740 Shares 4744 views

Jaka jest stawka 21 dniowego cyklu progesteron? Podczas badania na progesteron?

Często płci pięknej są w sytuacji, gdy trzeba przekazać jeden lub inny test krwi. Najczęstszą z tych hormonów – progesteronu jest.

Ogólny opis hormon

Progesteron jest produkowany żeński żółtego, który powstaje w jajniku natychmiast po wyjściu z jaja. Mówi się, że bez ciąży substancji niemożliwe. Dlatego tak wiele robią badania tego konkretnego hormonu.

Zaraz po owulacji zaczyna się stopniowy wzrost wydzielania progesteronu. W przypadku ciąży, normy progesteronu tygodniowy rozwoju płodu wzrasta odpowiednio. W przypadku, gdy poród odbył poziom substancja jest zmniejszona, a kobieta zaczyna się nowy cykl.

Norma progesteronu cyklu 21 dni

Mówi się, że prawie zawsze analizy do badania tego hormonu jest przypisany do niego w ciągu trzech tygodni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Dlaczego w tym czasie?

Normalnie, kobieta z 28-dniowym cyklu miesiączkowego, owulacja następuje w ciągu dwóch tygodni od pierwszego dnia miesiąca. Produkować progesteron zaczyna się tuż po owulacji. Jednak jego wysokie stężenie osiąga tylko jeden tydzień po wydaniu jaja, to znaczy w dniu siódmym. Z pomocą elementarnego Ponadto, można uzyskać następujący wniosek: dwa tygodnie przed owulacją plus jeden tydzień po nim, to wynik jest dokładnie trzy tygodnie, czyli 21 dni.

Podczas ciąży występuje poziom tego hormonu nie jest obniżona po wyznaczonym dniu, ale wręcz przeciwnie, zaczyna rosnąć. Więc, jaka jest stawka progesteronu w cyklu 21 dni, aw przypadku ciąży?

Progesteron u zdrowych kobiet:

 • przed owulacją – od 0,32 do 2,23 nmol / l;
 • podczas owulacji – od 0,48 do 9,41 nmol / l;
 • po owulacji, – od 6,99 do 56,53 nmol / l

Kobiety w ciąży:

 • Pierwszym trymestrze – od 8,90 do 468.40 nmol / l;
 • drugi trymestr – od 71,55 do 303.10 nmol / l;
 • w trzecim trymestrze – od 88.70 do 771.50 nmol / l.

Podczas odbioru doustny środek antykoncepcyjny i w bezowulacyjnych cyklu szybkość progesteronu w 21 dniu cyklu jest znacznie niższa.

ewentualne odchylenia

Każda kobieta może doświadczyć różne odchylenia od analizy. poziom progesteronu może być zarówno powyżej oraz poniżej wymaganego poziomu. Co się mówi, to ma znaczenie?

zwiększenie

Progesteron jest ponad normę obserwowano w następujących przypadkach:

 • z postępem ciąży;
 • podczas cyklu miesiączkowego i krwawienia macicy;
 • kiedy duże ciałka żółtego torbieli;
 • podczas nieprawidłowego działania nerek i ewentualnie nadnercza.

Jeśli podczas poziomami hormonów childbearing znacznie wzrosła, może to wskazywać na nieprawidłowe funkcjonowanie łożyska.

opuszczenie

Progesteron jest poniżej normy, niestety, bardzo częste. Jego niski wynik wskazuje:

 • łamanie cyklu kobiecego i częste krwawienia;
 • częstych cykli jajeczkujących;
 • stany zapalne w miednicy.

W ciąży poziom hormonów spadek można mówić o zagrożeniu poronienia lub niewłaściwego rozwoju zarodka.

korekta

W przypadku, gdy przechodzą progesteronu przez 21 dni, stopa nie zostanie wykryte i zidentyfikowane znaczące odchylenia, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej korekty. Ponieważ niektóre leki stosowane w leczeniu nie istnieje, lekarz przydzielono do grupy otrzymującej dodatkowo progesteronu w drugiej fazie cyklu u kobiet planujących ciążę. Jeśli pani ma zamiar wkrótce nabyć potomstwo, to jest prawdopodobne, aby być oferowane doustne środki antykoncepcyjne, które normalizują pracę jajników i przywrócić normalną produkcję hormonów.

