467 Shares 8124 views

Aleksy Karamazow Fodora Dostoevskogo postać w powieści „Bracia Karamazow”: charakterystyka

Aleksy Karamazow – ostatnia powieść kluczowym bohatera F. M. Dostoevskogo „Bracia Karamazow”. Postać ta nie pojawia się głównie jako głównych wydarzeń związanych z postacią jego starszego brata, ale to tylko pierwsze wrażenie. Pisarz od początku przygotował Alosza wielką przyszłość. Niestety, czytelnik powinien wiedzieć o tym od sequel, ale druga część nie został napisany z powodu nagłej śmierci autora.

Trochę pracy

„Bracia Karamazow” są uważane za top pisarza Dostojewski umiejętności. Można powiedzieć, że autor pisał tę pracę przez całe życie. Aby stworzyć arcydzieło trwało dwa lata, praca została zakończona w 1980 roku.

Powieść dotyczy bardzo poważny temat – moralność, wolność, wiarę w Boga, ludzkiej istoty. Wszystkie te pytania i Dostojewski podniesiony w swoich wcześniejszych pracach, ale nigdy nie brzmiał tak duże.

Aleksy Karamazow nie tylko bohaterem powieści, jest to doskonały charakter, który marzył całe życie, aby utworzyć plakat. Fiodor Michajłowicz pomyślany, aby pokazać swoją formację. A w pierwszej części „Bracia Karamazow” to jest na początku swojej kariery, jeszcze nic nie doświadczył, nie osiągnął jeszcze duchową doskonałość, ale nie w drodze do swojego pierwszego kroku. Ale druga część powieści i nie był przeznaczony do stawienia się.

prototyp

Aleksy Karamazow miał prawdziwy prototyp. Jest najmłodszy syn pisarza, bohatera tej samej nazwie, który zmarł w wieku dziesięciu lat z padaczką, który został przekazany do niego ze swoim ojcem.

Ponadto literacki Grossman zasugerował, że jego początki sięgają do tej postaci jest bohaterem powieści Zhorzh Sand „Spiridon”, który był mnichem i prowadzone imię Alex. Wśród prawdziwych ludzi wskazują również na Alekseya Hrapovitskogo stał metropolitalnych.

Życie bohatera przed rozpoczęciem powieści

Tak więc, jeśli Karamazow Aleksiej Fiodorowicz twierdził głównego bohatera, dlaczego nie miał naprawdę wygląda? Pisarz sam odpowiada na to pytanie na wstępie, mówiąc, że Alex jest nadal „niepewna postać.” Jego rolą będzie przejawiać się z pełną siłą w drugiej części powieści, która będzie głównym. W związku z tym, postać i opuścił kilka niedokończone.

Ale wracając do początków naszego bohatera. Jest najmłodszym z trzech Karamazow i jest pół-brat Ivan. Jego matka, Zofia Iwanowna była „łagodna” histerię. To właśnie z jej młodzież odziedziczyła religii. Jeden epizod z dzieciństwa bardzo dobrze pamiętał bohatera powieści F. M. Dostoevskogo. To był spokojny letni wieczór, przez otwarte okno do pokoju rozmów przeniknął promienie słoneczne. W jednym rogu był wizerunek zapalonymi lampami, który ukląkł przed szlochającą matkę. Ona trzyma małą Alosza i modląc się za ręce go do twarzy NMP. W tej scenie, to zawarta dużą sakralny sens. Zofia Iwanowna daje syna pod opiekę Matki Bożej. Od tego czasu stał się dedykowany, jesteśmy pod błogosławieństwem wyższej mocy.

Podnoszenie swoich zaangażowanych obcych, bo matka zmarła młodo. Bez zakończenia górnego biegu średnie, Aleksiej powrócił do rodzinnego miasta, aby odnaleźć grób matki. Stary Karamazow wielkim wrażeniem przyczyną domu swego najmłodszego syna. Fiodor Pawłowicz generalnie traktowane w sposób szczególny do Aloszy, przeznaczając go wśród ich potomstwa.

