300 Shares 2276 views

Minivany "Opel Zafira"

Pierwsze minivany „Opel Zafira” powstał w 1999 roku. Wtedy to ukazała się pierwsza generacja tych legendarnych samochodów. Od 2005 roku firma opracowała drugą generację „Zafira”, który miał bardzo wysoki popyt w Europie. Co do Rosji, mamy ta maszyna nie jest tak dużo popytu, ale nadal jest oficjalnie dostępny, ponieważ w nim zawsze jest popyt. Ponadto w przeszłości (2012), grupa zdecydowała się zwrócić uwagę wielu konsumentów jeszcze zwalniając trzeciej generacji „Opla”. Dzisiejszy przegląd skoncentruje się na imieniu trzeciej serii minivan „Zafira”.


projekt

Zewnętrzny wygląd samochodu stał się bardziej żywy i niezapomniany. Teraz minivany „Opel Zafira” mają większą agresję, które podkreśla podwójną kratę i niezwykłą konstrukcję bloku głównym reflektory przypominające bumerang kształt. Nawiasem mówiąc, teraz optyka głowy stał się nie tylko piękniejsze, ale również inteligentne – jego lampy bi-ksenonowe są w stanie „patrzeć” na zakrętach i podczas jazdy nadjeżdżającego samochodu lub przy wjeździe do tunelu, system automatycznie przełącza światła z odległego na ulicach jednego.

wnętrze

W swojej przestronności nowości przypomina minivan „Opel Meriva” – jego wnętrze przestronny i pojemny. Co ciekawe, odnowione wnętrze stało się piękniejsze bez utraty funkcjonalności. Dzięki wysokiej jakości tapicerki i różnych wkładek wykonanych z materiałów kompozytowych wnętrze urządzenia stało się bardziej komfortowe. Oświetlenie wnętrza stał się w pełni LED, a siedzenia są teraz opcjonalne mogą być pokryte skórą. Tak, minivany „Opel Zafira” mogą być wykorzystywane nie tylko na wycieczki rodzinne z dziećmi, ale także dla poważnych spotkań biznesowych. Więcej nowość otrzymała wiele systemów elektronicznych, wśród których wyróżnia się „telefonii Bluetooth”, czujniki parkowania, a system kamer cofania i nawigacja. Jeśli chodzi o przedział duży bagaż, z tylnych siedzeń składany szereg jej objętości jest aż 1860 litrów.

parametry techniczne

Minivan „Opel Meriva” mogą być zasilane zarówno benzyną i silników Diesla. Po pierwsze, rozważmy jednostek benzynowych. Te dwa silniki mogą być o tej samej objętości roboczej (1,4 litra) i różnej mocy – od 115 do 140 KM. Mocowanie silników wysokoprężnych (trzy) mają także taką samą objętość, która jest równa dwóch litrów. Moc może być 110, 130 i 165 „konie”. Pracują silniki 6-band box „maszyna” lub „mechanika” przez 5 etapów.

Także minivany „Opel Zafira” mogą być wyposażone w „zielony” silnik środowiska «» eko-Flex, który ma najniższy poziom emisji szkodliwych substancji, a zatem ma bardzo ekonomiczny – zużycie 4,5 litra na „setkę” w trybie mieszanym. Ale, niestety, to będzie dostępne tylko na rynku europejskim.

"Opel" minivan – cena

W podstawowej konfiguracji Essentia nowością będzie kosztować około 800 tysięcy rubli. Do modyfikacji top-end Ciesz będzie musiał zapłacić 100 tysięcy rubli. W tym przypadku kupujący otrzyma minivan 7-osobowa z masą układów elektronicznych z najmocniejszego silnika.