135 Shares 7393 views

Noc Paryż jest zupełnie innym miastem!

Wielu turystów przyjeżdża do Paryża każdego dnia. Ktoś tylko jeden dzień, więc widzi miasto tylko z okna autobusowego, a niektórzy szczęśliwi udają się spędzić tydzień, a nawet miesiąc w nim. Stolica Francji w ciągu dnia jest romantyczna, piękna, tajemnicza, ale po zachodzie słońca jest nie mniej piękna . Noc Paryż to wyjątkowa atmosfera.

I to nie tylko restauracje i lokale rozrywkowe otwarte w nocy, ale także w płonących światłach i nie mniej wspaniałe widoki – sen miłośników romantyki i miłośników spacerów dla pieszych. To nie na nic, że coraz większa liczba agencji turystycznych, oprócz standardowej wycieczki po mieście, oferują podobną trasę nawet w ciemności.

Noc Paryż jest innym miastem

Ogromna przyjemność i wiele wrażeń będzie spacerować w centrum francuskiej stolicy. Champs Elysees, śpiewane przez Joe Dassina, Sekwany z rzeką płynącą wzdłuż jej rzek i, oczywiście, Jej Królewska Mość na Wieży Eiffla.

Powiedziano wiele o tej wielkiej strukturze: od entuzjastycznego do gniewu. Jeden z przedstawicieli francuskiej bohemii (współczesnej z Eiffla) powiedział, że dzieło to wpłynie na wygląd miasta, a co gorsza – z tego nie da się ukryć gdziekolwiek. Niespodzianka reporterów była nieograniczona, gdy spotkali się z nim w restauracji, która otworzyła się na pokładzie obserwacyjnym wieży, a nawet była bardziej zdumiona jego odpowiedzią: "To jedyne miejsce w mieście, w którym nie widzę tego potwora".

Od tego czasu minęło wiele lat, a Paryż nie pojawia się bez wieży telewizyjnej zaprojektowanej przez Eiffel. W nocy wygląda jeszcze bardziej majestatyczny, nie tak surowy jak w ciągu dnia, ale raczej świąteczny. Z tarasu widokowego można podziwiać niesamowity widok na miasto.

Jest to również doskonała okazja do zobaczenia Paryża w nocy, jakby na dłoni – na wzgórzu Montmartre, do którego można dojechać kolejką linową lub pieszo na schodach. Na tym jest Sacre-Coeur – wspaniała bazylika zbudowana w stylu bizantyjskim.

Ponieważ rozmawiamy o świątyniach, a wieczorem spacerując po mieście wieczorem, zbędnym jest, aby spacerować wzdłuż nasypu Sekwany do katedry Notre Dame – kolejnego symbolu miasta, w którym współgrały gotyckie i romańskie style. Gargulce i chimery chroniące jego komnaty, wraz z początkiem ciemności, wyglądają jeszcze bardziej imponująco. Katedra jest otwarta na codzienne wizyty: do sześciu w godzinach wieczornych w dni powszednie i do ćwiartki po siedem w weekendy, więc platforma widokowa może być innym miejscem, gdzie można zrobić wspaniałe zdjęcie Paryża w nocy. We wtorki i soboty odbywa się laserowy pokaz "Rejoice, Maria".

Przechodząc przez most na drugą stronę Sekwany, łatwo można dostać się do Luwru, a stamtąd do Rue de Rivoli. Możesz bez końca rozmawiać o tym, dokąd pójść na spacer wieczorem, ale oprócz pięknych widoków nadal znajduje się wiele ciekawych rzeczy w mieście.

Noc Paryża – legendarny pokaz

Oczywiście nie możemy zapominać o dwóch legendarnych instytucjach, bez których Paryż byłby całkiem inny.

W 1889 roku w dzielnicy czerwonych latarni otwarto klasyczny kabaret Moulin Rouge. W różnych momentach na scenie występy miały zupełnie odmienny charakter: przedstawienie, występy francuskich gwiazd chansonowych i striptiz, które po raz pierwszy wystąpiły w tej instytucji. Odwiedzający w kabarecie w różnych momentach byli Oscar Wilde, Picasso, Toulouse-Lautrec, książę Walii. Dzisiejszy Red Mill to miejsce, gdzie można zobaczyć słynny francuski cancan.

Nie mniej sławę poszedł do kabaretu Lido, który rozpoczął swoją pracę w 1928 roku i został nazwany po włoskiej plaży, której obrazy były używane jako ozdoby. Instytucja była mieszaniną balneardu, basenu i kasyna. W 1946 r. Kabaret został kupiony przez braci Clerico. To wtedy zaczęli pokazać show. Rewolucyjna idea połączyć pokaz z kolacją urodziła się w murach Lido, a później została odebrana przez innych przedsiębiorców. Formuła jest z powodzeniem wdrażana dzisiaj: po pierwsze, goście powinni od mistrzowskich mistrzów kulinarnych arcydzieł kulinarnych i dopiero po obiedzie kończą się występy.

Nie można ominąć wszystkiego w jednym wieczorze, a podróżny nie opuści pragnienia ponownego zwiedzania Paryża w nocy, którego zdjęcie tylko ją wzmocni.