848 Shares 6867 views

Mutnovsky wulkan: opis, historia, opinie i tras

Lista miejsc, w Rosji o wartości odwiedzających turystów jest nieograniczone. Oprócz wszelkiego rodzaju atrakcji kulturalnych i historycznych, w naszym kraju istnieje kilka bardzo interesujących obiektów przyrodniczych, w celu sprawdzenia, że ludzie, którzy kochają podróżować, należy zdecydowanie. Jednym z bardziej nietypowych miejsc jest wulkan Mutnovsky na Kamczatce.


gdzie jest

Jest to góra w południowej części półwyspu. W pobliżu znajdują się trzy wulkan – piękne Vilyuchinsky, Asacha i spalone. Aby dostać się do Mutnovsky z Pietropawłowsk Kamczacki (od którego terytorium znajduje się góra, na drodze, dobrze widoczny), należy przejść do południa na drodze około 80 km.

W zasadzie, to wulkan znajduje się zbyt daleko od miasta. Jednak doświadczeni turyści odwiedzają go bez przewodnika nie jest wysoce zalecane. Samowznoszący w wulkanu Mutnovsky może zakończyć się niepowodzeniem.

Niebezpieczeństwa piękne, ale nieprzyjazny Kamczatka lądowe obarczona dużo. Na przykład, zaledwie 30 sekund wszystko może otoczyć gęstą mgłę nieprzeniknioną. Jeżeli dana osoba porusza się wzdłuż ścieżki, specjalny kłopoty, nie jest prawdopodobne. Ale jeśli ziemia jest pokryta śniegiem, można po prostu zgubić się natychmiast.

Wszystko inne, w tych miejscach i znaleźć wiele niedźwiedzi. W większości przypadków te zwierzęta zachowują się w stosunku do osoby niezwykle agresywny. Jak mówią miejscowi naprawdę żyć wulkanu niedźwiedzia, który jest często postrzegany z cieląt. Wędrując wzdłuż zbocza góry i ogromne pręt.

Towarzyszy do wulkanu nie jest nawet konieczne, aby przejść przez samochód. Aby uzyskać wulkan Mutnovskiy (Kamczatka) Thermal możliwe poprzez rozliczenia. To była mała osada w końcach asfalt i zaczyna straszne off-road, do pokonania których jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces bez odpowiedniego doświadczenia.

Co jest góra

Wysokość Mutnovsky jest 2322 m nad poziomem morza. Oznacza to, że ta góra jest dość duża. Wulkan jest popularny wśród turystów, przede wszystkim dlatego, że jest jednym z najbardziej burzliwy i żyć na Kamczatce. W każdym razie, kolumna pary wzrasta z jej szczytu na wysokości do kilometrów, można zobaczyć cały czas.

Mutnovsky wulkan jest góra o bardzo złożonej strukturze. Jego masa jest utworzona bezpośrednio przez cztery czopków. Najbardziej oczywisty w jego północno-zachodniej i południowo-wschodniej kraterów. One pojawiły się w kilku etapach i od tego czasu osiągnąć dwa kilometry średnicy. Tex Mutnovsky krater całkowicie zatkane lodem. Sami wulkanu zbocza malowniczo pokryte skroplonych strumieni lawy i szyszki żużel.

Kilka kratery na zachód jest tak zwany aktywny lejek. Tutaj można zobaczyć najszybszych przejaw aktywności wulkanicznej.

Historia erupcji

Jak już wspomniano, Mutnovsky wulkan jest nadal aktywny. W ciągu ostatnich stu lat, erupcja miała miejsce tutaj kilkanaście razy. Ponadto, wyjście gorącego źródła powódź błotna głównie aktywny krateru. w 2000 roku ostatnia erupcja zaobserwowano.

Ogromna masa gazu, popiołu i solidną następnie uciekł do wysokości 2,5 km. Gorący błoto podczas przepływu w dół, w kierunku północno-wschodnim. Jego całkowita długość wynosi 600 m. W wyniku erupcji wulkanu tworzą inną krateru, który został następnie wypełniony wodą z roztopionym lodem.

Dlaczego wulkan przyciąga turystów

Kamczatka – ziemia jest surowy, niegościnny, ale piękne i niezwykłe. W większości przypadków, ludzie wzrosnąć do wulkanów, a także zwykłej góry podziwiać otwierania rodzajów. Mutnovskiy pod tym względem nie jest wyjątkiem. Ponieważ wulkan jest bardzo niespokojny, tu głównie po prostu zobaczyć przejaw jego działalności.

Stoki wulkanu Mutnovsky – miejsce jest rzeczywiście bardzo niebezpieczne. Ruch na nim nie jest konieczne, chyba że w towarzystwie przewodnika, jak pokazano aktywność wulkanu w postaci:

  • Fumaroles – pęknięcia, które generują pary i gazów wulkanicznych. Ze względu na ich bardzo dużo Mutnovsky śmierdzi zgniłymi jajami. Nachylenia te szczeliny są pokryte osadami siarki. Złapany w przewodnikach emisji gazów zalecanych wstrzymać oddech. W przeciwnym razie, można po prostu zatruty oparami siarkowodoru.
  • Baseny wrzącego błota. Zbyt blisko takich kotłów nie można się zbliżać. Fakt, że czasami „plucia” hot nawozu na dość długich dystansach. Zdarza się tak, że te baseny są ukryte pod śniegiem. W tym przypadku, oni stanowią śmiertelną pułapkę.

