840 Shares 4345 views

Chiński samochód elektryczny: Przegląd, charakterystyka, rodzaje, modele i opinie

Na tym etapie rozwoju chińskiego przemysłu motoryzacyjnego ulega istotnym zmianom. Kilka lat temu, projektanci udało się rozwiać stereotyp Chinach o niskiej jakości tradycyjnych samochodów, ale teraz wiele firm oferuje ich konstrukcję w high-tech elektrycznym segmencie pojazdów. Oczywiście, pełnoprawnym konkurs z europejskiej i japońskiej giganta auto jest zbyt wcześnie, ale zgłoszenie do konkursu w przyszłości już tam jest. Szczególnie dlatego, że jeden z parametrów chińskiego samochodu elektrycznego na pewno ma przewagę – za rozsądną cenę. Jednak ten sam przykład z udanego wejścia sedan i hatchback minionych pokoleń wykazały, że wraz ze wzrostem chińskiej jakości produktów i ceny nieuchronnie wzrośnie.


Cechy pojazdów elektrycznych z Chin

Niszowe pojazdy elektryczne z wielu czynników decydujących o ogólnej koncepcji azjatyckiego przemysłu motoryzacyjnego. Pierwszy segment jest początkowo koncentrowała się na zmniejszenie uzależnienia od tradycyjnych paliw, a po drugie, producenci regionu rozwijają nie jest jeszcze zakorzenione, ale obiecujący przemysł. Fakt, że chiński pojazd elektryczny jest znaczny kontrast do tego samego „europejski”. Jest to nie tylko przystępne ceny, ale również ogólna orientacja w klasie budżetowej. Podczas gdy niemieccy projektanci szokując publiczność nowych koncepcji jakości w silnikach elektrycznych, które wchodzą na rynek z bajecznych metki, chińska oferta jest już wydane i skromny, ale skuteczne rozwiązanie do masowego odbiorcy.

To nie znaczy, że producenci z Państwa Środka jest poważnie gorszej przetwarzalności. Ich głównym celem jest raczej na optymalizacji istniejących pomysłów dostosowanych do przepisów rynkowych. Jednocześnie można prześledzić i cechy, które odzwierciedlają dokładnie chińskich pojazdów elektrycznych. W Chinach, staramy się rozwijać pojazdy bez względu na filozofię indywidualnego maksymalnego komfortu. Pojęcie technika w większym stopniu opierać się na wspólnej wizji pojazdu elektrycznego w nowoczesnej metropolii.

Różnorodność modeli

Chińscy programiści są dość niespokojny aby zmieścił się na pozycjonowaniu swoich modeli, początkowo odcinając obiecujący, ich zdaniem, segmentów. Na przykład, wśród modeli środowiskowych z Chin są prawie żaden samochód hybrydowy. Oznacza to, że firmy widzą przyszłość pojazdów elektrycznych tylko w elementach zasilających baterii. Niemniej jednak, w chińskim elektrycznym rynku krajowym reprezentowali różne klasy. Pierwszy model można podzielić na sedan, hatchback i rozjazdy. Szczególnie popularne są małe przecina miasto, które, nawiasem mówiąc, wskaźnik pojemności odpowiadającej europejskim hatchbacka. Różne modele i typ baterii, który wpływa na wielkość elektrowni, i, oczywiście, władzy. Do tej pory, chiński aktywnie za pomocą baterii litowo-jonowych, a także ich modyfikacje, z dodatkiem w postaci szkieletu fosforanu żelaza.

Specyfikacja modelu

Jak również tradycyjne samochody, samochody elektryczne pierwszy szacowana moc. Większość modeli są obliczane do użytku miejskiego, więc średnia wynosi 90-120 litrów. a. Następnie już charakterystyczny dla parametrów elektrycznych modelu. Pojemność akumulatora określa zakres ruchu na jednym ładowaniu – średnio takiej maszyny może zostać przeniesiony do 300-500 km. Ponownie, jest przedmiotem tego samego wsadu wyjściowego. Również chińskie robione samochód elektryczny jest atrakcyjną dynamiką. Jest to przede wszystkim wartość przyspieszenia, która wymaga czasu na około 5-6 sekund.

