748 Shares 5261 views

bunkier Hitlera. tajne kryjówki Führera

W swoim czasie na rozkaz Führera z Hitlerem niemieckiej około 20 bunkry zostały zbudowane, przeznaczone dla niego i górnym niemieckiego przywództwa. Prawie wszystkie z nich były w tytule prefiksem «wilk» (Wilk) Hitler z tego samego pseudonimu, biorąc pod uwagę jego patron finansowy Edwin Bechstein. Żaden z bunkra nie została zachowana w jego pierwotnej formie. Większość z nich została wysadzona w powietrze przez Niemców w czasie odwrotu, a niektóre zostały zniszczone po zjednoczeniu Niemiec.


Główna stopa „Wolfsschanze”, który był osobistym i bunkier Hitlera znajdował się w Polsce, w lesie Goerlitz. Tutaj kanclerz spędził około 800 dni w okresie od dnia 21 czerwca 1941 roku w dniu 20 listopada 1944 r Stamtąd nakazał atak na ZSRR, a także dokonała nieudanego zamachu na niego.

Kompleks „Wolfsschanze” składała się z 80 ufortyfikowanych miejsc w środku gęstego lasu i został otoczony przez kilka przeszkód z drutu kolczastego, wieże strażnicze i pola minowe o szerokości do 350 m. Ze względów bezpieczeństwa, w bunkrze Hitlera i kilka innych budynków zostało otoczonych przez glony i pomalowane na zielono. Pracownicy „Wilczy Szaniec” zawiera 300 podporządkowane pracowników, 150 ochroniarzy i harcerzy 1200 żołnierzy i 300 oficerów.

Podstawowe Dozownik miało podwójne sufit o grubości 8,5 m. Z powodu nadmiernej grubości stropów, ścian i ogromnych korytarzach, pomieszczeniach mieszkalnych sami mają mało miejsca. Na dachu każdego z nich zostały zainstalowane tower defense.

Bunkier Hitlera w 2480 m.kw. i sześć wejścia była największa w kompleksie. Na dachu były trzy tower defense, więc eksplozja w styczniu 1945 roku, cierpiał mniej niż inni.

Główna stopa było małe miasteczko we wszystko co potrzebne do pracy i wypoczynku. Były budowane linie kolejowe budowane 2 Airfield, poczta, garaż, kino, kasyno, herbatę i pokojach gościnnych.

Teraz „Wilczy Szaniec” to pomnik, który jest otwarty przez cały rok dostęp do wszystkich chętnych.

Bunkier Hitlera w Berlinie był jego ostatnim schronieniem. Tutaj spędził ostatnie tygodnie swojego życia, a 30 kwietnia 1945 spotkał swoją śmierć.

Dzięki fotograf William Vandayvertu przedstawiających bunkier dowodzenia natychmiast po oblężeniu Berlina, były zdjęcia przekazać nie tylko wnętrze, ale również atmosferę tajnym schronieniem Fuhrer.

Berlin, bunkier Hitlera znajdował się bezpośrednio Kancelarii Rzeszy i wyjechał do 5 metrów pod ziemią. Jego trzydzieści pokoi, położony na dwóch poziomach, mają dostęp do głównego budynku i komunikatu alarmowego do ogrodu. Początkowo budynek nie jest przeznaczony indywidualnie dla Fuhrera, więc doszło średnia sufit nakładających 4,5 m grubości i 12 małych pokoi. W 1943 roku bunkier został przebudowany, a prawo do użycia stosowana tylko do Hitlera i świty.

Berlin schronienie były najgorsze i niewygodne w porównaniu do reszty. Nie było ogrzewania, elektrownie, a nawet systemy kanalizacyjne. Ostatnie miesiące jego życia, nigdy Hitler opuścił bunkier, obawiając nieustanne bombardowanie.

Trudno jest sobie wyobrazić, że kiedyś tam był bunkier Hitlera. Berlin obojętnie wyrzucać utrzymać to miejsce. Podczas wielkiego budynku wszystkie obiekty podziemne zostały zniszczone i zbudowany nad nimi parkingu.