136 Shares 5063 views

Ruszt – istotnym elementem pieca

Ostatnio w modzie tylnej kominków i pieców pokój. Proces tworzenia jest dość skomplikowane, więc musi być przeprowadzona przez doświadczonego Pechnikov. Aby utworzyć piec będzie musiał zakupić sporo specjalistycznego sprzętu. Ruszt – jest jednym z najważniejszych elementów. Został on zaprojektowany, aby zapewnić jednolity, stały dopływ powietrza do paliwa i terminowego usuwania żużla i popiołu. Nowoczesny przemysł produkuje solidne i prefabrykowanych siatkę. Ostatnio zebrane z kilku rusztu.

W zależności od paliwa i stosowanych rozwiązaniach konstrukcyjnych z pieca za pomocą różnych elementów. Kratki są podzielone na ruchome i nieruchome. Zeszłej jesieni do takich podgatunków: kafelki koszykarskie; kafelki płaski; dźwigar ruszt. Krata ruszt stałą belkę, i jest utworzony z piecem płaskiej kraty. Człon ruchomy osi wzdłużnych i kraty. Takie części są wykonane z pionowych (wibracje) i poziomej osi obrotu (wychylenia i pełnego obrotu).

W procesie ich czyszczenie z żużla i popiołu siatki mogą być obracane wokół osi, za pomocą trakcyjnego. Przechylanie ruszt jest w stanie poruszać się wokół osi poziomej o 30 °. Od czasu do czasu na biegunach taki ruszt doskonale poluzowane żużla, więc masa zapalny szybko spada z karty paliwowej w popielniczce. Takie części znacznie ułatwia czyszczenie pieca poprawia proces spalania. Ruchoma kraty stosuje się zwykle w ciągłych piecach spalających. Składają się one z dwóch przegubowo połączonych ze sobą siatek płytkowych, które są w stanie obracać się wokół pionowej osi o 180 °.

Ruszty palenia ułożone koniec na ciosanych wgłębienia w cegłach lub cegły całkowitymi. Piece te elementy wykonane głównie z żeliwa o wysokiej jakości, który jest lekko utleniony przy wysokich temperaturach i pod wpływem tlenu. Ruszt pieca odbywa się w kształt klina lub stożka, ponieważ ułatwia to, rozliczania poprzez otwory między płytek żużla i popiołu.

Ilość powietrza przechodzącego przez ruszt do paleniska, jest całkowicie zależny od odcinka „na żywo”. Pod tym pojęciem rozumie się stosunek całkowitej powierzchni Prozorov sieci kwadratowej. Jest on wyrażony w procentach. Kratki formie, a grubość ich przekrój poprzeczny jest bezpośrednio zależna od typu wykorzystywanego paliwa i jego frakcji rozmiarów.

Krupnozernovoe paliwo, takie jak węgiel lub torf, najbardziej efektywne spalanie na belki kraty, które są utworzone w części siatki 20-40% (w stosunku do całkowitej powierzchni). Mnogozolnogo spalania i drobnoziarniste paliwo o małej uwalniania substancji lotnych z zastosowaniem wyłożone płytkami sekcje kratowych 10-15%. Wymiary zewnętrzne określić jego całkowitą powierzchnię.

Ruszt ułożone tak, że jej szczelinowa (otwory) raspolagalit wzdłuż paleniska, w kierunku od drzwi do tylnej ściany. Ponadto, wąskie boki gniazda, skierowane do góry.