542 Shares 5617 views

Kim są Galowie w starożytnym Rzymie?

Aby zrozumieć, kim Galów, wystarczy odwołać się do historii starożytnej Europy. Te plemiona mieszkał w tym, co jest teraz we Francji w ciągu wieków V-I. BC. e. Z pochodzenia byli Celtowie, co czyni je z ówczesnymi właścicielami Brytanii i Irlandii. Galowie zostali podbici przez Rzymian, a raczej Yuliem Tsezarem. Potem stopniowo Romanized i stracił swoje korzenie.


pochodzenie

Celtowie – to kto Galowie w najszerszym sensie ich pochodzenie etniczne. Będąc częścią wspólnych pogańskich kulturach Europy do północnej części Rzymu, mieli wszystkie cechy charakterystyczne dla tej grupy. Galowie jako naród utworzonego w VII wieku pne. e. w obszarze między Renem i Górnego Dunaju. Stopniowo, przenieśli się na zachód i osiedlili się w dzisiejszej Francji.

IV wpne. e. Galowie dokonał kilku agresywnych kampanii przeciwko swoim sąsiadom. W roku 397 pne. e. Zaatakowali Etrusków, którzy mieszkali nad brzegiem rzeki Pad, w 390 pne. e. nawet zaatakował Rzym, choć ich próba uchwycenia miasto, zakończyła się niepowodzeniem. Organizatorem i inspiratorem kampanii we Włoszech był liderem Brennus.

Powstanie i upadek

Na wschodzie, region zamieszkania pogan osiągnęła Bohemia i Dunaj. W III wieku pne. e. walczyli z Macedonii, osłabiony po serii wojen domowych. Kim są Galowie? Były one również cenne najemnicy. Ich usługi są wykorzystywane przez Kartagińczyków ogólnym Hannibal, przez wiele lat walczyli przeciwko Republice Rzymskiej. Galowie byli rolę w sukcesie armii punickiej w bitwie pod Kannami w 216 pne. e.

Kwitnienie tej grupy spadł do plemion III wieku pne. e. Na zaproszenie gubernatora Bitynii Nicomedes I Galów, nawet przeniósł się do Azji Mniejszej. Tam stał się znany jako ciastka, założyli nowe państwo o nazwie Galacji. Podczas II wieku pne. e. Celtowie zaczęli cierpieć klęskę przez swoich sąsiadów. podwójny cios pod koniec tego stulecia Galii. Z jednej strony w końcu Rzymianie podbili nowoczesne południowej Francji. Pojawił się nowy republikański prowincji Narbonne Galii został stworzony. Z drugiej strony na Celtów, na północ i na wschód zaatakowały niemieckie plemiona (Germanie i Cimbrians). Zniszczyli cisza przed Galii. Stopniowo, Celtowie byli zmuszeni z Europy Środkowej i Niemiec.

romanization

Śmiertelne dla Galów była porażka w wojnie przeciwko Rzymianom w 59-51 lat. BC. e. Armia Republiki pod dowództwem Yuliy Tsezar. Dowódca podbił całą Galię i sprawiły, że część z jednego państwa. Jednak Cezar sobie sprawę, że pęd do ostatecznego podboju nie warto. Po pierwsze, Gaul nie od razu stała się rzymską prowincją. Po drugie, około jedna trzecia plemion otrzymała status sojuszników Rzeczypospolitej, lub po prostu ludzi wolnych. To kto Galów w starożytnym Rzymie.

Proces romanizacji się stopniowo. Ponadto, rząd centralny narzuca stosunkowo niskie podatki i poboru dla Galów. Zrobiono to, aby uspokoić Celtów i zapobiec zbrojne powstanie. Ale niezadowoleni z rządów rzymskiego nadal są. W I wieku w Galii złamał kilka powstań. Jednak one odbywały się w małych grupach lub marginalizowane lub zhańbiony wojskowy i nie były uniwersalny charakter narodowy. Gaelic ostatecznie zmarł około VI wieku. Zastąpił mówionym języku łacińskim, który stał się prekursorem współczesnego francuskiego.

Niewolnictwo do Galii

Próbując odpowiedzieć na pytanie, kto te zgrubienia, konieczne jest, aby spojrzeć na strukturę ich społeczeństwa. Podobnie jak większość narodów starożytności, były podzielone na ludzi wolnych i niewolników. Ich pozycja była podobna do tej, która była w śródziemnomorskich niewolników. Obecnie najbardziej wiarygodne materiały na wyrośla zawartych w notatkach zdobywcy Yuliya Tsezarya. Znamienne jest, że prawie nie opisują relacje ludzi wolnych i niewolników, jak te rozkazy były podobne do rzymskich.

Kiedy umiera szlachcica, na świeżym grobie spalone jego niewolników. Niewolnicy w tym kraju jest stosunkowo mało, ponieważ większość z nich więźniów one ofiarowane pogańskich bogów, a oni byli główną grupą niewolników, którzy wzięli nowa.

Znać i ubogich

Bezpłatne ludność Galii została podzielona na trzy grupy: Druidzi (kapłani) wie i pospólstwo. W świeckiej części społeczeństwa nie było w środku. Towarzystwo było bardzo podzielone w zależności od ich dobrego samopoczucia. Jedyną zaletą prostych ludzi byli biedni chłopi jego liczne. Reszta ich sytuacji pozostawiała wiele do życzenia.

