233 Shares 5432 views

Maska do włosów w nocy – prosty i skuteczny sposób rozwiązania problemów

Modna fryzura i stylowa stylistyka – 80% udanego obrazu. Ale takie sztuczki czasami nie mogą się ukryć przed wzrokiem z oczyma zbyt oczywistych problemów z włosami. Częste stres, niekorzystna sytuacja ekologiczna, niewłaściwa pielęgnacja, niewłaściwie wybrane produkty szamponów i stylizacji powodują czasami łupież, przecięcia i wypadanie włosów. Proste i wygodne rozwiązanie problemu będzie maską włosów w nocy.

Korzyści z używania masek podczas snu

Głównym czynnikiem zakłócającym regularną i złożoną pielęgnację włosów nie jest nawet lenistwo, ale banalny brak czasu. Ponadto drogie kosmetyki do szybkiego stosowania nie zawsze radzą sobie z problemami. Maska do włosów w nocy, wykonana niezależnie od naturalnych składników ma wiele oczywistych zalet:

  1. Najbardziej skuteczne przepisy dotyczące masek do włosów do gotowania są bardzo proste.
  2. Aby uzyskać pozytywny wynik, wystarczy jeden zabieg na tydzień.
  3. Nawet jeśli sen pozostaje tylko 5-6 godzin, to wystarczy do aktywnego działania maski.
  4. Nie ma potrzeby znajdywania czasu na zabiegi SPA w ciągu dnia, ponieważ proces przywracania zdrowia włosów pojawia się podczas snu.

Im dłużej składnik odżywczy lub nawilżający znajduje się na głowie, tym bardziej użyteczne substancje i pierwiastki śladowe wchodzą w strukturę włosów, przywracając je od końcówek do korzeni. Wśród aktywnych składników maski najczęściej składają się z różnych olejów, które tworzą niewidoczną warstwę ochronną na lokach. Z tego powodu agresywne składniki zawarte w szamponach nie mogą powodować poważnych uszkodzeń włosów. Jeśli maska do włosów będzie nocną metodą regularną, pozytywny efekt będzie widoczny po miesiącu.

Maska oparta na miodzie

Maska nocna z miodem jest idealna do włosów, które mają skłonność do tłuszczu i brak połysku. W celu przygotowania ciepłego miód (50 ml) należy zmieszać z bitą z żółtkami (2 sztuki). Nałożyć mieszaninę na loki, założyć nasadkę pod prysznic i przykryć głowę chusteczką lub ręcznikiem.

Maska chleba żytniego

Aby uporządkować zniszczone i osłabione zamki, maska na włosach w nocy, w której wejdzie chleb żytni. Chleb (100 g) wlać gorące mleko, a gdy mieszanina ostygnie, dodaj olej z łopianu (1 łyżeczki). Delikatnie rozprowadz maskę na całej długości nici, od góry, aby przykryć arkusz i związać ciepłą chusteczkę.

Maska Ziołowa

Właściwości lecznicze ziół są znane od dawna, ich siła wykorzystywana jest także do poprawy zdrowia i piękna loków. Jak zrobić maskę do włosów używając ziół? Rowan, liście mniszek lekarskich i mięta pieprzowa powinny być lekko zmielone i zalać wrzącą wodą. Powstały bulion, aby podać 2-3 godziny w ciemnym miejscu. Potem trawa jest dobrze ugniatana widelcem aż do piwa. Uzyskaną kompozycję nakłada się na włosy owinięte polietylenem, a na wierzchu nakłada się na chustkę.

Maska imbirowa do włosów

Aby oswoić nieposłuszne nici, aby zapobiec przekrojowi i delikatności końców, maska na bazie imbiru pomoże. Wymieszaj imbir podłoża (1 łyżka). I olej sezamowy (30 ml), pocieraj do skóry głowy i nakładaj na całą długość włosów. Założyć nasadkę prysznicową i przymocować ją chusteczką. Maska jest łatwo zmywana szamponem, a włosy po zabiegu łatwiej będzie grzebać.