338 Shares 2622 views

Wiek Majów i egipskie piramidy

Jedną z największych tajemnic ludzkości są piramidy. Inżynierowie wciąż niesamowite zakres i złożoność pracy, a historycy nie może zrozumieć, co skłoniło starożytnych ludów na budowę tych obiektów. Jest też jeszcze debatować o prawdziwym celem tych zabytków starożytnej architektury daleko w toku. Niektórzy uważają, że budynki Yucatan i Egipcie – podobne, ale tak nie jest. Jest to sygnalizowane jako wiek piramid i aspekty ich konstrukcji.


Egipt

Wielkiej Piramidy, znajduje się na płaskowyżu Giza w Egipcie od dawna wprawia wszystkich badaczy i turystów. W ogóle, to samo można powiedzieć o jej „siostry”. Pomimo aktywności sejsmicznej w miejscu montażu i w ciągu ostatnich tysięcy lat, te niezwykłe i dziwaczne zabytki starożytnej kultury jest zaskakująco dobrze zachowane.

Naukowcy teoretyzować, że w przeszłości na terenie piramid w Egipcie było znacznie więcej, ale … Ale potem Rzymian. Pierwsza zasada Rzymie – więcej dobrych dróg! Po tym wszystkim, to jest tak wygodny, aby rzucić nowe legiony! Tak, że znaczna część piramidy „środkowym poshiba” stały materiał rzymskich budowniczych dróg. Dzisiaj, turystów i mieszkańców, którzy nadal używają starożytnych dróg „ugniatać w dół” pozostałości starożytnych budowli!

Pierwszy z piramid i jego wiek

Jest to niemożliwe, aby omówić wiek piramid, nie mówiąc o czasie, kiedy pierwsza taka konstrukcja została wzniesiona w Egipcie. Uważa się, że stało się to około pięć tysięcy lat temu, a budowę rozpoczęto z inicjatywy Dżesera faraona. To właśnie w tych pięciu tysięcy lat, a szacowany łączny wiek piramid w Egipcie. Nawiasem mówiąc, on nadzorował budowę słynnego Imhotepa. „Wykonawca” Był tak dobry, że w późniejszych wiekach Grateful Egipcjanie nawet deifikowani.

W trosce o krewnych

W tych czasach teren budowy był ogromny – 545 do 278 metrów. Obwód tej strukturze chroni wysokości ściany po dziesięciu metrów, co zostało zrobione natychmiast … z czego 14 Bramy te były jedynymi. Obok siebie, Dżeser nakazał dbać o życie po śmierci członków ich rodzin, dla budowniczych przygotowanych 11 dodatkowych komór grobowych mniejsze.

Piramida Dżesera uważany jest nie tylko najstarszą w Egipcie, ale również najbardziej wyjątkowy, ponieważ jego boki są „drabina”, który można zobaczyć na budynkach w centrum Yucatan. Szukaj tutaj mistyczny przypadek nie jest konieczne, ponieważ w tym iw innych przypadkach, taka struktura miała święte znaczenie, obejmujące przystąpienie do władcy niebios.

Jak stare struktury na Giza Plateau?

Uważa się, że wiek piramid na płaskowyżu Giza jest 4,5 tysiąca lat. Ale z wielu budynków pochodzący powstają trudności, ponieważ częściowo przebudowany, odnowiony, a zatem nawet analizy radiowęglowe absolutnie precyzyjne odpowiedzi nie może dać. Reszta piramidy, prawdopodobnie zbudowany w czasach Starego Państwa – około 2300 pne. e.

Do dziś zachowany w Egipcie 80 piramid, które są najpiękniejsze, które pozostały po czwartej dynastii. Ale od czasów starożytnych przez ten cud świata są uważane za jedynie trzy. Ich imiona są znane wszystkim – piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Wiek piramida Cheopsa, a pozostałe dwa – około czterech tysięcy lat, który nie może nie dziwi.

meksykańska piramida

Meksykańska piramida – równie imponujące i majestatyczny pomnik ludzkiej architektury i niezwykle ciężkiej pracy. Oni wciąż zadziwia każdego, kto je widział, i tylko w czasie pierwszego wykrycia wrażenie było dziesięć razy większe!

