286 Shares 8509 views

Opuszczony szpital w Jekaterynburgu: adres, opis, historia i legendy

To miasto jest centrum administracyjnym, naukowym, edukacyjnym i kulturalnym regionu Ural. On ma długą i ciekawą historię, bogate tradycje. Jekaterynburg interesujące miejsca przyciągają tysiące turystów każdego roku. I zobaczyć tam jest naprawdę do niego. Każda epoka, od założenia miasta w 1723 roku, pozostawił swój ślad tutaj. Istnieje ponad 600 zabytków i architektonicznych.

Ale dzisiaj powiemy o budowę, które jeszcze kilka lat temu był znany Jekaterynburgu. Centrum miasta w latach trzydziestych został ozdobiony majestatyczny i elegancki jednocześnie buduje pokój szpital awaryjnego. Teraz stoi w tym samym miejscu, prawda ma już duma, każdy ładne dekoracje miasta.

To przykre, ale opuszczonych budynków nie jest pozbawiony Jekaterynburgu dzisiaj. Centrum miasta nie jest wyjątkiem. Niektóre obiekty architektoniczne były w ruinie. Jednak opuszczony szpital w Jekaterynburgu, którego adres to: ul. 08 marca 78, jest najbardziej popularnym tematem wśród miejskich stalkerów, awanturnicy i fotografów. Ich zdaniem, powinno wyglądać strefie wyłączonej po katastrofie człowieka.

Dlatego wielu młodych ludzi z miasta są ciekawe miejsca, począwszy od architektury pomnika, który znajduje się na ulicy, gdzie przecina się z 8 marca na ul. Bolshakov. Podczas swojej krótkiej historii budynek ten nabył swoje tajemnice i legendy, które powiemy dzisiaj niezbędne.

Historia szpitala

budynek szpitala pojawiła się w mieście w 1932 roku. Został on wzniesiony przez architekta IA Yugova, NI Zhemanova i GA Gołubiew. Łączy w sobie charakterystyczne elementy i neoclassics Avant. Początkowo budynek był planowany do przeprowadzenia w stylu awangardy, ale raz na jakiś czas, ten styl został uznany za „pozbawionego zasad” sztuki, więc projekt został dodany do niektórych elementów klasycyzmu – pilastry, kolumny, listwy. Szpital został zbudowany jako szpital NKWD. Przylega do niej jest niemal w tym samym czasie wzniesiono część mieszkalną (istniejące do dziś) dla prokuratorów i innych organów ścigania.

W 1939 roku szpital otrzymał status cel cywilnej, a w 1943 roku to już nazywa CSK. W 1959 roku połączył się z usług ambulatoryjnych. W 1973 roku szpital został przemianowany po raz kolejny, nazywając to miasto Szpital Kliniczny karetka. Od tej chwili wszystkie służby i jednostki zostały przeniesione do pracy non-stop.

Na podstawie kompleksu szpitalnego siedem ośrodków o znaczeniu regionalnym:

  • toksykologia;
  • kardiologii;
  • w leczeniu urazów oka;
  • naczyniowego;
  • mikrochirurgii naczyń;
  • OPN leczony;
  • Spalić.

Opuszczony szpital w Zielonej Grove znajduje się niemal w centrum miasta. Zajmuje większość kwartału. Jej granice – na ulicy w dniu 8 marca i Bolshakov.

anulowane rekonstrukcja

Na początku 2000 roku szpital był w potrzebie poważnych napraw, dlatego Ministerstwo Zdrowia Swierdłowsku we wrześniu Komisja przyjęła decyzję, aby rozpocząć naprawę. W rzeczywistości oznaczało to demontaż szpitala – wiele biur zostały przeniesione do innych klinik miasta, w których często stracił swoją niezależność. Ostateczna rozpadzie szpitala miała być zakończona do 7 listopada.

protestuje medyczny

Zespół lekarzy kategorycznie przeciwny tej metody rekonstrukcji budynku. Przede wszystkim, lekarze nie chcą stracić wysoki poziom i wyjątkowy status instytucji, które zostały osiągnięte w ostatnich latach w zespole. Także część wyposażenia nie mogą być zdemontowane, aby przenieść go do nowego miejsca.

Jak wynika z personelu medycznego została zmniejszona, wielu zwalnianych na własną rękę, nie mogąc wytrzymać presji władz. Lekarze powiedzieli, że część lekarzy nadal odbierać pacjentów, nawet wtedy, gdy budynek był całkowicie odłączony ogrzewanie.

Najbardziej tragiczny epizod w historii szpitala, że okres był samobójstwo Boris Zacharow – kierownik działu hemodializy. Sześćdziesiąt lekarz powiesił się z okna swojego biura. Stało się to miesiąc po oficjalnym zamknięciu szpitala. Według kolegów, doprowadziły go do popełnienia ten desperacki krok dla doświadczeń życiowych pacjentów, którzy zostali skazani na śmierć bolesną (wszystko na hemodializy był ogromny).

