705 Shares 7631 views

"Sayga- 410": Liczba właścicieli, zdjęciami, cena, charakterystyka

I gładkolufowe autoloading shotgun „Saiga-410” został opracowany w ubiegłym stuleciu w Iżewsk Machine-Building Plant. Został on stworzony na podstawie słynnej Kałasznikow Karabin. „Saiga-410”, z których większość opinii o nich tylko pozytywne został pierwotnie zaprojektowany dla tych, którzy są zaangażowani w połowach lub amatora polowania, ale tylko w małych i średnich zwierząt lub ptaków. Ponadto, broń ta może być używana w celach szkoleniowych i sportowych.

Historia powstania

„Saiga-410”, opinii właścicieli, którzy mówią o dobrej jakości i dokładności, został wprowadzony w produkcji małoseryjnej w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w Izhmash. Podstawą konstrukcji położyć samą zasadę działania, jak w przypadku karabinu Kałasznikow. Nowa broń nazywano „Saiga” w etymologii tego samego zwierzęcia, dla których jest to w rzeczywistości przeznaczone. W trakcie swojego rozwoju twórcy określone produkować stosunkowo tanie, a przy opcji samozaładowczego samym czasie. Naboje do niej miał mało energii, ale także radzi sobie z fotografowania zwierząt takich jak antylopy suhak lub innej małej antylopy, bobra i innych adekwatnych zwierząt.

Rodzina „Saiga”

Więc nie było zupełnie nowy karabin myśliwski, pracuje z wkładem 5,6h39. Z wersje gwintowane wahają stopniowo się powiększał w miarę upływu czasu. Pierwszy z aktualizacji stał się „Saiga-410” gładkolufowe. Celem walki AK adaptację do potrzeb myśliwych zaangażowany grupę inżynierów – Iżewsk roślinnych Nikonow, BN Afonin, A Turkin, w Abrahamian i innych wiodących projektantów korporacyjnych. W kasetach dla „suhak-410” został wybrany jako amunicji do nowych broni. Jednak w poradzieckiej Rosji, były uważane za dość egzotyczne – 410h76 mm.

Wymagania wstępne

Decyzja o tym, jak dostosować swój słynny potomstwo – AK – do produktów przeznaczonych do użytku cywilnego, administracja fabryki powstał w nie całkiem prosty okres. W tym czasie, z oczywistych względów, odmówiliśmy szybko główne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa. I aby móc nie zwalniać pracowników, ale raczej dać mu pracę, przywództwo Izhmash roślin udał się bardzo proste, jak wydawało się w tym czasie drogę. Projektanci był jednolity bojowy AK i przekształcony w karabinek myśliwski samozaładowczego „suhak”. I nawet wtedy produkcja była skierowana nie tylko na konsumpcji krajowej broni, ale również dla jego eksportu. Jednak eksperci poważnie zmieniona konstrukcja strzelb myśliwskich, nie ma próba powrotu mu misję bojową.

Porównanie z AK

Kałasznikowa karabin szturmowy w świecie znany jest jako jeden z najlepszych walk z broni automatycznej. Jego wyjątkowa niezawodność ze względu na względną prostotę rozwiązań projektowych, rodzaju broni stali, który jest wykonany korpus i inne ważne elementy. Nic więc dziwnego, że karabin Kałasznikowa, różne modyfikacje, jest do eksploatacji w krajach prawie sześćdziesięciu.

Hunting Rifle – półautomatyczne „Saiga-410” naboje kalibru nie nazwa wskazuje – został zaprojektowany w dwóch wersjach: z gwintowaną lufą i gładka. Cooldown wszystkich modyfikacji tej broni, a także słynnego poprzednika, jest automatyczna. Jest ono prowadzone przez energię z gazów nośnych mają zostać przydzielone, ale również na sprężyny powrotnej. Brama, obracając się wokół osi podłużnej, przy jednoczesnym ruchu ramy na chwilę zamyka otwór. Na karabinu zapewniono mechanizm wypalania szok typu.

„Saiga-410”, właściciele opinie, które wskazują, że zdecydowana większość z nich nie są zadowoleni ze swoich karabinów, ma konstrukcję, która najbardziej precyzyjnie odtwarza AK. Odróżnić je wygląd można skrócić tylko przez dziesięć magazynu amunicji.

opis

„Saiga-410”, kaliber których jest już obecny w tytule, ma wiele modyfikacji. Niemniej jednak, wszystkie jeden cel – polowanie. Karabinek Korpus komorowym w .410 klasy, dzięki czemu używać obu nabojów śrutowych i punkt, w tym takich jak: „Magnum” o długości obudowy z sześćdziesięciu pięciu do siedemdziesięciu sześciu milimetrów.