BYD E6

BYD Group jest jednym z czołowych przedstawicieli chińskiego przemysłu motoryzacyjnego. Że pracownicy tej marki rozpoczęła produkcję wysokiej jakości modeli sedan i hatchback. Nie tak dawno temu pojawiła się na rynku i stosowania zwrotnicy elektryczny moc E6. Model ten można nazwać typowych samochodów elektrycznych według standardów europejskich, ale w segmencie Azji i zasługuje stan najwyższej jakości. Zwłaszcza, jak na rozwój parametrów operacyjnych przedstawia przykład zrównoważonego i efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych.

Więc, co zadowoli właściciela nowego chińskiego samochodu elektrycznego? Opis zewnątrz tego modelu, wielu ekspertów zredukowana do takich cech, jak europejskiego, rodziny i miasta. Rzeczywiście, model jest pozbawiony jaskrawy wygląd, ale jednocześnie zapewnia dobrą dynamikę. Przyspieszania odbywa się tylko 10 sekund, i osiąga maksymalnie 140 km / h. Ale nawet, że główną zaletą SUV. Model zaskoczył wielu było wypełnienie strukturalne, potwierdzając chiński producent dążąc do realizacji wysokiej jakości rozwiązań z punktu widzenia konsumenta. Na przykład, pełne niezależne zawieszenie daje wóz zrównoważoną jazdę i przeładunek, oraz hamulce pozwalają liczyć na bezpieczny i skuteczny zwalniania. Co do zespołu napędowego, Fe-charge jego bateria wystarcza na 300 km.

Youxia X

Deweloperzy Youxia X podążały śladami amerykańskiej firmy Tesla, który wykazał powodzenie koncepcji modeli elektrycznych swojej linii modelu S. W rzeczywistości, chiński analogowej w dużej mierze powtarza cechy rozwoju Tesla, ale nie bez własnych osiągnięć. Tak więc, zamiast przednich projektantów kratki dostarczyły wyświetlacz, który może nadawać inny harmonogram takich jak logo. Muszę powiedzieć, że takie rzadkie przysmaki rozpieszczana i konwencjonalne modele elektryczne i chińskie.

Skład i modyfikacje aż Youxia ograniczony do jednej z wersji, ale z możliwością integracji z różnymi bateriami pojemności. W zależności od powodzenia podstawowej przedstawiciela rodziny, być może nie będzie innych odmian lub, co najmniej, odnowiony aktualizacji. Tymczasem Youxia X ma liczności potencjalnych 350 „koni” i maksymalnej napełniania akumulatora jest w stanie pokonać dystans około 450 km. Co jest szczególnie ciekawe, model ten zapewnia przyspieszenie do „setki” w zaledwie 5,6 sekundy.

Xpeng Samochody Beta

Dość nietypowe oferty zwrotnicy i spółka Xpeng Cars. Jego Beta Model wyróżnia się tym, że jest to w pewnym sensie klonem dwóch wybitnych samochodów elektrycznych. Cała koncepcja została przyjęta w tym samym modelu X, a podczas tworzenia bazy strukturalnej deweloperów koncentruje się na Lexus NX, które jednak prawdopodobnie odnosi się do hybrydy. Ponadto chiński producent samochodów elektrycznych Xpeng warunkiem rozjazd i przyzwoity w jakości baterię z telefonu firmy. Na mocy tego elementu pokonuje elektryczny samochód do 300 km i przyspieszenie przewiduje 5,8 sekundy. Ponadto, w przeciwieństwie do ich chińscy konkurenci mają ten model oferuje nowoczesny kompleks multimedialnych. Wystarczy zauważyć panel 12,3-calowy, umieszczony na desce rozdzielczej, a dotykowy ekran LCD 15,6 cali.

