812 Shares 2248 views

atrakcje Vicenza, ich opis i zdjęcia

Vicenza – malownicze miasto, które znajduje się w północno-wschodniej części Włoch. Często nazywany jest Palladio na cześć wielkiego architekta Andrea Palladio. Obszar miasta osiemdziesięciu kilometrów kwadratowych znajduje się w regionie Veneto. Najbliższe główne skupiska ludności – Werona, Wenecja i Padwa.

Liczba mieszkańców nie przekracza sto dziesięć tysięcy osób. Klimat jest umiarkowanie ciepły. Sporo opadów występuje przez cały rok. Miasto rozwijało inżynierii mechanicznej, tkaniny, biżuterię wykonaną z kamieni i metali szlachetnych. Nowoczesne fashionistki miasto znane jako miejsce narodzin znanych marek odzieżowych: Dainese, Bottega Veneta, gaz dżinsy.

Znany z arcydzieł architektonicznych Andrea Palladio Vicenza. Atrakcje tworzą złożony, część Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO listy.

Z dziejów miasta

Naukowcy z historii miasta trudno wymienić dokładną datę jego powstania, ale są skłonni uwierzyć, że została założona między XVII i XI wieku pne. e. Od '49 BC. e. miasto należało do Cesarstwa Rzymskiego. Po jego upadku Vincenzo wykluczyć Longobardians, a później wenecki. W 1797 roku miasto zostało zdobyte przez Francuzów. W rok później, już należał do Austriaków. Dopiero w 1866 roku, Vicenza stała się częścią imperium włoskiego.

atrakcje Vicenza

Miasto słynie z naturalnych, historycznych, kulturowych i historycznych zabytków. Są starannie strzeżone przez władze miasta i mieszkańców. Każdego roku tysiące turystów odwiedza Vicenza. Atrakcje niezależnie zbadać wiele, „uzbrojony” przewodnika po mieście. Chociaż, oczywiście, ciekawe do odkrywania zabytków tej grupy turystycznej.

Mało podczas wizyty Vicenza mapę z zabytków daje pełny obraz pamiętnych miejsc w mieście. Doświadczony przewodnik powie Ci wiele interesujących faktów na temat miasta i jego rozwoju.

teatr Olimpijski

Wielu turystów odwiedzających Vicenza, zaczynają odkrywać uroki najstarszego istniejącego zadaszonym teatrze świata. Został zbudowany w 1585 roku przez wielkiego Andrea Palladio. Konstrukcja była najnowsza kreator tworzenia. Wspaniały wystrój sceny jest tworzony w technice trompleya że przemyślanej architekta Vinchentso Skamotstsi, który miał się zakończyć budowę teatru po śmierci Palladia.

Niespodziewanie, dziś używany najstarszych na świecie scenerii.

Villa Godi

Atrakcje Vicenza we Włoszech są zadziwiająco zróżnicowane, choć większość z nich stworzony przez jednego pana – Palladio. Na przykład ta arystokratyczna rezydencja jest jednym z pierwszych dzieł słynnego architekta. Willa została zbudowana na zlecenie braci Pietro i Marcantonio Dzhirolamo Godi.

Prace budowlane rozpoczęły się w 1537 roku i została zakończona pięć lat później. Później wygląd fasad i ogrodów zostały nieznacznie zmodyfikowane. Dziś turyści przybywający z całego świata w Vicenzy, atrakcje (opis, zdjęcia) można zobaczyć w kolorowej przewodnika, który jest dostępny we wszystkich kioskach miasta.

Villa Godi budynek i otaczający ogród krajobrazowy, turyści mogą zwiedzać przez cały rok. Na parterze znajduje się Muzeum Archeologiczne. Villa Godi – monumentalny budynek, który składa się z trzech oddzielnych części. W głównej sali, gdzie goście są witani nie ma nic wspólnego z projektowaniem przestrzeni życia.

Rama balustrady schodowe, a jej szerokość odpowiada średniej szerokości łuku w loża. Wnętrze willi jest ozdobiona freskami Giovanni Dzelotti, Gualtiero Padovano i Battisty del Moro.

La Rotonda

rezydencja kraj, który został zbudowany dla funkcjonariusza architekta Watykan Paolo Almerico Andrea Palladio, i ma drugą nazwę – Villa Capra. Ona góruje nad Vicenza, położony na wzgórzu, i jest jednym z najbardziej popularnych atrakcji miasta.

