836 Shares 5096 views

Ser w domu przez dwie lub trzy godziny

Twaróg sklep z lepiej charakteryzuje zazwyczaj cenie (20-40% niższa), często lepszy smak i pewności w odniesieniu do tych produktów, z których jest przygotowane. Gotować trzeba będzie zakupić specjalną przystawkę, która może być pepsyna, renina lub chymozyna. Można go zamówić przez Internet i odbierać pocztę.


W celu wytworzenia miękkiego sera w domu, 1,1-1,2 kg sera wymaga około 7-8 litrów mleka, drożdży 1/10 saszetka emaliowane PAN, Cedźcie, termometr cieczy (olej, woda), z gazy.

Fermentować rozpuszczalny w zimnej przegotowanej wody. Mleko jest podgrzewane do temperatury 32-35 ° C i + przelewa zaczyn Mieszaninę dokładnie mieszano i pozostawiono do przekształcenia żelu mleka (około 40 minut). Następnie z długim nożem należy wyciąć równo.

Aby przygotować ser w domu, zbiornik mleka transportowanego w powłoce, w której jest umieszczony w innym pojemniku z wodą o temperaturze około 37 ° C. Następnie przez dodanie gorącej wody od temperatury wody wodociągowej w dnie zbiornika doprowadza się do 38-39 ° i utrzymuje się na tym poziomie. Teraz mieszać mieszaninę należy co pół godziny. Gdzieś składnik serowy w ciągu dwóch godzin do elastycznego stanie zagęszczonym. Otrzymaną serwatkę odsączono, a masa jest określone w cedzidło. Miękki ser trzeba soli i moczyć w zawieszeniu dla całkowitego usunięcia surowicy. Jeśli są przechowywane w lodówce i powinny być spożywane w ciągu kilku dni.

Twardy ser w domu pochodzi z miękkiego sera. W tym celu, skrzep pozostawia do ostygnięcia, pokroić na małe kawałki i dodać sól do smaku. Następnie trzeba wziąć pojemnik z majonezem i zrobić kilka otworów w dnie. Pojemnik został całkowicie pokryty czystą szmatkę x b, i położył go w miękkim serem. Umieszczony na górze spodek lub zakrętką, na której umieszczony jest ładunek. Po 6 godzinach, tkanki pod zmian sera i masa ze wzrostem obciążenia. Po jednym dniu, ser idzie i umieszczone na drewnianym pokładzie w lodówce do dojrzewania i powstawania dziur przez 1-2 tygodni.

Powstałe sery są bardzo smaczne, świeże, ale ser w panierce – jest to szczególnie smaczne danie. Aby to zrobić, należy 0,2 kg sera, gorczyca, 2 jaj, okruchy chleba i mąki pszennej, 0,1 kg drobno posiekanej pietruszki, pieprzu. Ser pokroić w kije, przetarł pietruszkę i musztardę, podwójne bez kości w następującej kolejności: herbatniki, mąkę, jajko, a następnie smażone na oleju roślinnym.

Dla tych, którzy lubią się rozłożyć ser na bułce, aby ogłosić, że ser w domu może być również przygotowany i bardzo szybko. Aby to zrobić, trzeba wziąć niskiej zawartości tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu twarogu (pokruszony do ziaren). Aluminiowa niecka nagrzewa się niewielką ilość masła, dodać ser i mały ogień nagrzewa się do topienia.

Mieszanina powinna być stale i energicznie mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia się ziaren. Sery topione otrzymuje się w postaci żółtawego masy, która może zarówno słodzenia, soli i dodać do niego posiekane szynki i zielonego. Powstały produkt może być lepsza-store odpowiedniki, a kosztuje znacznie mniej.