407 Shares 1288 views

Najbardziej optymalna temperatura wody do kąpieli w morzu

Pozytywny wpływ wody morskiej w naszym organizmie jest znany od dawna. Ci, którzy mieli szczęście czytać „Ifigenia w Taurydzie”, zapewne pamiętają słowa głównego bohatera: „Jedynie myje morze grzechy ludu” Pobyt nad morzem jako oddzielna metoda leczenia zaczął rekomendować XIX wieku. Kilka wcześnie uczeń S. P. Botkina N. P. Dmitrievym pisano o pracy „warunków klimatycznych południowym Krymie”. Nawiasem mówiąc, ta praca Rosyjskie Towarzystwo Geograficzne obchodził srebrny medal (1880).


W jakim limity temperatury mogą być ciepłe i chłodne wody wzdłuż wybrzeża półwyspu? Jaka jest optymalna temperatura wody do kąpieli w morzu?

Ceny zależą od lokalizacji i głębi morza. Nieco bardziej na południe, w płytkiej wody, woda może być ogrzewana do temperatury 25 ° C do końca czerwca (Feodosia Evpatoria, Kercz), na fig sierpnia osiągnie 27 ° C (a czasami nawet do 30 ° C). Zwłaszcza w zimnym morzu staje lutego stygnie południowego wybrzeża do 5 ° C, a na północnym zachodzie – 1 ° C Kercz Strait i Morze Azowskie może zamarznąć.

temperatura wody jest odpowiednia do kąpieli, otwartego morza „sezonie”. Termin ten jest używany przez lekarzy, którzy zalecają terapię wody do leczenia i zapobiegania chorobom.

Optymalna temperatura wody do kąpieli w morzu , również jest określane przez lekarzy. Jednakże, leczenie wody o natężeniach mniej niż 20 ° C nie jest zalecana. Uważa się, że najlepsza temperatura łaźni wodnej 24 … 25 ° C i powyżej. O ile, oczywiście, nie należą do kategorii „morsów”. Rozważmy szczegóły.

1. W temperaturze 0 ° C, … 9 przytrzymywane rytuały Kreshensky. Ten „wykonanie” nie powoduje hipotermię i negatywne konsekwencje, jeśli nurkowanie krótki (kilka sekund).

2. Kąpiel w temperaturze 10 … 14 ° C jest możliwa tylko wtedy dobry utwardzające i nie więcej niż 4-5 minut.

3. temperatury 15 … 17 ° C, – wystarczająco zimna do pływania, a niektóre z nich są już w stanie, aby krótkie zanurzenie. Dwugodzinny pobyt w takiej wodzie grozi onset „marginalnej strefy”, gdzie możliwość utraty świadomości z hipotermii dwukrotnie.

4. Na 17 … 20 ° C korzystne wrażenie, oczywiście, nie są gwarantowane, ale uczucie wesołości muszą wystąpić. „Strefy brzeżnej” jest nadal możliwe po czterech godzinach ciągłego pływania.

5. Wskaźniki 17 … 22 ° C, uważa się za nadające się do kąpieli fali. Ale niektórzy wolą cieplejszą wodę.

6. 22 … 24 ° C, – optymalna temperatura wody kąpieli w morzu, wszystkie odpowiednie.

7. W temperaturze 25 ° C i powyżej. Taka temperatura wody morskiej nie jest często podoba. Hipotermia kiedy kąpiel nie jest zagrożona, więc przyjęcie zabiegów wodnych może być dość długi.

Oficjalnie, czas trwania sezonu pływackiego trwa około 120-125 dni na Krymie. Ale optymalna temperatura wody do kąpieli w morzu jest ustalona tylko przez dwa miesiące z małym, choć sezon pływacki nie zawsze jest taka sama.

Co jest tak przydatne wody morskiej? Po pierwsze, kąpiel – zawsze radość, a co za tym idzie – przypływ pozytywnych emocji. Po drugie, zanurzając ciało dostaje rodzaj wstrząsnąć przed wpływem szeregu nietypowych czynników:

  • Różnica temperatur ciała, wody i powietrza;
  • Ciśnienie wody ;
  • oscylacyjny (ruch) fal;
  • światło słoneczne.

Organizm jest zmuszony do reagowania na zmiany, przystosowania się do nich. Woda pochłania ciepło, a mięśnie i mechanizm termoregulacji pracuje na pokrycie strat. W ten sposób i utwardzenie następuje. Tak kąpią swoje zdrowie!