Wkrótce po powrocie do domu, nasz bohater udał się do klasztoru jako nowicjusz na starszy Zosima, cieszących się mędrcem i uzdrowicielem.

wygląd

Po tym ostatnim może wydawać się fanatykiem i wywyższony ekscentryczny Alexei Karamazow. opis wyglądu, jednak opowiada inną historię. Dostojewski konkretnie daje zdrowie swojego bohatera, tak aby czytelnik nie wyszło błędną opinię. Alex nie wyglądał jak książę Myszkin, z którą jest często porównywana czytelników i krytyków.

Karamazow Jr różni zdrowia fizycznego i psychicznego, „przystojny, czerwonych policzkach, zdrowe, z jasnymi oczami … dziewiętnaście nastolatek”. Młodzieniec jest bardzo piękny, średniego wzrostu, szczupły, z ciemnym brązowe włosy, ciemny szary, błyszczących oczu, regularnych rysach. Często może to być postrzegane jako coś do myślenia.

Aleksy Karamazow z produktu „Braci Karamazow” ma szczególny dar – jest łatwy do zdobycia ludzi. Chłopiec jest przyjazny, miły dla wszystkich, nie pamięta przestępstwa, nie chciwy, bardzo czysta i wstydliwa. Pomimo faktu, że główne wydarzenia nie jest aktywnie zaangażowany, jego obraz wyróżnia się od reszty bohaterów.

Aleksy Karamazow: charakterystyczny

Alosza – nowy ideał bohatera Dostojewskiego. Wcześniej, autor wybrał chorych i cierpiących. Karamazow ma oznak choroby. W tym tkwi jego siła. On jest psychicznie i fizycznie doskonały. Jednocześnie jest on realistą, twardo stoi na ziemi, to może Karamazow. A kiedy jego bracia i ojciec, ona zepsuje, nasz bohater używa go tylko dla dobra.

Aleksy Karamazow – figura-figura. W powieści, gra rolę asystenta, był zaufanym przez inne znaki, a on nie oszukać ich oczekiwania. Oto jak autor pisze o tym: „Był zawsze energiczny … kochający biernie nie mógł … zakochanie, natychmiast zgodził się pomóc.” W tym roku nie jest podobna do poprzednich bohaterów Dostojewskiego, którzy byli marzycielami chciał zrobić, ale nie mógł.

Enoch

Obraz Alosza Karamazow jest związany z nowym typem dla duchowości chrześcijańskiej 19 wieku – usługa monastycznego na świecie. Do tego jedna przechodzi klasztornej ascezy, ale zamiast zatrzymać się w klasztorze, iść i żyć pośród zwykłych ludzi. W ten sposób bohater przed śmiercią przewiduje Zosima: „Izydet tych ścianach … na świecie będzie jak mnich …”. Elder przewiduje również Alesha wiele perypetie w drodze, ale po prostu przynoszą mu szczęście i pozwoli Ci wiedzieć, że najważniejszą rzeczą w życiu. Taki jest los w sklepie dla postaci Dostojewskiego, ale realizowana była w drugiej części powieści. Jego pierwsze działa jako przedmowie.

Alesha w związku z braćmi

Bracia Karamazow jest bardzo różna, ale oni coś wspólnego. Jest to niesamowita moc, która pochodzi z ziemi i doprowadza ich do rozpaczy. Jej największym Dmitry, więc wchodzi w konflikt z ojcem. Ivan przejawia się w inny sposób – w swoich ateistycznych poglądów i wątpliwości. Tylko Alex może obsługiwać go i wysłać spokojny przebieg.

Dmitri, jako Fiodora Pawłowicza, chroni bohatera, ale oni mają do czynienia z Iwanem. Powodem tego staje się wiara, i pod tym względem nie może ustąpić do żadnego z nich. Bracia mają różne podejścia do postrzegania świata. Alosza, z powodu ich wiary w Boga i miłości do ludzi i ich otoczenia. Ivan najpierw trzeba zrozumieć i pojąć. On nie może brać niczego za pewnik, musi przedstawić dowody. Tutaj pokazujemy zderzenie zimnego rozumu i miłości chrześcijańskiej.

