347 Shares 5377 views

Który proszek jest najlepszy do rozjaśniania włosów?

Blond włosy zawsze była symbolem kobiecości i tkliwości. Jeśli wybierzesz odpowiedni odcień, otrzymasz łatwy i świeży wygląd. Wykonując takie eksperymenty, należy nie tylko dbać o kolor, ale także o zdrowie pierścieni. Dlatego ważne jest, aby znaleźć profesjonalnego, który będzie w stanie wyprodukować jakościowy kolor. Jeśli sam wykonasz tę pracę, powinieneś wiedzieć, jak wybrać proszek do rozjaśniania włosów.


Dlaczego jest to konieczne?

Szampon stosuje się do całkowitego lub częściowego przebarwienia loków przed nałożeniem barwnika. Jest to również konieczne, gdy chcesz, aby włosy były nieco lżejsze lub całkowicie zmień kolor. Procedurę można wykonywać przy użyciu naturalnych i kolorowych nici.

Proszek do rozjaśniania włosów otwiera płatki keratynowe, które chronią pręty przed wpływem zewnętrznym i niszczeniem melaniny. Stopień zniszczenia zależy od składu klarującego i okresu ekspozycji. Melanina jest w tyle za cząstkami, które są usuwane przez wodę podczas mycia głowy. Im mniejszy pigment w lokach, tym zapalniczka. Jeśli melanina jest całkowicie zniszczona, pojawiają się puste pręty. Pasma będą białe. Nie ma zupełnie nieszkodliwego proszku do rozjaśniania włosów. Recenzje sugerują, że takie leki uszkadzają loki, inaczej cień nie zmieni się. Ale należy wybrać bezpieczniejsze środki, które mają łagodny efekt. Według opinii jasne jest, że lepiej skupić się na popularności firmy.

Skład

Proszek do rozjaśniania włosów zazwyczaj zawiera nadtlenek wodoru i nadsiarczany. Pierwszy składnik utlenia melaninę. Z tego powodu naturalny lub sztuczny pigment ulega zniszczeniu. Stężenie nadtlenku wodoru może mieścić się w zakresie od 3 do 12%.

Persulafatami są sole, które zwiększają reakcję klarowania. Zwykle stosuje się nadsiarczan amonu. Gdy jest zmieszany z wodą lub nadtlenkiem, pojawia się amoniak. Otworzy skalę włosów, a zatem pozostałe elementy penetrują do środka. Amoniak ma ostry zapach i działa drażniąco na skórę i błonę śluzową. Wielu producentów ten komponent jest zastępowany solami potasu lub sodu. Niektóre klarujące zawierają oleje, witaminy i inne substancje pomocnicze. Z nimi zamki nabierają atrakcyjnego połysku.

Aby wybrać najlepszy proszek do rozjaśniania włosów, należy zapoznać się z jego podstawowymi właściwościami. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę cień, formułę i typ. Odpowiednie narzędzie pozwoli Ci wykonać bezpieczne procedury. Opinie wskazują, że lepiej skonsultować się z mistrzem. Przed oświetleniem konieczne jest sprawdzenie skóry alergii. Jeśli włosy są naturalnie słabe, nie należy wykonywać takiej procedury, w przeciwnym razie można tylko pogarszać sytuację. Podczas rozjaśniania należy używać gumowych rękawiczek.

Odcienie

Kolor jest pokazywany na opakowaniu, ale wyniki różnią się zazwyczaj od obietnic. Powstały odcień zależy od początkowego tonu, obecności sztucznych pigmentów, specyfiki loków. Naturalne włosy są przebarwione szybciej i mocniej niż wstępnie zabarwione włosy. Niektóre produkty mogą jednocześnie dać cień. Ta opcja bardziej nadaje się do blondynkowych loków. Zwykłe środki bielące będą odpowiednie dla brązowców i brunetek.