Kim są narodowość Galowie? Zostali Celtowie, ich zamówienia krajowe były takie, że zwykli ludzie bardzo mały wpływ na sprawy publiczne, w przeciwieństwie do tych samych Rzymian, gdzie istniały instytucje demokratyczne. W stanie chronić ich interesy gminu następnie patronat szlachetnego człowieka, a właściwie wpadł do niewoli.

Taki krok mógłby pchnąć Galii długu, stopnia podatków, jak również molestowania innego szlachetnego faceta. Darmowe zwykli może stać się niewolnikami. Z drugiej strony, winda społecznej w karierze wojskowej przed nimi był zawsze otwarty. Męstwo i bohaterstwo często nie jest dozwolone, aby powrócić tylko wolność, ale także stać się częścią szlachty. Ludzie biegali szefa i Rada, złożona z przedstawicieli najwybitniejszych i najbardziej wpływowych rodzin.

Armia Galów

Podstawą armii galijskiej była kawaleria. Celtowie opuszczony użycie wozów. Służba w kawalerii była to kwestia prestiżu, tylko spadać uprzywilejowanych członków społeczeństwa. Próbując wyjaśnić kto Galowie i Trakowie i inne ludy starożytności, historycy często odnoszą się do analizy wojskowej. Jest to replika społeczeństwa. Umiłowani kawalerii taktyka były gwałtowny atak zebrał zewrzeć szeregi jeźdźców. Wrogowie nie są często trzymane tak zwarta głowę i uciekł.

Co ciekawe, galijski piechoty walczył czasami nawet ręki do ręki. Melee był w rękach tarcza, która odbyła się w głowę z gęstej budynku w atakach refleksji i strzały fotografowania. Kim są Galowie i gdzie żyli? Ich osady zostały rozrzucone na całej współczesnej Francji i Belgii. Udając się do milicji w razie wojny na dużą skalę (na przykład w przypadku ataku Rzymian), w wojsku nie są jedynymi przedstawicielami różnych obszarów geograficznych i klas społecznych, ale także ludzie w różny sposób posiadających sztukę walki. Z reguły, im większa armii i tym bardziej konieczne, aby korzystać z rezerw, tym mniej profesjonalny był jego piechota.

wygląd

Brak wiarygodnych informacji doprowadziła do tego, że w dzisiejszej kulturze została utworzona w sposób konwencjonalny Galii, który nie zawsze pokrywa się z prawdą historyczną. Na przykład, te Gentile (od średniowiecza) przedstawiony jako wysoki osobników białych włosach. Objawy te są wspólne dla wszystkich europejskich Północy. Z tych funkcji są także przypisane germańskich i skandynawskich.

Ale kim są Galowie i jak wyglądały? Szczątki znalezione przez archeologów na miejscu parking, pokazują, że ich skład fizyczny był bardzo różny. Galowie byli niekoniecznie tylko wysoki i sprawiedliwe. Jednocześnie starożytni pisarze zauważyć ich ogólny zwyczaj uważnie monitorować czystość własnych.

Zasadniczo Gauls miał długie włosy (łącznie z człowiekiem), są spryskiwane wodą wapnia (co zresztą doprowadziło do stopniowego rozjaśniania kampingowym). oni też kochał wszystkie rodzaje brody i wąsów. Często są to akcesoria, takie jak bransoletki i naszyjniki. Galowie buty były drewniane podeszwy. Pasuje inny praktyczność i trwałość, ponieważ te Gentile umiejętnie mistrzami w produkcji tkanek.

religia

Zrozumienie miejscu nadprzyrodzonego w życiu narodów pomaga zrozumieć, kim jest Galów. Życie i religii tego narodu zostały ze sobą ściśle powiązane. Kluczowym elementem wiary Galów miał kult natury. Czytaj drzew, lasy, magiczne rośliny. Celtowie czcili wody – Springs, rzek, jezior, strumieni i morza. Galowie wierzył w istnienie sprężyny i że to miejsce, ukryty w głębokich zaroślach, Sacred.

Kim są Galów w starożytnym Rzymie, gdzie żyli, współcześni historycy wiedzą tylko poprzez fragmentaryczne informacje. To samo odnosi się do religii. Wiedza na temat przekonań wydanych wśród Galów przez retelling ustnej. Dlatego po śmierci cywilizacji zostawili wzmianki o religii pogan.

Druidzi

Klasa kapłanów różnił się od wyspiarskiego Galowie, jak większość narodów starożytności. Jednak to kapłani i ich cechy charakterystyczne. Po pierwsze, ich tytuł nie był dziedziczny, to musi być zdobył dogłębną wiedzę o własnej wierze. Po drugie, druidzi nie tylko kapłani. Występowali jako sędziów, uzdrowicieli i astronomów.

W swoich rytuałach kapłani wykorzystywane jemioły. Wierzono, że ta tuleja ma właściwości magiczne. Jemioła był używany w medycynie, jak również do losowania i przewidywania przyszłości. Druidzi praktykowali ofiary. Dla takich ceremoniach powstał „The Wicker Man” – komórka w postaci ludzkiego ciała, w których ludzie zostali zabici w celach rytualnych. Ta konstrukcja została wykonana z wikliny. Co ciekawe, druidzi byli nadal kanibalami.