Ale wciąż nie na tyle mocno Alexey, aby się upewnić. Dostojewski zawsze bardzo subtelne podejście do psychologicznego opisu swoich bohaterów, nie były wyjątkiem i „Bracia Karamazow”. Dymitra, Iwana i Alex zmierzyć w swoim życiu z testami duchowych. Jr spada wątpić najwyższą sprawiedliwość. Dzieje się tak po śmierci Zosima. Wszyscy spodziewali się, że ciało starca nie będą podlegać korupcji, co objawi się cud. Ale tak się nie stało. Alex zaczyna wątpić, że mu Zosima. Bohater nie wie, gdzie jest przekształcenie charakteru i najwyższej sprawiedliwości? Nawet zaczyna myśleć, że może Ivan miał rację w swoich twierdzeń. Bohater zaczyna odczuwać duchowe powinowactwo z bratem-ateisty. Coraz częściej wspomina swoją rozmowę.

Jednak bunt Aloszy, jak kończy się Ivan. A jeśli starszy Karamazow odrzuca Boga i pogrąża się w szaleństwie, to najmłodszy pochodzi wizję zmartwychwstania.

Gruszeńka

Obraz Alosza Karamazow jest związany z Gruszeńki, która stała się przyczyną konfliktu między Dymitra i jego ojca. Do niej, nasz bohater dostaje szansę – to przynosi Rakitin przedstawiony Dostoevsky prawdziwe Mefista.

Tak szybko, jak Alex zobaczył dziewczynę, to obudził Karamazov zmysłowość. Gruszeńka pobudza jego zainteresowanie, usiadł na kolanach i oferując szampana. Ale jak tylko uczy się kosmetycznych śmierci Zosima, a następnie natychmiast przekształcane. Gruszeńka w strachu zeskoczył z kolan Alosza i zaczyna być ochrzczony. W tym momencie bohater widzi prawdziwą istotę dziewczyny. Woła, wskazując na niej: „Znalazłem skarb. – kochająca dusza” Współczucie pomógł dusza Gruszeńka Aleksiej uzdrowiony. Jego współczucie dla niej, obsługiwana dziewczynę. Tak mówi bohaterka Karamazow Jr: „Dusza, zwrócił się do mnie … żal mi … pierwsze do życia, takich jak czekał … co ulituj się nade mną”.

W swojej krytyce epizodzie spotkania uważane mistyczne zaręczyny naziemny Oblubienica z pary. Oto Dostojewski przedstawia wysoce duchowego zmartwychwstania zwycięstwo miłości nad pożądania, ziemskim znaczeniu. bohaterowie dusza realizować swój związek i mistyczne zjednoczenie. Biorą winę na siebie – „wszystko dla wszystkich winy.” Że grzech łączy ludzi, dzięki czemu cały świat braćmi i siostrami.

Po tym Gruszeńka staje się gotowy podzielić się z Mitia swoją odkupieńczą wyczyn, a Alex otwiera mistycznej wizji.

Tylko jedno spotkanie z dziewczyną zmienia stan umysłu Karamazow Bush. Wszystko protestować znika, już nie obwinia większą moc niczego i nie wymaga odpowiedzi. Po opuszczeniu domu Gruszeńka, młody człowiek pokornie wrócił do klasztoru, gdzie stoi nad grobem starca i zaczyna się modlić.

Insight obca dusza

W jaki sposób szybko Alosza mógł zrozumieć dziewczynę, którą wszyscy myśleli zło bezmyślnego doszukiwać podobieństwa z charakterem Myszkin, oryginalnym poprzednika. Książę spojrzał na Nastasyu Filippovnu, aby zrozumieć jego cierpienie.

Dostojewski świadomie daje jego bohaterów prezent zobaczyć ludzkie dusze. Funkcja ta informuje czytelnika, że znaki te są w stanie zobaczyć prawdę, gdy nie nie rozpoznaje. Stąd ich religia – nie potrzeba dowodu, by poznać prawdę, która jest, że Bóg istnieje.

Monologi Alosza w „Braciach Karamazow”

Jak wiemy, Alex jest centralną postacią powieści, więc wszystkie jego słowa i rozumowanie są kluczowe dla zrozumienia planu Dostojewskiego. Najwięcej uwagi skupia się na znaku wiary i szacunku dla życia i świata. Najważniejsze dla niego – miłość, „Każdy powinien kochać życie przede wszystkim … miłość przed logiką”. Te słowa mówił podczas sporu z Iwanem. W tym przypadku odnosi się do duchowej miłości, Najwyższy, a nie cielesną.