Wznieśli Azteków, Tolteków, Maya i jakiś inny naród południowoamerykański. Naukowcy czasami nie bardzo łatwo zrozumieć całą tę „vinaigrette”, ponieważ prawie wszystkie z tych źródeł pisanych uprawy zostały zniszczone w czasie hiszpańskiej podboju. Ale co z wiekiem piramid, które zostały zbudowane przodków dzisiejszych mieszkańców Ameryki Łacińskiej? Po pierwsze, trzeba trochę znany z historii ludzi, którzy tu mieszkali.

Najwyraźniej rozkwit cywilizacyjny Cuicuilco tutaj. Szczyt jego maksymalnej mocy do okresu od 1500 do 200 pne. Co mówimy o tym? Fakt, że największym i najbardziej imponujące Cuicuilco piramida została zbudowana w tym czasie (w południowej części Meksyku). Ponadto konstrukcja jest wyjątkowa, ponieważ jego przekrój … okrągłe, doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz.

Jak zapomniano piramidę Cuicuilco?

Jednak naukowcy odkryli, to nie od razu. Kiedy na początku naszej ery był wielki wybuch Shitle Ten wyjątkowy archeologicznym zostało całkowicie pogrzebane pod warstwą popiołu, lawy i tufu. Dopiero w 1917 roku, podczas wykopalisk archeologicznych, naukowcy przypadkowo odkrył tę piramidę.

Erupcja wulkanu w tym samym położyć kres rozwoju cywilizacji w regionie oraz z powodu innych wspaniałych zabytków zostały znalezione tutaj. Jeśli mówimy o obecnym rozumieniu, masz po lewej mieszkańcy tych miejscach stały się „fundacja” ludu Teotihuacan, który jest również zbudowany swoje piramidy.

Piramidy innych narodowości

Teotihuacan cywilizacja sięga do 200 pne. W tym samym wieku w przybliżeniu piramid regionu. Ten naród istniał aż do roku 700 naszej ery. Miejsce wybrali dla siebie, teraz znana na całym świecie. Teotihuacan. Nawiasem mówiąc, to nazwa nadana przez Azteków, którzy przybyli tu w ciągu tysiąca lat. Ponieważ obszar ten nazwano początkowo, dziś nie wiemy. Więc gdy nie zostały zbudowane majestatyczne piramidy, że dziś rozłożyć wyobraźnię?

Dokładnie, kto je zbudował, teraz nie jest jasne: czy ludzie z samego Teotihuacan, lub przyjść na swoim miejscu Azteków. Ten ostatni był legendą, że trzy wielkie piramidy naprawdę zbudowany gigantów. Tak więc, trzy obiekty. Trzy piramidy: Słońce, Księżyc i Quetzalcoatl. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, jest najpiękniejszym i majestatyczny. Uważa się, że zbudowany gdzieś w rejonie 500 pne. e.

Dlatego też miasto zostało opuszczone?

Tak że wiek piramid w Gizie wiele więcej. Najprawdopodobniej początek starożytnych zabytków architektury w tych częściach było znacznie więcej, ale cała sprawa pomieszane wulkanów. Pod grubą warstwą lawy prawdopodobnie ukrywa wiele ciekawych, ale jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek go zobaczyć. Prowadzone wykopaliska również wyraźnie wskazują, że budowa miasta została przeprowadzona na bardzo ścisłego i logicznego zakończenia planu. Naukowcy sugerują, że mieszkańców miasta w odległości 200 tysięcy osób! I że – nawet przed początkiem naszej ery!

Zniszczenie miasta i części piramidy dzisiaj „oskarżony” jako pewnego rodzaju klęsk żywiołowych i podziałów społecznych, kiedy wielu ubogich po prostu zmęczony znosząc coraz większą arbitralności ze strony najwyższej arystokracji. Miasto Teotihuacan zostało barbarzyńsko splądrowane i zniszczone. Ale obie hipotezy – wysoce kontrowersyjne, ponieważ nie ma dowodów nadużyć został znaleziony, jak i grabieży, to może być wykonane przez kogokolwiek. Jeśli miasto było jakiegoś powodu wyrzucił puszkę winy i sąsiednie narody. Oni oczywiście nie przeszedł takiej „smaczny” kawałek.

Jaka jest różnica piramidy egipskie i Meksyku?

Wielu ludzi wierzy, że są one niemal identyczne, a zatem przedstawić różne (w zależności od stopnia absurdu) teorii o ucieczce kataklizm Atlanta i „Heavenly potomków”, ale tak nie jest. Podobny do piramid w Egipcie i Meksyku tylko w wyglądzie (a nawet wtedy stosunkowo), ale wszystko inne mają wiele różnic.