Wspiąć się na wulkan Mutnovsky kilka kilometrów musisz chodzić. Automobile utwór na jego raczej łagodnym zboczu, oczywiście, że nie. Jazda na nartach z pewnością należy podjąć. Nawet w lecie w niektórych miejscach zbocza nieprzejezdna wulkaniczne są pokryte śniegiem.

rzeka

Z jednego z lejów w Mutnovsky oznacza duży przepływ lodowatego topnienia lodu. Wzdłuż całej długości tej rzeki, o nazwie Vulcan, rozpuszcza ogromną ilość minerałów i arsenu. Ponadto zawiera on wód siarkowych. Wchodzi wulkanu w rzece błotniste. Stąd też, najprawdopodobniej, i dał nazwę wulkanu. Nawiasem mówiąc, woda w błotnisty tak zanieczyszczone siarką i arsenu, że w całym jego przebiegu, aż do oceanu, jest całkowicie martwe.

Co jeszcze można zobaczyć

Fumaroles i wrzących baseny – Catcher, oczywiście, bardzo interesujące. Jednak, aby wspiąć się na wulkan Mutnovsky można podziwiać i innych naturalnych atrakcji. Aby koszty te obejmują, na przykład, jest naprawdę fascynujące, bardzo głębokie dip z całkowicie pionowych ścianach – niebezpieczne. Na jednej z jego krawędzi w dół rzeki wodospad wybuch wulkanu.

Mutnovsky płynący ze strumieni, ogrzewa aktywność wulkanicznego, utworzonego lodowiec na stokach bardzo pi dziwaczne grot, labirynty. Jeśli pójdziesz do jednej z tych tuneli, można podziwiać przenikający przez grubość zamrożonej wody kolorowym światłem słonecznym.

Najpopularniejsze trasy

Aby dostać się do góry na kilka sposobów. Najbardziej popularne są trasy do wulkanu Mutnovsky na SUV-y. Taka podróż kosztuje tylko około 5-6.5 tys. Rubli za osobę. Na takich trasach zwykle świadczy usługi nie tylko przewodnik, ale również szefa kuchni. Ponadto, turyści, którzy kupili wycieczkę oferowane namioty i inny sprzęt.

Mutnovsky wulkan, wycieczka, która jest bardzo interesująca – miejsce naprawdę fascynujące. Jednak turyści, którzy zdecydują się pójść do swojego samochodu, mają możliwość wglądu do drogi i inne atrakcje:

  • Klucz wiosna Zaykin;
  • Most na rzece Paratunka.

Ponadto, podróżujący proszone są wspiąć się na Viluchinsky przejściu platforma widokowa. Z trasy, aby mieć pewność, aby wziąć kurtka, rękawiczki, kapelusze, plecak na rzeczy osobiste. Również może być użyteczny środek odstraszający owady i ochrony przeciwsłonecznej Oczywiście, powinno się wziąć wulkanu sprzęt fotograficzny lub wideo Mutnovsky i.

Miłośnicy sportów ekstremalnych mają możliwość, aby przejść do tej słynnej góry na piechotę. Biura podróży organizują Pietropawłowsk Kamczacki do wulkanu kilkudniowe grupowe wycieczki z przewodnikami. Dotarcie do punktu, więc nie można po prostu wystarczy, aby podziwiać naturę Kamczatce, jej dziewiczych lasów i wspaniałych wodospadów, ale także poprawić stan zdrowia. Prawie wszystkie szlaki turystyczne do wulkanu Mutnovsky przechodzą Kamyshinsk gorących źródeł. Blisko nich są zawsze zadowoleni z grupa zatrzymuje się zrelaksować i pływać.

Aktywny wulkan Mutnovsky: Opinie

Każdego roku, to najbardziej interesujących miejsc do odwiedzenia ogromną liczbę turystów z Rosji i innych krajów świata. Opinie o tym w internecie, są tylko dobre, a często po prostu entuzjastycznie. Wielu turystów chętnie mówią o tym wulkanu na odpowiednich forach specjalizacyjnych, prezentując przy tym ciekawych zdjęć i filmów materiałów. Większość fanów nietypowych miejscach za „Martian” krajobraz Mutnovskoe naprawdę wspaniały.

Ta góra jest naprawdę bardzo interesujące. Którzy zdecydowali się odwiedzić wulkan Mutnovsky, jak do niego dotrzeć, co do zasady, bardzo ekscytujące. Aby dostać się na górze, a przede wszystkim, oczywiście, trzeba lecieć do miasta Pietropawłowsk Kamczacki samolotem. Co za tym idzie, to po prostu kupić wycieczkę. Ci, którzy nie boją się niebezpieczeństw niezależnych podróży, to najlepiej wziąć bilet na autobus do miejscowości cieplnej, a następnie przejść pieszo, sprawdzając mapę, lub udać się jeździć do. Można również rozpocząć, aby wspiąć się na wulkan n. Dacha.

Stacja Mutnovsky geotermalna

Instrument ten jest również dość oczywiste zainteresowanie turystów. Mutnovskaya działa elektrowni geotermalnych na skutek aktywności wulkanicznej. Pobierz go z własnej inicjatywy, oczywiście, nie będzie działać. Obiekt jest modalne. Jednakże, wycieczka z przewodnikiem to nadal można kupić tutaj. Aby odwiedzić stację potrzebę sformalizowania dopuszczenia pisząc odpowiedni wniosek i przesłać kopię paszportu do służby bezpieczeństwa.

Zobacz na ten temat może być, na przykład, jednostki studni geotermalnych, parowych, turbin, generatorów, i tak dalej. D. Na terenie elektrowni geotermalnej otwiera się bardzo ładny widok na wulkan Mutnovsky siebie.

Wycieczki z przewodnikiem stacji geotermalnej przez mianowanie codziennie od 10 rano do 17 po południu. Bierze się na spacer na terytorium około 60 minut.