Dalsze losy szpitala

Zaplanowano, że remont budynku będzie trwać pięć lat, i musiał wrócić do swojego pierwotnego miejsca to największy oddział w pierwszej połowie roku – naczyniówki. W rzeczywistości, naprawy nie są uruchamiane w ogóle. Nie zostały jeszcze przeprowadzone prace konserwatorskie. W szpitalu, było kilka pożarów. Pobyt w budynkach sprzęt został zniszczony przez pożar.

Później ogłoszono stanowisko kierownictwa działu miasto Jekaterynburg zdrowia: miasto nie potrzebuje klinikę alarmowego, skutecznie dostarczając pacjentów w stanie krytycznym w szpitalu, który znajduje się obok miejsca docelowego połączenia. Zdalne hospitalizacja rzekomo pogarsza stan pacjenta.

przejąć na własność

Opuszczony szpital w Jekaterynburgu w 2001 roku, miasto Zdrowia Administracji został przeniesiony do Szpitala Okręgu Wojskowego bilansu N 354, który znajdował się w pobliżu, w słynnym klasztorze Novo-Tikhvin. Kiedy klasztor został zwrócony do Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, szpital był stale pod groźbą eksmisji. Część budynku szpitalnego w czasie przeznaczonym do rozbiórki, a jeszcze inne mogą być łatwo wykorzystane do innych celów.

Jednak wojsko nie jest w budynku naprawy z powodu braku funduszy na taki trójwymiarowej konstrukcji. Dlatego opuszczony szpital w Jekaterynburgu od 2000 roku stoi otworem, został wybrany przez nieformalnych, oparzenia, tutaj jak spędzić niezwykły fotografów fotografowania. Na dziedzińcu szpitala pozostały odsetek – ktoś myśli, że nieoperacyjny fontannę, a ktoś – wyjście odpowietrzający.

Legendy

Co do zasady, ciekawe miejsca Jekaterynburgu są związane z niektórych tajemnic i legend. Nie jest to zaskakujące: wiek niektórych obiektów jest obliczana przez wieki. Co jest zaskakujące, że tajne i tajemnicze historie o znanym jeszcze stosunkowo młode historyczne standardy, opuszczony szpital w Green Grove (Jekaterynburg). Legendy, tajemniczy przyjaciel, przekazywane z ust do ust i podgrzewaną zainteresowania tą niegdyś pięknym budynku.

Miejscowi mówią, że gdy pracował w szpitalu, został przywieziony pacjentów, którzy stają się szalony po obejrzeniu Czarnobylu. W piwnicy znajduje się komórka, do której rzekomo osiada pacjentów szczególnie gwałtowne. Nie Dokumentacją tej legendy tam.

Legenda białego człowieka

Ponieważ obecne mieszkańcy szpitala powiedzieć, jeśli naprawdę chcesz poznać budowę, konieczne jest, aby zajrzeć do działu hemodializy okna przed początkiem niezwykłej wyprawy. Jeśli nagle zauważysz jakąś niewyraźną sylwetkę, a następnie iść do domu – dzień wizyty nie wróży dobrze robi.

Jedna dziewczynka, której nazwa historia milczy, poszedł sam do zbadania tajemniczego szpitala. Dwa dni później jej rodzina udała się na policję oświadczenie o utracie. Niektórzy z moich przyjaciół uważało, że był zainteresowany w opuszczonym szpitalu w Jekaterynburgu.

Szukaj Grupa, stworzony z czterech policjantów, przeszedł przez wszystkie piętra, ale nie udało im się znaleźć brakujące dziewczynę, a następnie postanowili ominąć piwnicy. Wędrując przez lochy między rurami zgniłych, leki przeterminowane, ratownicy w jakiejś klitce znaleźć żakiety. Po przeszukaniu całego, zostały już zebrane zostawić tajemnicze miejsce, ale w tym momencie latarka świeci w ciemności mały, sprasować w postać kuli.

Co stało się z dziewczyną?

Brakuje dziewczyna siedzi na podłodze, ciasno vzhavshis ściany. Biedna dziewczyna była tak przerażona, że nie mogła wykrztusić słowa. Po dniu spędzonym w szpitalu, biedny człowiek obudził się i powiedział jej o jego niepowodzenia. Pamiętając ostrzeżenia, wyglądała przez okno, ale gdy ujrzał niejasne cień, uznała, że jest to ten sam badacz, jak ona, i udał się do działu dializy.

W biurze szefa z powrotem do wejścia stał wysoki mężczyzna w białych szatach. Po dziewczyna cicho powołany do niego nieznajomy odwrócił się i ruszył powoli w jej stronę, wyciągając długie ramię do przodu. Niefortunne ogarnęła panika. Rzuciła się z powrotem, ale nogi nie będzie jej przestrzegać, Łzy wypełniły oczy, zastanawiając się, jak była w piwnicy. W pewnym momencie ona rozdarta kurtkę za kawałek pręta zbrojeniowego wystaje. Ona zrzuciła i nieskutecznie ciemny korytarz, całkowicie stracił orientację w przestrzeni.