Właściciele willi w 1591 roku stał braci Capra, stąd jego druga nazwa. Na obraz ten budynek zbudowany budynków na całym świecie – Finca Monticello (USA), św Zofii (Carskie Sioło, Rosja), Mereworth Castle (Anglia) i wielu innych.

Bazylika Palladiana

Podobnie jak większość serwisów Vicenza atrakcja związana z nazwą Andrea Palladio. Struktura ta, wykonana w stylu renesansowym, znajduje się w samym środku Piazza dei Signori. Jej głównymi ekspertami fabularne uwierzyć loggia z jednym z pierwszych przykładów tzw palladiańskim okna, które zostało zaprojektowane bardzo młody Andrea Palladio.

W 2007 roku rozpoczął on duży projekt dla przywrócenia dawnej bazyliki. Dach budynku został rozebrany na kawałki, usuwanie betonu, które zostały ustalone od 1945 roku i zastąpiła je lżejsze, z laminowanego drewna fornirowanego. Bazylika fasada dokładnie oczyszczone, wzmocnione i dostarczył nowe oświetlenie. Zakończenie renowacji planowane na 2008 – 500 urodzin Andrea Palladio, ale z harmonogramem robót renowacyjnych zostały rozszerzone. kosztować projekt renowacji skarbiec Miasto piętnastu milionów euro.

galeria zdjęć

A teraz proponujemy Państwu odwiedzić jedną z głównych atrakcji kulturalnych Vicenza we Włoszech. Budynek, zaprojektowany przez Andrea Palladio, too (1550), przeznaczone do Girolamo Chiericati. Wspaniały pałac został ukończony dopiero pod koniec XVII wieku. W 1839 roku, miasto kupił go od rodziny Chiericati i znajduje się w nim kolekcja dzieł sztuki. Później budynek został odrestaurowany i architekci Milorantsa Bertie.

W 1855 roku otrzymał swoje pierwsze odwiedzających jako muzeum. Dziś mieści się w nim zbiór rzeźb i obrazów, szkiców i rysunków z pokoju, w Sali numizmatyki. Centrum wystawowe są obrazy z kościoła San Bartolomeo (nieistniejącego już) i Giovanni Bonkonsilo Giovanni Speranza, Cima da Conegliano, Bartolomeo Montagna i Marcello Fogolino.

parki

Odkrywania uroków Vicenza we Włoszech (zdjęciu widać w tym artykule), nie można ignorować Park City, gdzie istnieją cztery. Jest ulubionym miejscem wypoczynku wśród mieszkańców miasta i turystów.

W sąsiedztwie stacji kolejowej Campo Marzio – park, przez długi czas należał do gminy Vicenza. Po raz pierwszy została wymieniona w XII wieku, kiedy to został nazywany Marsowym. Początkowo było to tylko łąki, ale w 1816 roku spadały tu zachodnie jawory na cześć Franciszka I – cesarza austriackiego. Dziś tworzą tunel Viale Dalmacji. Poza platanami, park rozproszone małe gaje, składający się z innych gatunków drzew.

Garden City Park Salvi znajduje się w Piazzale De Gasperi. Został on otwarty dla publiczności w 1592 roku. Został on zaprojektowany w stylu włoskim z przepięknych kwietników, które mają ścisły geometryczny kształt i labirynt na końcu parku. Dziś ogród otoczony jest niewielka rzeka Salvi Amberjack. Jego wody odzwierciedla dwie loggie – Loggia długi (1649), zbudowany na spotkanie naukowców i trzymając odczyty poetyckie i debaty filozoficzne i Palladiana (XVI wiek).

Największy i najbardziej popularny park miasta – Querini, położony na Viale Araceli. Szerokie trawniki oddzielone alei, wzdłuż której umieszczone są figury XVII. Do jej lewej stronie są gęste zarośla platanami i akacji.

Koniecznie odwiedź Kolejny park jeśli zdarzy ci się odwiedzić Vincenzo. Atrakcji tego fascynującego miejsca. Park Villas Guichcholi położony na Sanktuarium Matki Bożej z Monte Berico. Starożytni willa została zbudowana przez architekta Selva. Dziś mieści się w nim Muzeum Risorgimento. Ogromne i bardzo piękny park, który otacza dom, jest już dostępna do zwiedzania turystom.

