475 Shares 9071 views

Rodzaje orzechów. Wszystkie orzechy nie tylko

Orzechy człowiek zaczął jeść długo zanim stał się Homo sapiens. W czasach prehistorycznych, polowanie było dość niebezpieczny sposób produkcji żywności. Ponieważ to „żywność” nie jest codziennie był dostępny, przyszedł pomóc różnego rodzaju odmian orzechów. Produkt, który przechowywany jest niezwykle długi czas, ma dużą wartość energetyczną, niesamowitą ilość witamin i wysoką wartość odżywczą może zastąpić dowolny posiłek. Dziś wybór jedzenia był po prostu ogromny, i orzechy niepostrzeżenie zniknął w cieniu. Ich stosowanie nie jest obowiązkowe. A tak przy okazji, na próżno.


Wszystkie rodzaje orzechów są niezwykle przydatne i, oczywiście, mają własną bogatą historię. Tak więc, orzecha stosowany niedawno, i znane jest już wiele z nich wytworzone wlewów leków. Nalegaj rdzeń powłoki, a nawet ściany. Traktować taki produkt może być wiele chorób lub po prostu, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji zawsze.

Warto również zauważyć, migdały. Nie każdy lubi swój specyficzny smak, ale korzyści z jej zastosowania do zaburzeń metabolicznych, takich jak cholesterol, jest niezaprzeczalna. Nakrętka ta jest przydatna dla osób cierpiących na nadciśnienie, choroby oczu, wrzody, zgaga, lub po prostu miłośników dobrego samopoczucia. Jeść tylko 4 migdały w godzinach porannych, można zapewnić, że opłata dobrego nastroju do obiadu.

Jest znany ze swoich właściwości i orzeszki ziemne. Jego spożycie poprawia wydajność i kondycję serca, wątroby, tkanki nerwowej. Oczywiście, świadczenie nie jest związane z jego stosowania jako przekąskę z napojami sprzedaży. Orzeszki ziemne poprawia pamięć i łagodzi bezsenność.

Trzeba również wziąć pod uwagę jedną z najbardziej popularnych i lubianych przez nas wszystkich rodzajów orzechów – orzechy laskowe. Nasi ludzie on jest lepiej znany pod nazwą „orzechowym”. Według popularności jest równa tylko na orzeszki ziemne, orzechy włoskie, a nawet „bratem”, dla wszystkich jego przydatności nie osiągnie poziomu konkurenta dla masowej konsumpcji.

Starożytna Grecja „mianowany” symbol bogactwa, dobrego samopoczucia i zdrowia tej konkretnej nakrętki. Orzechy laskowe również bardzo cenione, a mieszkańcy Cesarstwa Rzymskiego, mający status błogosławionego drzewa. W Rosji, to nakrętka nazwano piwne i dwukrotnie owoc zawsze starał się być w posiadaniu, ponieważ sądzono, że takie orzechy przyciągnąć szczęście.

Orzech laskowy jest powszechnie stosowany w medycynie. Surowce są wybierane nie tylko jądro, ale powłoki otoki, pyłek, kora, korzenie, liście i pędy nawet. Drewno jest wykorzystywane do produkcji piękne i trwałe meble.

Orzechów laskowych – Odżywczy wielu jego kolegów. Nie wszystkie rodzaje orzechów może pochwalić się takimi kalorii (700 kcal). Laskowy wielokrotnie bardziej pożywne czekolada, produkty mleczne i chleb. Ale w tym samym orzech bardzo szybko wchłaniane przez organizm człowieka, ponieważ zawiera wiele aminokwasów i białek. Ze względu na dużą liczbę kalorii, produkt ten nie jest „zakazany owoc” dla tych, którzy podążają za figurę. Wynika to z niskiej zawartości węglowodanów w nim.

Absolutnie wszystkie odmiany orzechów mają bardzo wysoką zawartość żelaza, ale tylko w filbert go więcej niż w owocach, warzywach, a nawet mięso. Ponadto, orzechów laskowych – tylko magazynem minerałów. Jądro jest po prostu olbrzymią ilość fosforu, potasu, siarki, fluoru, magnezu, cynku i manganu. Dalej jest zapewnić znaczną ilość miedzi, sodu, chloru, jodu i kobaltu.

Różne rodzaje orzechów są zalecane przez dietetyków do jedzenia zamiast tłustych mięs. Nie jest to zaskakujące. Jądro orzechów laskowych jest jednym z najlepszych źródeł energii. Teraz staje się jasne, że hasło: „atakuje mózg”, zostanie podjęta, jak mówią, nie pułap.

W odniesieniu do korzyści dla zdrowia, dzienna dawka 30 g orzecha znacznie zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, łagodzi anemię, ułatwia przebiegu cukrzycy, żylaki. Podobnie jak inne rodzaje orzechów, orzechów laskowych niezwykle korzystny wpływ na mózg.

Stosowanie orzechów laskowych w połączeniu z miodem przyspiesza leczenia kamicy i wycieńczenia. Jest to przepis był niezwykle popularny wśród greckich sportowców. orzechy odżywiania znacząco zwiększona odporność na wysokie obciążenia, a tym samym wygrać mogła być teraz znacznie łatwiejsze.

Orzechów laskowych – medycyna niezwykle smaczne, i tylko nakrętka, która jest w stanie trwale zachować młodość i siłę ciała. Jedz częściej i być zdrowe!