W tej chwili tajemnicza postać w bieli pojawiła się zza rogu i kontynuowała pościg. Zbliżając się do runaway, będąc w bieli wyciągnął rękę, a dziewczynka w chwili zemdlała. Ostatnią rzeczą, jaką pamiętała – ostry ból przeszył ją jak gorącym żelazem w okolicy nerek. Nie wiedziała, jak długo była nieprzytomna, jak się okazało, przy wyjściu z piwnicy, nie pamiętam, jak okazało się, ratowników.

Należy uzupełniać historię ważny szczegół: szpitala, aby odwiedzić dziewczynę uznanego poważne problemy z krwią. Od spotkania z tajemniczym nieznajomym na plecach był ohydny blizna w kształcie dłoni z nieproporcjonalnie długimi palcami. Ale najważniejsze stwierdzono gdy wyniki swoich analiz uzyskano. Wszystkie parametry krwi były idealne. Duch „dał” nie jest to tylko blizna, ale również zdrowe czystej krwi.

piwnice budowlanych

Opuszczony szpital w Jekaterynburgu, jak magnes, przyciąga wszystkich miłośników tajemnicy i nieznanego. Pewnego dnia dwaj mężczyźni postanowili zbadać niezwykły budynek, który w mieście było wiele różnych plotek. Bo są jak dokładnie przygotowane, wyznaczając sobie za cel, aby zbadać wszystkie piętra, w tym pod ziemią. I to nie przypadek.

są zainteresowani, między innymi, metro, który słynął z opuszczonym szpitalu w Jekaterynburgu (Green Grove). Morgue, według miłośników mistyków kontynuował rzekomo używany, aw nim były pewne niesamowite rzeczy. Patrząc w przyszłość, możemy powiedzieć, że to wszystko jest fikcją. Morgue został wyrzucony wraz ze szpitala, a później zniszczone, że nie może być stosowany jako budynek został odcięty od wszystkich komunikatów.

„Czas pokoju”

Na drugim piętrze, młodzi ludzie odkryli, że pokój nie był na płaszczyźnie szpitala. Początkowo nie widzi nic ciekawego w nim. Ale zerwawszy od ściany na wpół zbutwiałe tkanki, ujrzeli pozornie zwykłych zegarów mechanicznych, a dokładniej trzy tarcze. Oczywiście, były stare i pomysł na długi czas musiał się zatrzymać, ale utrzymane na tyka.

Chłopcy w oszołomieniu oglądając niesamowite mechanizmy tak długo, jak jeden z moich przyjaciół powiedział, że chce iść do przodu, a jego przyjaciel postanowił nieco dłużej na zegar. Kilka minut później wyszedł z pokoju. Na progu zderzył się ze swoim przyjacielem, który przeraził i zniechęcił. Według niego, szukał swojego towarzysza za trzy dni.

Po opuszczeniu pokoju z zegarem, to było trochę na końcu korytarza, a następnie nazywa przyjaciela, ale kiedy nie odpowiedział, wrócił do pokoju i był zaskoczony, aby znaleźć to pusty. Szukał dookoła, wielokrotnie próbowała zadzwonić do znajomego na telefon komórkowy. Wtedy postanowił, że po prostu się zabawa z nich nie jest bardzo dobra, i poszedł do domu, mając nadzieję spotkać się z nim tam.

Okazało się, że dom nie jest uznany za zaginionego. Mając uspokoił krewnych, młody człowiek wrócił do szpitala, aby kontynuować poszukiwania. Dopiero na trzeci dzień, setna, być może po raz tysięczny patrząc na feralnego pokoju, znalazł brakujące towarzysza, który szedł ku niemu, jakby nic się nie stało. Kiedy w porównaniu notatki na zegarze telefonu oraz data wydaje się, że różnią się one na trzy dni. W tym czasie jeden z dzieciaków Mieszkaliśmy w pokoju przez trzy minuty, na kolejny zwrócili na trzy dni. Po tym, że wielokrotnie próbowała znaleźć pokój, ale nie udało im się to zrobić.

Szpital dzisiaj

Jekaterynburg Miasto posłowie Dumy w 2010 roku rozpoczął się proces z Ministerstwa Obrony Rosji wymiany. Miasto płaci większość parku leśnym w CCH №24 (ulica Patrice Lumumby) na budowę szpitala wojskowego w zamian za prawa do terytorium znajdującego się w opuszczonym szpitalu.

Obecnie stan budynku, a jego perspektywy nie są jeszcze zdefiniowane. Niewątpliwie, budynek jest zabytkiem architektury, ale jego przywrócenie i dostosowanie do współczesnych realiów będzie kosztować bardzo drogim miastem skarbiec. W listopadzie 2016 roku opuszczony szpital został wystawiony na aukcji z ceną wywoławczą czterystu milionów rubli, ale nie jeden wniosek nie został złożony zakupu.