U jego podstawy jest wyposażony w odbiornik, przeznaczony do montażu uchwytu optyczny wzroku. „Saiga-410”, uchwyty zwrotne które wskazują wysoką niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych i jest odprowadzany z kolbą pistoletu z drzew – brzoza, buk i orzech, a także z tworzywa sztucznego – wysoka poliamidu. Aby zwiększyć pojemność w bagażniku mogą być zainstalowane rury dławiące z różnymi ograniczeniami.

amunicja

Karabinek został stworzony na podstawie wówczas mało znany w rosyjskiej kalibru, mierzona przez amerykańskiego systemu imperialnego. Według metrycznych uchwytów systemowych „suhak-410” miał wielkość 10,4 milimetrów. Do polowania gładkolufowa, istnieje wiele modeli różnych rodzajów amunicji kaliber karabinu jest najmniejsza.

parametry techniczne

„Saiga-410”, z których wszystkie modyfikacje kalibru sam bieg na kasetach Magnum jednego typu są używane. Ponadto, długość lufy znajduje się pięć siedemdziesiąt mm, a całkowita – jeden siedemnaście centymetrów. Waga rozładowywane karabin jest niewielka – trzy kilogramy czterysta gramów. Sklep „suhak-410” ma pojemność dwa, cztery lub dziesięć rund.

modyfikacje

„Saiga-410”, mający Samozaładowczy strzelby z kolbą strzelby ma cztery modyfikacje. Wszyscy oni dzielić ten sam kaliber naboje są używane. Niemniej jednak, wszystkie odmiany istnieją różnice. Na przykład, genowej „Saiga C-410” różni się składaną kolbę i jego uchwyt, który jest wykonany z tworzywa sztucznego. Muszę powiedzieć, że walka o wysokiej wydajności, w połączeniu z niezawodnością broni zostały ujęte w strukturach bezpieczeństwa różnych poziomach.

Inna modyfikacja – „Saiga-410 K” – również niedopałek składany, ale miał skrócenie lufy. W uzupełnieniu do tych różnic, nie ma innego – mechanizm, spust zamek. Ta zaktualizowana „Saiga-410”, przeglądy właścicieli co sugeruje, że innowacje nie zezwala na strzelanie ze składaną kolbą, dostępny w dwóch wersjach. W pierwszym przypadku to gładkolufowej strzelbę ze skróconą lufą oraz wygląd, przybliżona Kałasznikow. Ta wydajność syntetyczny akcji. Natomiast druga wersja pistoletu „Saiga – 410k” ma takie same parametry techniczne, ale ma jedną różnicę. Ta składana rama z tworzywa sztucznego lub metalu spoiny i z tego samego materiału jelcem.

Oba te karabinów ustanowiony uniwersalne widok publiczny, mający dwóch wyznaczonych instalację: 25 metrów – na frakcje, pięćdziesiąt – dla strzelania kulami. Mushka, który rządził na końcu lufy, przyczynia się do tego, że ten rodzaj broni, „Saiga-410”, przeglądy właścicieli które wykazują większą dokładność i może być regulowany w kierunku pionowym i poziomym. Takie otwarte przyrząd celowniczy umożliwia fotografowanie bez wyjmowania celownik optyczny. Dziesięć-shop, z kolei znacznie zwiększa siłę rażenia tego karabinka. Każdy z tych gatunków, z kolei, ma kilka modeli w swojej serii.

Cechy konstrukcyjne

Karabinek automatyczny przeładunek, zapewnia energię sprężyny powrotnej, po strzał przypisuje gazy proszkowych kanał baryłkę. Szok typu mechanizm wyzwalający pozwala na ustawienie bezpieczeństwu lub produkcję precyzyjnych pojedynczych strzałów. W tym przypadku bezpiecznik wykonane jako flagi, znajduje się po prawej stronie w odbiorniku.

Komora łączy się z otworem w „suhak” – chrom. Sklepy z różnych pojemnościach są wykonane z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego. Doczołowego i przedramię można zarówno z odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego lub drewna – orzecha, buk i brzoza. W tym modelu, z najnowszą wersją dla wygody fotografowania bezpośrednio w fabryce, są wyposażone w gumowe podkładki tyłek i policzek.

