751 Shares 1969 views

Mogę zrobić nóż z wiertarką?

Nóż – wiernym towarzyszem człowieka od wielu lat. Oczywiście, dziś w większości przypadków, ludzie już nie jest to kwestia przetrwania, ale pragnienie, aby zapewnić sobie wysoką jakość i niezawodne urządzenie nie zostaną utracone.


Taka jest otwieracz wiertła, proces produkcji, które będziemy rozważać dzisiaj. Proces nie jest trudne, ale z najprostszych kucia zbiega się niemal każdego, kto może trzymać młotek w ręku. Tak, to jest kucie (gorące). Opowieści o podejmowania tego rodzaju noży że niejasne autorzy gwarantują pozytywny wynik po prostej spłaszczenie metalu, są nieskuteczne. Więc jakie są narzędzia w wyniku prac dadzą nam nóż z wiertła?

Co jest potrzebne?

  • Dwa młoty (od trzech do czterech kilogramów i jeden kilogram).
  • Szczypce (i lepszych specjalne kleszcze) bez izolacji uzwojeń lub na uchwytach.
  • Vice i kowadło.
  • Bułgarski i piekarnik.

testujemy wiertarkę

Jeśli wiesz coś o metalurgii i są zainteresowani problematyką inżynierii, pewnie wiecie, że ćwiczenia z wysokiej jakości stali nierdzewnej produkowane tylko pracować powierzchnię. Trzpień wykonany jest z konwencjonalnych stopów.

Aby jak najbardziej zbliżone do określenia granicy między nimi, można spróbować trochę narzędzie mielenia. Położenie zwykłej stali pojawia jasny żółto-czerwony snop iskier, a domieszkowany obszar spotka rzadki snop niebieskim odcieniem.

Pracujemy

Natychmiast ostrzeżenie: uczynienie noża z wiertła, niektóre operacje należy przeprowadzić jak najszybciej, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia obrabianego przedmiotu!

Po pierwsze, materiał wyjściowy jest umieszczany w piecu i doprowadzono do temperatury powyżej 1000 ° C. Zauważ, że w tym upale, nawet w słoneczny dzień będzie ciemno. nawet stary odkurzacz można stosować dmuchać trąbki.

Preforma chwytający kleszcze szybko (!) Jego trzonu jest zamocowany w imadle, a następnie do górnej za pomocą klucza, aktywnego wiertła przędzalniczej stanie stosunkowo gładkiej metalowej płyty. To nie jest nóż z musztry, ale jego początkowy preform. Na jego jakość zależy od wyniku wszelkiej dalszej pracy, więc staram się nie popełniać błędów!

kucie

Dalej – prostsze. Przechwytywanie następnego ostrza wiertła wszystkie te same kleszcze, szybkie i dokładne ruchy zaczynają swoją prokovyvat całym. W rezultacie, ręce muszą pozostać metalowy pasek, którego grubość będzie około pięciu milimetrów.

Ważne! Jak tylko metal zaczyna nabyć wiśniowy kolor, szybko umieścić go w piecu. Fakt, że w takiej temperaturze może być łatwo podzielone formy wstępnej, gdy materiał traci plastyczność.

Dalsza produkcja noża wiertła wymaga utworzenia ostrza. jest zadaniem delikatnie, ale szybkie ruchy wyciągnąć żądaną krawędź obrabianego przedmiotu, zawsze zachowując jej grubość.

Po raz kolejny żarowe preformy do pożądanej temperatury, zaczynając od ostrza prokovyvat. To skąd w poręczny młot funt, który wspominaliśmy na początku swej narracji. Aby to zrobić, należy zastosować schludny i nie za ciężkie ciosy od około połowy płyty, dzięki czemu ostrze jest cienkie i wąskie.

Następnie prokovyvaetsya podudzie. Tutaj to wszystko zależy od Twoich preferencji. Więc jak zrobić nóż z wiertarki nie może dostać się po raz pierwszy, w przypadku awarii, rozpacz nie warto!