Po pierwsze, w Egipcie, budynki te były całkowicie gładkie, natomiast Azteków, Tolteków i Majowie zbudowali swój krok początkowo. Po drugie, piramidy faraonów uważane wyłącznie jako miejsce spoczynku od ziemskich problemów, aw Meksyku piramidy wykorzystano wyłącznie w świątyniach, a nawet spędził tam bardzo krwawe ofiary rytualne.

Inne różnice

Po trzecie, najlepsze obiekty w Ameryce Południowej – całkowicie płaska, ponieważ to właśnie tam kapłani byli zaangażowani w ich krwawą pracą. Co więcej, ma też dodatkowe udogodnienia, jak czas do pełnienia roli kościoła i „rzeźni” w kombinacji. W rzeczywistości, w górnej części egipskiej piramidy mogą wspinać, ale coś jest niemożliwe do wykonania ze względu na brak miejsca banalne.

Po czwarte, wiek piramid Majów i egipskiej. W Meksyku, prawie wszystkie z tych budynków została wzniesiona dopiero na początku naszej ery, a grobowce faraonów zbudowane przez trzy do czterech tysięcy lat przed naszą erą.

Fani teorii spiskowych mogą twierdzić, że to wszystko – nic, ponieważ główną cechą tych struktur, czyli kształt piramidalny, we wszystkich przypadkach jest taka sama. Ale to nie jest argument, bo takie postacie występują w przyrodzie, a odstęp od kilku tysięcy lat, sugeruje, że Toltekowie lub sami Majowie osiągnęli najbardziej dogodną formę swoich świątyniach.

Co decyduje wiek piramid?

Ponieważ nauka określa wiek piramid w Egipcie i Meksyku, „rodzina”? W oparciu o datowanie, które zaczęły aktywnie korzystać tylko w 1984 roku. Podczas egiptolodzy badane co najmniej 64 próbek substancji organicznych piramid. Pomiary wykazały, że wiele struktur na płaskowyżu Giza były 400 lat starsze niż wcześniej sądzono. Jednak niektóre z nich były starsze niż „tylko” 120 lat, ale może w niektórych przypadkach być znaczący.

Po tym, Piramidy w Gizie, wiek, który okazał się być o wiele bardziej „oficjalne” wartości stają się jeszcze silniejsze przyciągać naukowców z całego świata. Jednak gorąca dyskusja o naturze tych struktur rzeczywistości te rzeczy nie są fajne.

Tak, to było dobrze ustalone, że Wielka Piramida została zbudowana nie przed 2985 pne. e. Te pięć wieków dłuższe niż wcześniej sądzono wcześniej! Jednak jest to już wystarczy, aby obalić wersję „Atlanta, te budynki budowane przez dziesiątki tysięcy lat przed naszą erą.” Piramida wieku dla faraonów okazała się znacznie bardziej skromne. Należy zauważyć, że nawet przed analiza radiowęgla umieścić śledczym kilka nowych pytań.

Więc już wiadomo, że piramida Chefrena została wybudowana gdzieś w regionie od 2960 To sprawia logicznego powodu, by sądzić, że jego budowa została przeprowadzona niemal równocześnie z „Cheops”. Jest również możliwe, że był to odrębny kompleks dwóch budynków, dla których budowa może trwać rękę samo faraona. To całkiem normalne, że będzie sugerował, że piramida Mykerinosa wzniesiony gdzieś w ciągu najbliższych 50 lat …

Jednak analizy radiowęglowe wykazały, że został zbudowany nie wcześniej niż 2572 pne. e. To prawie 400 lat później niż przewidywana data! Ponadto, w 1984 roku, naukowcy odkryli, że słynny Sfinks został zbudowany w 2416 pne. e. Po prostu, po pełnym pięć wieków po piramidy Chefrena! Ale historycy od dawna przyjmuje się, że dwa obiekty zostały zbudowane wzdłuż …

Podobnie, oraz określić wiek Majów piramid. I w tym przypadku jakichkolwiek problemów nie było praktycznie, jak ludzie z tego miasta zostały opuszczone, a zakończenie odbudowy nikt nie zrobił, a zatem wynikiem datowanie było o wiele bardziej dokładne.