Na zewnątrz wzrok mechaniczny składający się z linii, regulowana w dwóch płaszczyznach, a także widok liści, zapewnia szeroką gamę opcji otwartego wyrzutu stanowiących do trzystu metrów. Odbiornik karabinu z jego lewej strony, jest jednolity, mające na celu zabezpieczenie „optyka”. Dlatego konieczne jest, aby wiedzieć, że różne modyfikacje mogą mieć różne wersje: dotyczy to zarówno linii bazowych lub kolbą i przedramienia i innych dużych jednostek, które są wyposażone w „suhak-410”.

polowanie

Ta strzelba ma godną pozazdroszczenia, zgodnie z właścicieli, niezawodność. Podczas korzystania z zakleszczeniu są prawie żadne certyfikowane naboje. Wielu myśliwych zapewniam, że wydajność karabinu ujawnione pełniej użyciu celowniki optyczne lub kolimatorowe. W tym przypadku wyniki fotografowania i oryginalnego wyposażenia zadowoli większość fanów. Eksperci również pamiętać, że podczas korzystania z „223 rem» dokładność amunicja kaliber jest wyższa niż krajowa.

Teoretycznie shotgun „Saiga-410” jest przeznaczony do polowania małe, a zatem bardzo ostrożne ptaków i zwierząt, które nie są dozwolone w pobliżu osoby. Na przykład, na strzelaniu do lisy, bobry, wyżynnego gry. Jednak w praktyce, a dowodem na to jest wiele opinii, ten karabin można wyodrębnić i młode sarny i dziki, a nawet wilki.

cena

„Saiga-410” wyposażony w żebra fabrycznych. Ich ceny zaczynają się od piętnastu tysięcy. W tym przypadku, pistolet, jako „suhak-410k-04” – najdroższe w składzie oraz najnowszy – sprzedano prawie dwa razy droższe. Dziś w sklepie można kupić za jedyne dwadzieścia sześć tysięcy.

opinie

Opinie tych, którzy nabyli ten gładkolufowej strzelbę, wskazują, że właściciele wolą swoją strzelbę. Wiele z nich jak i wygląd, a „charyzma”, coś w rodzaju AK. Według „szczęśliwymi posiadaczami” shotgun „suhak-410”, poczucie niesamowitej fotografowania. Wiele osób uważa, że to nie ma sensu, aby umieścić na niej „zabugornye” dodatkami, z wyjątkiem tego, że granat kompaktowa latarka to musi mieć do polowania w nocy.

Pomimo faktu, że niektórzy użytkownicy, należy stwierdzić, że taki mały, wyrazić negatywną opinię na temat strzelbą niemniej jednak pozbyć się swoich głównych wad – stałe „żucia” kartridże do drukarki – może być dość łatwe. Ale potem, jak wynika z opinii, „Saiga-410”, który zanotował specyficzny „operacji”, będzie strzelać dość dobrze w każdym sklepie odpowiednim nadzieniem skrajni – zarówno lokalnych, jak i zagranicznych.

Pristrelennaya „Saiga-410” z posiadaczem prawa – karabin myśliwski dla małych i średnich grze, jak to jest napisane w paszporcie-przewodnika do tej broni. Strzały z niego uzyskane płaskość i dokładne. Z optycznymi miłośników wzroku, sądząc po opiniach, cicho polowanie na odległość większą niż standardowe stu metrów, które są określone w charakterystyce technicznej pistoletu.

strojenie

„Saiga-410”, według niektórych klientów, którzy zakupili nowy model musi natychmiast rozpocząć jej „ozdobić”. I rzeczywiście, jeśli chcesz tu oferuje szeroki zakres prac. Niektórzy myśliwi, którzy są zaznajomieni z „Saiga”, uważają, że nadal istnieją pewne wady w tej serii karabinów. Na przykład, sytuacja nie zmieniła się od kaset szhevyvaniem, ponadto konieczne jest, aby wyostrzyć „reflektor” i „podajnik”.

Dla wielu strojenia strzelbą „Saiga-410” – to przede wszystkim zmiana w przedramieniu. Zgodnie z ogólną zasadą, ustalić jakiś strategiczny czterech Weaver. Następnym krokiem jest zastąpienie akcji do wersji teleskopowej.

Często pod kolimacji widok wspornika zainstalowany i dolnej części przedramienia – Taktyczny pióra. Wiele karabinów tkacz po prawej stronie można zobaczyć światła, a po lewej – laser. I wreszcie, obraz jest uzupełniony przez strojenie instalację trzypunktowego pasa i nakładki na rury gazowej z uniwersalnej szyny Picatinny, przeznaczony do montażu kolimatora wzroku.