723 Shares 8973 views

Wskazówka gotowanie: jak palić rybę w domu

Wędzona ryba jest niezrównana delikatność i produkty, które przyczyniają się do zwiększenia apetytu. Już na samym wzmianki o tej potrawy przepyszne. Oczywiście, wędzone produkty nie angażować, ale czasami można odprężyć się i pyszne smakołyki, zwłaszcza jeśli jest gotowane siebie. Kilka wskazówek, jak pali ryby w domu może pomóc smaczne i wysokiej jakości posiłków.


Termiczna obróbka ryb przez palenie można wykonać na dwa podstawowe sposoby: na zimno i gorąco. Kiedy zimno wędzone trwać co najmniej pięć dni, aby zakończyć przygotowania ryby. Gorąco palenia jest o wiele szybciej – w ciągu zaledwie kilku godzin.

Materiał ten jest poświęcony kwestii jak palić rybę w domu gorąco, ponieważ On jest bardziej popularna.

Najpierw musimy przygotować rybę prawidłowo. Tak więc, jeśli masz zamiar gotować ryby wędzone w magazynie, tj zakłada się, że będzie ona przechowywana przez jakiś czas, to musi być pewny pre-Gut i produkować solenie. Na kg gotowej karmy wymaga 65 gramów soli. Duża ryba jest przechowywana w solance przez około trzy dni i grzywny zalewy, można w ciągu dnia. Przed palenia to umyte i przetarł z przyprawami.

Jeśli przygotowujesz niewielką ilość produktu, to wtedy przed palić rybę w domu, możesz po prostu dodać sól do smaku, pocierać przyprawy (opcjonalnie), a następnie przystąpić do procesu wędzenia.

A teraz jest mówić bezpośrednio o wędzarni. Nie masz tego urządzenia cud? Wtedy przydatne porady na temat jak zrobić wędzarnia domu. Należy zauważyć, że nie ma nic skomplikowanego, bo jego konstrukcja jest dość prosta. Obejmuje ona komorę palenia oraz palenisko, źródło dymu.

potrzebny jest mały prostokątny lub okrągły metalowy pojemnik o pół metra wysokości (na przykład w wiadrze). Na dnie wędzarni należy wlać jałowca, olcha wiórów (wysokość złoża – około 10 cm) i jest ustawiony powyżej zasobnika trociny (będzie opróżnić soku i tłuszczu podczas palenia). Obudowa może być wybrana trochę większa niż pojemność. Aby to są przymocowane haki do zawieszania ryby. W środku pokrywy otworach wiertniczych, i jest wsunięty do rury odpornej na ciepło, przez który będzie widoczny dym. Kładziemy projekt na małym ogniu – i wszystko! Pytanie, jak palić rybę w domu, uregulowane.

Ten mini wędzarnia pozwala dość szybko (1-1,5 godziny) w celu uzyskania gotowego produktu wędzonego. Może być używany do palenia nie tylko ryby, ale również produktów mięsnych i owoców.

Wędzonki nie są mniej popularne niż ryby. Więc pomówmy trochę o tym, jak palić mięsa w wędzarni. Proces jest podobny do opisanego powyżej, a leczenie wstępne jest zasadniczo taka sama. Kawałki mięsa lub drobiu moczy się przez kilka dni w roztworze soli, która będzie musiała być zmieniona kilka razy. Po tym, że mięso przemywa się, suszy i rozciera się z przyprawami. Rozmiary elementów wpływa na czas trwania palenia. Im większy kawałek, tym bardziej, oczywiście, potrzeba więcej czasu na jego przygotowanie.