95 Shares 4119 views

Plac Konstytucji w Charkowie – pierwsza stolica centralnym placu

Plac Konstytucji w Charkowie – centralny obszar pierwszej stolicy Ukraińskiej SRR, który został zbudowany w tym samym czasie z budową więzienia Charkowie w 1659 roku.


opis

Konstytucji Powierzchnia Charkow ma długość 550 metrów, szerokość zmienia się w różnych miejscach od 45 do 120 metrów. Z kwadratową powierzchni na łączną kwotę 4 ha. Pod nim znajdują się 2 Charków stacji metra „Plac Konstytucji” i „Muzeum Historyczne”. Pierwszym z nich jest na Holodnogorsko Fabryki linii metra między stacjami „Central Market” i „Gagarin Avenue”. Салтовской линии. Drugi – ostatnia stacja Saltovo linia. Od dat kwadratowych z powrotem do największej długości ulicy – Moskwa alei.

nazwy Kwadrat

 • Od połowy 17 wieku obszar ten był znany jako targowe, jak jego terytorium każdego roku odbywają sierpnia Wniebowzięcie Fair.
 • W roku 1919 – Mikołaj lub Mikołaj, ze względu na to, że był Św Mikołaja ..
 • Od 1920 do 1975 roku – M. Tevelev obszar (na cześć bolszewików, który zginął w czasie okupacji).
 • Od 1975 do 1996 roku. Nazywa obszar sowieckiej Ukrainie.
 • Od 1996 roku Konstytucja obszaru jest jego obecna nazwa.

Istnieje duża liczba budynków i organizacji, które są popularne wśród mieszkańców i gości miasta Charkowa. Należą do nich:

 • transport samochodowy szkoła techniczna. S.Ordzhonikidze który był pierwotnie grunty Bank (architektura pomnik zaprojektowany przez akademickie Beketova).
 • Teatr Lalek, pierwotnie Wołga-Kama Banku, zaprojektowany przez architekta Beketov.
 • „Świat Dziecka” sklep wcześniej nazywano „New Passage”.
 • Centrale pudełko, pierwotnie Petersburg Banku.
 • House of Technology została pierwotnie Moskwa Sprzedawcy Banku.
 • Wspólnota „Wiedza”, który był pierwotnie budynek jest bankiem komercyjnym.
 • Administracja miasta początkowo nazwano Miasto Dumy, został przywrócony w ciągu pół wieku temu w stylu imperium Stalina.
 • 4-piętrowy budynek, nazywany przez mieszkańców „Słodycze wschodnie”. Struktura jest uważany za najstarszy zachowany.
 • Wydział Pedagogiczny Instytut pierwotnie Azowskiego-Don Banku, zbudowany przez architekta z Szwecja – Ioganna Lidvalya.
 • Akademia Sztuki. Kotlyarevskogo.
 • Przystanek dla autobusów i taksówek kursujących przez ziemię w kierunku takich dziedzinach jak Alexeevka i Saltovka.

Niestety, nie wszystkie atrakcje tego obszaru są zachowane do dnia dzisiejszego. „Red”, hotel został zniszczony w czasie wojny. A w latach 70-tych. z obszaru czyszczone niemieckiego czołgu „Panther”.

Plac Konstytucji, w Charkowie 1

Prawie ćwierć zajmuje Pałac Pracy. Ten budynek został wzniesiony w 1916 roku, dzięki pracy architekta I. Pretro. Początkowo była to opłacalna dom All-Russian Ubezpieczeń „Rosja”.

Pałac pracy, znajduje się na Placu Konstytucji, 1, jest dość powszechne w budowie architektury oparte na połączeniu tablicy mieszkaniowej i komercyjnej. W tej chwili, wszystkie części mieszkalnej domu jest całkowicie przesunięty, ponieważ wszystkie piętra budynku zajmowanym przez biura firm i różnych firm. Patio wykonuje funkcję tranzytową między obszarem ulica Konstytucji obszar Kvitki Osnovyanenko i R. Luksemburg.

Pomnik na Placu Konstytucji w Charkowie

W 2011-2012 gg. w Charkowie przebudowy placu miała miejsce, po czym, zamiast pomnika bolszewików (bohaterów wojny domowej) ustanowiły pomnik Niepodległości (zwanego „Nick”). Pomnik został odlany w brązie, wysokość – 12 metrów.

Wcześniej, w domu architekci odbyła zamkniętego konkursu, w którym udział wzięło dziewięć zespołów badawczych, które zostały przedstawione szkice rzeźbiarzy z Charkowa, Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Większość członków jury zatwierdziła szkic „Latająca Ukraina”, która ucieleśnia bogini Nike, stojąc na spotkaniu z wieńcem w ręku. Te rzeźby są w Tallinie, w Paryżu i Pradze.

Nowa nazwa stacji metra

W nocy z 30 na 31 grudnia 2015 roku w Charkowie Metro został zastąpiony etykiet na nową nazwą – metro „Plac Konstytucji”.

W Charkowie, teraz nową nazwę (stara nazwa – „radziecki”) można zobaczyć na wyjściach i samej stacji. Oprócz zmiany nazwy, ponownie nagrane sekretarki, wszystkie samochody aktualizacji schematu linie Holodnogorsko-przetwórnie zostały umieszczone. Takie zmiany zaszły w wyniku egzekwowania dekomunizacji prawa.