Kiedy badanie jest wykonywane?

Zwykle badanie jest przypisany do kobiet, odnosząc się do lekarza z konkretnych dolegliwości. Może być również przeprowadzona w samodzielnej obsługi w prywatnym laboratorium.

W przypadku długotrwałego braku ciąży, analiza ta jest przypisana, pod warunkiem regularnego życia seksualnego. W tym przypadku mamy do zbadania indywidualnej stawki progesteronu w 21 dniu cyklu. Analiza ta powinna być przeprowadzona przez kilka miesięcy, ale w tym przypadku będzie można mówić o obecności lub braku patologii.

Badanie również kobietom z nieregularnymi okresami, częste krwawienia i nieliczne. W tym przypadku zaleca się, aby analizować po upływie określonej liczby dni. Tylko w ten sposób lekarz może śledzić, jak poziom hormonów, i aby jego werdykt.

Test numer identyfikacyjny progesteron może być przypisany do kobiet w ciąży. Zwykle powodem spotkania są częste bóle w dolnym segmencie brzucha, nietypowa wydzielina z dróg rodnych, a podejrzenie wystąpienia ciąży. W tym przypadku, nie ma zasadniczej różnicy, kiedy i w jakim czasie, aby zrobić badania krwi dla progesteronu (hormonu). Norma u kobiet może zwiększać codziennie podczas pierwszego trymestru ciąży. Należy zauważyć, że w drugim i trzecim trymestrze ciąży mogą być przypisane do takiej analizy w celu określenia stanu łożyska.

Ponieważ w większości przypadków lekarz przypisuje standardowy dzień na badania, nieprawidłowy wynik można uzyskać. Jak już wspomniano, w tydzień po owulacji osiąga swój szczyt (hormon progesteron). Normalne kobiety z krótkim lub długim cyklu nie może zmieścić się w tych standardach.

Na przykład, płci pięknej regularny cykl składa się z 32 dni. Jest to wariant normy i nie wymaga leczenia. Wykonywanie obliczeń, możemy stwierdzić, że owulacja występuje około pani w 18 dniu cyklu. Biorąc pod uwagę fakt, że analiza zostanie on przypisany do 21 dni od daty owulacji w tym czasie odbędzie się tylko 3 dni. W tym przypadku, w rezultacie kobiety otrzymują znacznie niedoszacowany poziom tych hormonów. Dlatego przed przypisaniem analizę lekarz musi brać pod uwagę czas trwania cyklu kobiety.

Jak zrobić test?

Przed badaniem nie zaleca się nerwowy i wystawiać ciała na stres. Ponadto, kilka dni jest konieczne do rezygnacji z korzystania z leków hormonalnych. W nocy przed testem należy dobrze spać i odświeżenia.

Zanim materiał płot nie zaleca się spożywania jedzenia i picia napojów zawierających kofeinę. W ciągu zaledwie kilku godzin należy powstrzymać się od palenia.

Analiza krwi pobranej z żyły najlepiej. Manipulacja odbywa się dość szybko i prawie bezboleśnie. W rezultacie można uzyskać na kilka godzin w prywatnej klinice. Lub kilka dni w ośrodkach zdrowia publicznego.

Jeśli wynik jest możliwy do zbadania zasad i zweryfikować swoje dane. Jeśli są jakieś odchylenia od normy należy zawsze skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania recepty wykwalifikowanego leczenia.

W przypadku błędnych danych można ponownie odzyskać analizy w następnym cyklu. Czasami występują błędy w badaniu. Zwłaszcza, gdy duże odchylenia od normy w przypadku zapotrzebowania na specjalistów leczenia zalecamy badaniu obserwacyjnym.

Śledzić poziomu hormonów w organizmie i pozostać zdrowym!