E-Car GD04B

pokazuje producent E-Car przykład zawarcie konkretnej niszy firmy, która ukazała się całkowicie z innego kierunku. Fakt, że specjalizuje się E-Car w produkcji sprzętu rolniczego. Wydawałoby się, że przy takiej specjalizacji, deweloperzy muszą wykazywać heavy duty duży SUV, pracując na trakcji elektrycznej. Ale wzór GD04B wyróżnia się w przeciwnym kierunku – kompaktowy samochód elektryczny o mocach od 5,5 litra pojemności. a. Elektryczny układ napędowy silnika jest uformowana, która jest w stanie zapewnić granicę 50 km / h Prędkość. Transmisje nie są przewidziane, a koła dla chińskiego pojazdu elektrycznego otrzymał GD04B hamulce bębnowe. W odniesieniu do maksymalnej odległości, to tylko 150 km.

Cena emisyjna

Mamy już zauważyć, że tradycyjny segment samochodów ze wzrostem właściwości eksploatacyjnych i jakościowych zaczęła rosnąć w cenie. Ale w branży elektrycznej, dopóki tam jest inna sytuacja. Nawet wersja rosyjska Łada-elektryczne nie mogą konkurować z przedstawicielami Chin w tym zakresie. Na przykład, standard jest bardzo wysokiej jakości i oferują BYD E6 można kupić za 500 tys. RUB. To jest więcej niż atrakcyjna suma Przez modeli low-end, ale są też chińskie samochody elektryczne, których cena wynosi 2-3 mln. Dotyczy to wersji Youxia X, które dość skutecznie zawartej główne zalety modelu amerykańskiego X.

Pozytywne opinie na chińskich samochodów elektrycznych

Nawet jeśli pominiemy kwestię ceny, następnie chińskie produkty pozostaną wiele atutów. Po pierwsze, ciasne ramy finansowe i potencjał nie bogatych zasobów deweloperzy maksymalna siła zracjonalizować pojazdów elektrycznych. Opinie zauważyli, że nawet w wersjach kompaktowych zapewniają bogate funkcjonalnie kompleksową kontrolę maszyny. Po drugie, wiele punkt do optymalizacji elektrowni. Do bezpośredniego użytkownika, oznacza to, że chiński samochód elektryczny będzie kosztować w treści i łatwa w utrzymaniu.

Ponadto, nie możemy zignorować chińskich i sukcesy w integracji własnej high-tech dla tego segmentu. Kierowcy wersje premium szczególnie odczuć korzyści wynikające ze stosowania elektronicznych asystentów, nowych opcji i systemów nawigacyjnych.

negatywne opinie

Producenci mają tendencję do czynienia z ustaloną opinię o złej jakości chińskich produktów, ale w krótkim czasie, a ponadto w takiej niszy technologicznej, aby ułatwić. Są jeszcze błędy w wykonywaniu strukturalnych, negatywne czynniki od mechaniki dostaw tańszych materiałów eksploatacyjnych, a także brzydkie modele budżetowe wykończenia.

Sytuację pogarsza fakt, że części chińskiego pojazdu elektrycznego nie jest jeszcze tak rozpowszechniona w Rosji, i, na przykład, znaleźć składniki i obsługujących zawory do elektrowni może być tylko w dużym regionalnym centrum serwisowym. I wielu kierowców skarżą się na model z Chin jest na niskim konserwacji.

wniosek

Samochody elektryczne mają wiele różnic w stosunku do pojazdów wyposażonych w silnik spalania wewnętrznego, ale w kontekście ogólnej strategii produkcji często odnaleźć podobieństwa. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie firm chińskich. Deweloperzy zintegrować swoje projekty ergonomię, funkcjonalność i atrakcyjność technologiczną z przystępnej cenie. Rezultatem jest tani chiński pojazd elektryczny, który w wydajności nie jest gorsza nawet premii modeli europejskich.

Jest oczywiste, że w takiej sytuacji, chińskie produkty będą miały znaczący sukces. Ale co wyjaśnia różnicę w cenie? W znacznym stopniu obniżyć koszty modeli low-end twórcom osiągnąć poprzez oszczędność na materiałach i podstawowych mechanizmów grupy roboczej. Oznacza to, że samochód dostaje wszystkie zalety nowoczesnego samochodu elektrycznego, ale ma mniej niż wysoką żywotnością i, co do zasady, realizacji projektu szablonu z wykończeniem.