Formuła

Który proszek jest najlepszy do rozjaśniania włosów? W przypadku cienkich i uszkodzonych pierścieni jest pożądane wybranie środka o stężeniu nadtlenku do 3-6%. Jeśli pasma są grube, potrzebne są silne klarownice – od 9 do 12%. W przypadku uszkodzenia włosów należy wybrać środek z wieloma dodatkowymi substancjami.

Typ

Preparaty czyszczące są w postaci kremowej farby, pasty i proszku. Za pomocą pierwszego produktu można zmienić kolor włosów na 2-3 odcienie. Produkt ma łagodny efekt. Jest wygodny w użyciu w domu. Makaron ma gęstą konsystencję i skoncentrowany skład. Dzięki swojej pomocy możesz rozjaśnić loki 5-6 tonów. Zwykle nie ma w nim żadnych elementów tonizujących.

Proszek, mieszalny z utleniaczem, niszczy melaninę i odbarwia 8-9 ton. Jeśli nie ma umiejętności korzystania z niego, lepiej nie wybrać takiego narzędzia. Nie ostro nawracaj się od brunetki do blondynki. Każda procedura wymaga wyjaśnienia dla 2-3 tonów. Według opinii, okaże się, że proszek jest uważany za najlepszy.

Rodzaje proszków

  • Rozjaśnianie włosów za pomocą proszku w domu można wykonać przy użyciu produktu Matrix Light Master. Ma potężny efekt. W przygotowaniu znajduje się pantenol, dbający o loki podczas rozjaśniania.
  • Clarifier Matrix Light Master wykonuje odbarwienie o 8 tonach. Dzięki temu produktowi włosy zyskują lśniące odcienie. Rozcieńczyć proszek w ilości 1: 1. Mieszaninę nanosi się nie więcej niż przez 50 minut. Podczas mielenia folii, proszek musi być zmieszany z utleniaczem w stosunku 1: 2. Procent procentowy utleniania dobiera się w oparciu o pożądany efekt.
  • Proszek Wella Blondor nadaje się do rozjaśniania włosów. Opinie wskazują skuteczność narzędzia. Jest równie przydatne do włosów kolorowych. Produkt wykonuje intensywne rozjaśnienie nici – do 7 ton. Wzór chroni przed żółtą tonacją.
  • Z utleniaczy można wybrać Welloxon Perfect 6, 9 lub 12% w stosunku 1: 1. Jeśli kompozycja styka się ze skórą głowy podczas barwienia, należy użyć utleniacza w ilości 6%. Procedura wynosi 1 godzinę.

  • Proszek Estel Princess Essex wykonuje skuteczną blondynkę. Dzięki niemu można rozjaśnić do 7 ton bez żółknięcia i innych tonów. Dzięki specjalnym elementom Estel Princess Essex, włosy nie tracą wilgoci, ale wręcz przeciwnie, staje się solidna. Gotowa kompozycja łatwo opada na lokach, nie ma nieprzyjemnego zapachu, a także nie podrażnia skóry głowy. Proszek powinien być mieszany z utleniaczem w stosunku 1: 2. Odbarwienie może być wykonywane przy niskim i wysokim odsetku tlenu – wszystko zależy od koloru włosów.
  • Londa Blonding Powder znajduje się w serii profesjonalnej. Powinien być mieszany z tlenkiem Londa Professional w stosunku 1: 1,5. Proszek ma efekt miękkiej blondynki. Może być stosowany do wcześniej zabarwionych loków. Dzięki unikalnej kompozycji odbarwienie odbywa się do 7 tonów.
  • Jakość Compagnia Del Colore wybielają włosy na 6-7 tonów. W przygotowaniu jest guma guar, która ma efekt pielęgnacyjny. Składnik ma działanie nawilżające i ujędrniające, sprawia, że włosy błyszczą.

Przy stosowaniu proszku wyklucza się pojawienie się żółtości. Producent twierdzi, że ta procedura jest bezpieczna. Każdy z prezentowanych środków jest odpowiedni do wyjaśnienia jakościowego, konieczne jest jedynie przestrzeganie zasad instrukcji.