Jest możliwe, aby zobaczyć około czterdziestu gatunków drzew. Ich przemian z trawnikami, różne krajobrazy, brak symetrii, dając miejsce na wygląd oryginalnego romantycznym ogrodzie. Cały teren jest położony meandrujące ścieżki żwirowe.

Torre Bissara

Na słynny Tower of Vicenza. Zabytki miasta to trudno sobie wyobrazić bez tego obiektu. fasada wieży stoi Piazza dei Signori, słynnej bazyliki Palladiana. Stoi na osiemdziesięciu dwóch metrów i jest jednym z najwyższych budynków w mieście.

Po raz pierwszy o Torre Bissara wymienionego w 1174. Została zbudowana obok pałacu rodziny Bissari z własnej inicjatywy. W 1229 gmina Vicenza kupił pałac i wieżę. Cudem uniknąwszy podczas trzęsienia ziemi w 1347 roku, w środku wieży XV wieku było warstwowe przedstawić wysokość.

Santa Maria Annunchata

Każdy, kto planuje wkrótce odwiedzić Vicenza, atrakcje (opis i opinie to potwierdzić) powinny być kontrolowane nie przegap wizytę w katedrze. Jego wielka kopuła zaprojektowany przez Andrea Palladio, na założeniach badaczy, był także autorem północnej stronie drzwi.

Pierwszy kościół, znajduje się na miejscu, został konsekrowany na cześć świętego wielkiego męczennika Eufemii, szczególnie czczony w mieście. Jego moc jest nadal przechowywane w katedrze. W VI wieku, kościół został przemianowany po raz pierwszy i dostał nazwę Santa Maria. Wynika to z faktu, że po Soborze Ekumenicznym III (431), który został ogłoszony dogmat o Maryi Dziewicy, świątynie został przemianowany na jej cześć. I oczywiście, to ma wpływ i Katedra.

Pomiędzy VII i VIII wieku dodane do tytułowej świątyni słowa „Annunchata”, ponieważ w tym okresie powszechnego uroczystość Zwiastowania (L'Annunciazione).

Kościół San Marco

Ten barokowy kościół parafialny, który pojawił się w XVIII wieku. Dziś posiada kolekcję dzieł sztuki należących do XVIII wieku, aw zakrystii można zobaczyć oryginalne meble z tej samej epoki.

Autorstwo tej konstrukcji nie jest znana, ale nie ma spekulacji, że kilka architekci pracowali nad nim. Wnętrze w stylu podobnych utworów Dzhordzhio Massari – wenecki architekt. W niektórych dokumentach zachowanych wspomnieć nazwisko Giuseppe Znaczki – miejscowy architekt. Ponadto możliwe uczestnictwo w budowie wziął Franchesko Muttoniego.

Wiadomo, że fasada kościoła została zaprojektowana przez opata Carlo Corbelli. Świątynia została wykorzystana z 1725 roku, ale został konsekrowany dopiero w 1760 roku na cześć dwóch świętych – Teresa z Avila i Jerome.

Fasada kościoła jest w stylu barokowym. Składa się z dwóch rzędów półkolumnami umieszczonych na wysokim cokole. Na szczycie tympanonu są trzy postacie świętych. I dno zagłębienia są cztery i dwa kolejne znajdują się nieco wyżej. Wewnątrz świątyni znajduje się jednonawowy i boczne kaplice sześć wysoki. Wnętrze zdobią malowidła Sebastyano Richchi, Costantino Paskualotto Antonio Balestra, Lodovico Buffett i braci Magantsa.

Vicenza (Włochy), atrakcje: Opinie

Wspaniałe włoskie miasto przyciąga z unikalnymi zabytkami turystów z całego świata. Jak wynika z ostatnich opinii, atrakcji miasta są w bardzo dobrym stanie, są one regularnie przywrócone, umożliwiając turystom poczuć atmosferę minionych epok. Wszyscy turyści twierdzą, że Vincenza – piękne i bardzo zielone miasto, gdzie wiele parków i ogrodów. bardzo dobrze można odpocząć, ciesząc się łagodnym klimatem ciekawe historie i gościnność mieszkańców miasta, a od życia miasta.