373 Shares 3210 views

Dysza u kobiet. Z jakiego i jak sobie radzić?

Spora część kobiet i dziewcząt napotyka taką nieprzyjemną, ale oczywiście nie śmiertelną chorobę, jak dursz. Jego inną nazwą jest kandydoza, ponieważ choroba jest wywoływana przez grzyby z rodzaju Candida. Powodują powstanie białej blaszki i alokacji skrzepłej konsystencji. Istnieją również inne objawy, które wskazują na pleśń u kobiet. Jak jest leczone i jakie środki zapobiegawcze należy podjąć, aby zapobiec jego rozwojowi, dowiemy się od artykułu.

Co jest puchowate u kobiet

Z tego, co ta choroba rozwinęła się u konkretnego pacjenta, bardzo trudno jest powiedzieć. Można przyjąć tylko jeden lub inny powód. Po pierwsze rozważmy tę chorobę. Choroba grzybiczna, która jest pleśniawka, rozwija się na błony śluzowej z powodu szybkiego rozmnażania grzybów z rodzaju Candida. Są w rzeczywistości stale obecne w organizmie człowieka (w tym mężczyźni): w przewodzie pokarmowym, na skórze, w układzie moczowo-płciowym, na błonie śluzowej jamy ustnej. Naruszenie równowagi mikroflory prowadzi do takiej diagnozy. W praktyce najczęściej występuje porażka układu moczowo-płciowego. Czasami ten grzyb wpływa na wewnętrzne narządy płciowe. Ten formularz jest szeroko rozpowszechniony iz reguły jest przewlekły, okresowo pogarszający się.

Przyczyny

Więc, drapieżne kobiety – od tego, co się zdarzy? Kilka czynników mogłoby mieć wpływ na rozwój tej choroby. Zasadniczo jest to:

 • Osłabiona odporność, zarówno ogólna, jak i lokalna.
 • Dysbakterioza.
 • Odbiór antybiotyków.
 • Zakażenia przenoszone drogą płciową.
 • Choroby ginekologiczne.
 • HIV.
 • Choroby endokrynologiczne (cukrzyca, otyłość itd.).
 • Warunki fizjologiczne (ciąża).
 • Stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych.
 • Noszenie bliskiej bielizny syntetycznej.
 • Niewłaściwe jedzenie.
 • Częste douche lub niezgodność z higieną osobistą.

Symptomatologia i przebieg choroby

Thrush w kobietach z tego, co się dzieje, dowiedzieliśmy się. Teraz warto zwrócić się do objawów. Choroba nie jest wcale niebezpieczna, ale daje kobiecie wiele nieprzyjemnych wrażeń, które obniżają jakość życia. Około 75% kobiet przynajmniej raz w swoim życiu, ale będzie czuć wszystkie "przysmaki" tej choroby. Głównymi objawami są kiepskie rozlanie białego odcienia, silne dosyć swędzenie w miejscu uszkodzenia, specyficzny zapach.

Milkmaidy u kobiet. Leczenie, recenzje

Ta konkretna diagnoza musi zostać zbadana rozsądnie. Jak wiesz, grzyby żyją w ciele cały czas. Dlatego sama choroba jest uważana warunkowo za przewlekłą. Istnieje cały szereg leków, które pomogą usunąć objawy i "złagodzić" grzyby. Ale pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć: jeśli masz te objawy, powinieneś przestać płciowo, dopóki nie będziesz całkowicie wyleczony, aby nie pogarszać kondycji. Leczenie należy rozpocząć niezwłocznie po wizycie u lekarza.

Mówimy o obowiązkowej wizycie u ginekologa lub dermatologa również dlatego, że może być konieczne, aby napisać Ci skierowanie do badania. Więc, drapieżne u kobiet: od tego, co się wydaje, opisaliśmy powyżej. Prawdopodobnie trzeba sprawdzić się na HIV, cukrzycy, zakażeniu. Ginekolog lub dermatolog może znaleźć inne infekcje w rozmazaniu. Jest jednak prawdopodobne, że chorobę można spowodować banalnym niedożywieniem, wiekiem, ciążą lub lekarstwami. Lekarz podaje standardowe zalecenia, które pomagają przyspieszyć powrót do zdrowia przy takiej diagnozie, jak u kobiet z mlekiem. Leczenie – czopki (lub tabletki pochwowe), maści, kremy, tabletki do podawania doustnego. Szczególnie popularne, niedrogie i skuteczne jest lek "Clotrimazole". Nie mniej popularne są tabletki "Fluconazole". W leczeniu drożdżaka w ustach często stosuje się lek "Nystatyna" (wchłania tabletki). Ale w każdym razie należy najpierw przeprowadzić testy i odwiedzić lekarza. Wiele leków może zwolnić z tego dolegliwości w ciągu zaledwie kilku dni.