ze sztywnych włosków.

– Spoina.

– Papier ścierny.

– Specjalne narzędzie do wyrównywania narożników.

– poziom budynku i pion.

– Odzież ochronna, okulary ochronne, rękawice i respirator.

Cechy użycie materiału

Przed tynkowania ściany „Rotband”, konieczne jest, aby je przygotować. Jeśli ta procedura jest przeprowadzana z powodzeniem, można przystąpić do zastosowania rozwiązania. Obróbkę powierzchniową prowadzi się w kilku etapach:

– Instalacja rezonatorów (pierwszy nagrany skrajne i narożne kawałki).

– Wyrównanie.

– Pływający.

Zauważ, że na stronie wydechowej nie powinien mieć żadnych wad i wgniecenia. Wyrównanie odbywa się zgodnie z zasadami. „Pasują” można rozpuścić w dowolnym dogodnym kierunku. Nadmiar tynku należy usunąć.

Pół godziny później wykonane wyrównanie powierzchni i wygładzenie go. Aby to zrobić, trzeba gąbki i wody. Wet baza musi obficie. Następny wykonany ruch kołowy z gąbką na całej powierzchni. Nie zbyt dużego nacisku na nią. Po pierwsze, gąbka może poruszać się dość łatwo. Jeśli potrzebujesz błyszczące ściany, konieczne jest, aby nawilżyć i uzupełnić przez co najmniej 3 godziny po aplikacji.

Dla ukształtowania powierzchni, należy użyć specjalnych narzędzi do formowania lub wałkiem tłoczenia. Należy zauważyć, że średnia grubość warstwy tynku wynosi 1 cm z co najmniej 0,5 cm.

pomocnych wskazówek

Istnieje kilka punktów, które powinny być brane pod uwagę podczas pracy z mieszaniną. Na przykład:

1. Jeśli zdecydujesz się traktować ścianę pianki lub płyty wiórowej, tynk należy nakładać w 2 warstwach, a między nimi leżał oczek tkaniny szklanej.

2. Ustal z góry, gdzie można dostać się do pozostałego roztworu.

3. Po tej operacji wszystkie narzędzia oczyścić tak szybko, jak to możliwe.

4. odczekać co najmniej 7 dni, do ostatecznego utwardzenia materiału. W tym przypadku, pomieszczenie należy wietrzyć, ale należy unikać zanurzenia.

5. porowate powierzchnie wstępnie ze starterem głębokiej penetracji.

6. Jeśli są metalowe elementy na ścianie, należy je oczyścić i pomalować specjalną mieszankę ochronną, która zapobiega korozji. W przeciwnym razie, powierzchnia pojawi się czerwone plamy, których nie można wyeliminować.

7. Za pomocą „Rotband” w miejscach o dużej wilgotności, powierzchnię do obróbki specjalnych środków uszczelniających.

To wszystkie cechy złożonego materiału. Powodzenia!