664 Shares 1867 views

To jedyna stacja Witebsk

Witebsk Station jest najstarszą w Rosji. Jego historia sięga na długo przed nadejściem ery nowożytnej. I pojawienie się było kilkakrotnie modyfikowane. Pierwotnie przeznaczone na budowę stacji kolejowej na lewym brzegu Fontanka. Wkrótce jednak, projekt zmieniony z powodu obecności prywatnych magazynach, znajduje się w okolicy, a ze względu na możliwość przecięcia Zagorodny Prospekt, który już w tym czasie był bardzo zajęty ruch pieszych i wagonów. Nowe miejsce, które znajdowało się w Semenovski Platz (dziś została wykorzystana do realizacji projektu Pioneer Square). Został przydzielanych bezpłatnie przez władze miasta.

Pierwsza stacja została zbudowana w 1837 roku na linii kolejowej łączącej Petersburgu i Carskim Siole. Budynek jednokondygnacyjny wykonany z drewna – dzieło nieznanego architekta – stateczny przez krótki czas. budowla została zbudowana w 1952 roku przez architekta KA Ton i trwał aż do początku XX wieku. Następnie linia kolejowa została przedłużona do Białorusi, rozbudowany w / stacji. Witebsk i dał nazwę obiektu. Pomimo faktu, że droga jest następnie rozciągnięta poza tym mieście, dany obiekt nazywany jest i teraz.

W 1876 roku stacja przeszedł rekonstrukcję, która została przeprowadzona w sprawie projektu ML Biernacki. Podczas pracy, zrobiliśmy dwukrotnie torów kolejowych, zwiększając przepływ pasażerów. Nawet po dwóch zakończonych remontów, stary budynek został rozebrany, a na jego miejscu zbudowano nowoczesną Witebsk Station (Saint-Petersburg). Projekt Reonstruktsionny został zaprojektowany przez architektów SA Brzhozovskaya i SI Minas. Oficjalnie Witebsk Stacja została otwarta w dniu 1 sierpnia 1904 r.

Ważną cechą nowych budynków jest znaczna ilość konstrukcji metalowych. Art Nouveau styl charakteryzuje się gładkim wyglądzie linie i artystycznej dekoracji balkonów. Stacja Witebsk, którego budynek składa się z fasadą z półkolistym przejścia, ma wiele wież z zegarem i lądowania scenie. Nowoczesne typowe dla wszystkich szczegółów implementacji. Balkony kute prezentujemy ozdoba i hol koronowany metalową kopułę.
Główny dworzec schody wykonane z marmuru i dobrze podkreśla monumentalny budynek. daszki ażurowe, nad wieloma wejściami do stacji, wykonane według oryginalnych projektów indywidualnych.

Budynek z niezwykłych architektonicznych i technicznych innowacji był uosobieniem postępującej zmiany. Ze względu na kopiec z szynami po rekonstrukcji został podniesiony do wysokości pięciu metrów, ten wyjątkowy pociąg na stacji przyjść na pierwsze piętro. Obecnie wykonywana jest utrzymanie pociągów dalekobieżnych i podmiejskich pociągach. Stacja składa się z platformy Vitebskiy 5 i 8 pokarmowy. Pasażerowie komfortowy pobyt w poczekalni z zamontowanym przechowywania. Główne kierunki są następujące kraje Europy Zachodniej i miasta takie jak Kaliningrad, Wielkiej Łuki, Psków, Witebska, Smoleńska.