Innym znanym mowy o swoich dzieci, w którym mówi, że jest to najbardziej czysta i niewinna istota. To nie jest przypadkowy bohater bliskich przyjaciół ze studentami.

Alex jest ustnik samego Dostojewskiego, głoszenie zasad i ideałów pisarza.

boska inspiracja

„Brothers Karamazow” został zaprojektowany jako opisie ramach formacji Alexis. Dlatego też, najbardziej wyraziste sceny powieści jest oświecenie bohatera. Dzieje się to po to opada boską wizję.

Po tym, że wychodzi z celi, upada na ziemię i całuje ją. W tym momencie czuł się jak „nić boskich światów zebrali się w jego umyśle,” chciał przebaczyć każdemu i prosić o przebaczenie. Alex rozumie „świat harmonii”, na którym wszystkie znaki są tak chętni do Dostojewskiego. Sam pisarz nazywa go „nowy Adam”, który szlocha i płacze, całując Matkę Ziemię, zanieczyszczona jego upadek.

Alosza Karamazow siła przekształca się boskości. On znajdzie odpowiedź na pytanie „w jaki sposób można wybaczyć śmierć dziecka”, która jest tak udręczonego Iwan. To proste – w idealnym świecie, wszystko zostanie wybaczone.

Nowe doświadczenie mistyczne przekształca nie tylko bohaterem, ale również świat, który go otacza. W powieści widzimy tylko początek tego – Alex założył „powszechnego braterstwa” na grobie Ilya, który zawiera jeszcze tylko dzieci. W przeciwieństwie do mrowiska społecznych, nowa wspólnota zbudowana na miłości i wolności osobistej. Szczere przywiązanie do zmarłego chłopca dołączył do swoich przyjaciół i początek ich braterstwa.

Powieść, pomimo faktu, że Dmitry jest niewinnie oskarżony o zamordowanie swojego ojca, kończy się triumfem wiary w zmartwychwstanie.

Trochę o innych znaków

Jak w pierwszej części cyklu zastanawiać Dostojewskiego „Bracia Karamazow”. Bohaterami musiał przejść przez ścieżkę duchowej doskonałości lub degradacji. Ożywienie Grushinki i Aleksiej autor pokazuje nam, jak możemy zobaczyć, jak umiera Ivan, zajętych przez szaleństwo i wybiera drogę samobójczej Smierdiakow. Ale to nie jest do końca jasne losy Dmitry. Autor daje mu nadzieję na przemian – katharsis będzie musiał przetrwać w więzieniu.

Przeznaczenie Alexis, Miti i Gruszki jasne dla czytelnika, ale przyszłość Ivan pozostaje ukryta. Tak pozostać anonimowa, a jeśli chciał Dostojewskiego dać jego postać drugą szansę i skazał go do ostatecznego samozniszczenia.

Co czeka na Aleksego w drugiej części

Wreszcie mówimy trochę o co przyszła oczekiwana bohatera. Druga powieść miała rozpocząć w momencie, gdy Alex już okazało 33 lat. Liczba ta dodatkowo zapewnia nas, że Karamazow Jr. jest Ukrzyżowany charakter. Jeśli powiązać życie bohatera z wydarzeń ewangelicznych, opis młodości może być skorelowana z pokusą wiary.

A. S. Suworina, przyjaciel pisarza, w swoich wspomnieniach, że Dostojewski planuje wykonać Alosza. Do rusztowania bohater musiał przynieść poszukiwanie prawdy. Jednak nie wszyscy krytycy zgadzają się z tym i uważają, że wiele z tych uwag autora wykluczyć takiego finału. Literacki w ogóle przez długi czas należał do obrazu Aloszy bez odpowiedniej uwagi, chętnie jako jasne bohaterów, Dymitra i Iwana.

Niemniej jednak, autor przedmowy do powieści stawia wszystko na swoim miejscu i wyraźnie wskazuje na Karamazow Jr. jako kluczowy charakter.