757 Shares 2143 views

Zespół Menopausal: wiek. Objawy menopauzy. środki zaradcze ludowe i leki na menopauzę

Starzenie się jest nieuniknionym etapem w życiu każdego z nas. Oddziały stopniowo zmniejszać ich funkcjonalność, część ciała fizycznie zdegradowany, proces rozpadu zaczyna się organizmu.

Jedną z oznak starzenia się u kobiet w okresie menopauzy i menopauzy uważane. W tym okresie, wyrzutowa jest znacznie zmniejszona we krwi hormonów gonadotropowych, który jest głównym powodem naturalnego ustania miesiączkowania.

Menopauza: Definicja i rodzaje

Menopauza – jest wynikiem bardzo skomplikowanych procesów zachodzących w organizmie kobiety. Na tym etapie następuje całkowite lub częściowe zanikiem funkcji jajników, co oznacza, że rozwiązanie zdolności reprodukcyjnej kobiet.

W zależności od przyczyny spowodowały ten proces, odróżnić patologiczne, fizjologiczne i sztuczną menopauzę.

Przedwczesna menopauza lub nieprawidłowe mogą być następstwem zaburzeń płciowych żeńskich. Na przykład, tworzenie guza może powodować objawowe zmiany patologiczne przypominające zespołu menopauzy. Wiek nie jest postrzegana jako istotna cecha, ponieważ choroba może czyhają w ciągu dwudziestu lat.

Sztuczna menopauza występuje zwykle po wystawieniu na działanie organizmu z zewnątrz: w chirurgii układu moczowo-płciowego, leczenie chemiczne i promieniowanie, wymawiane stresu lub traumatycznych skutków. Najczęstszą przyczyną początkiem menopauzy jest sztuczny usunięcie narządów rodnych (jajników lub macicy).

Fizjologiczne menopauza, w przeciwieństwie do innych form, jest to normalny proces, który wchodzi okres rozrodczym.

Żeńskich hormonów estradiolu potrzebne menstruacji i ciąży, na aktywność reprodukcyjną organizmów wytwarzany jest głównie przez jajniki. W czasie, układ rozrodczy traci zdolność wytwarzania hormonów, i funkcja ta jest częściowo przyjmuje korę nadnerczy. Ponieważ poziom estradiolu niestabilnych cykle miesiączkowe w przedziale czasu oraz zmniejszenie krytycznej hormon całkowicie znika występuje zespół menopauzy. Wiek w tym przypadku odgrywa ważną, ale nie decydujący. Dla większości kobiet, naturalny proces starzenia odbywa się w okresie między 45 a 55 lat. Ale ten przykry moment można opóźnić, stosując się do kilku ważnych zasad:

– Utrzymanie zdrowego stylu życia;
– zminimalizować pobór tłustych i alkoholu;
– wykonywanie;
– wydać co najmniej dwie godziny dziennie na świeżym powietrzu;
– Należy unikać stresu.

przedział wiekowy

Menopauzy i menopauzy faza charakteryzuje przejście ciała kobiety o okresie rozrodczym do czasu całkowitego zaprzestania krwawienia miesiączkowego. Ten rodzaj kroku (które jest tłumaczone jako „menopauza” z łaciny), które każdej kobiecie w niektórych etapach punktowych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, menopauza kobiet nie występują wszystkie w jednym czasie. Przedział wiekowy może być różna i zależy od stylu życia, czynniki środowiskowe, genetyczne predyspozycje.
Statystyki mówią, że menopauza występuje zwykle pomiędzy 45-55 lat. Jest to wiek jest punktem wyjścia do wyginięcia żeńskiej funkcji seksualnych. Pojawienie się menopauzy przed osiągnięciem wieku czterdziestu pięciu uważany jest za wcześnie i wymaga uwagi dla zdrowia kobiet.

Wiadomo, że głównymi przyczynami menopauzy – jest związane z wiekiem zmiany w organizmie kobiety, ale w dzisiejszym świecie, menopauza może wystąpić znacznie wcześniej niż w terminie. Patologia ta może być spowodowane przez jeden czynnik negatywny lub zestawu z nich.

Na przykład, osoby niepalące i nadużywających alkoholu wśród kobiet w wieku rozrodczym, wyższy średnio przez 2 lata. Równie ważne jest jedzenie, że kobieta używa. Aby zapisać młodzież potrzebują specjalnej diety, który zawiera owoce i warzywa oraz wyeliminowanie tłuszczu, zbyt słone i wędzone potrawy.

czynniki psychologiczne odgrywają również rolę. Wiele kobiet, które miały silny wstrząs emocjonalny, w obliczu przejawów menopauzy we wczesnym wieku. Pierwsze objawy menopauzy wynosi 40 lat – to nie jest straszny mit. Ze względu na ciągły stres, które czają się na każdym kroku dla nowoczesnej kobiety takie sytuacje nie są rzadkością.

etapy menopauzy

Lekarze nazywają menopauzy pewne fizjologiczne łańcuch zdarzeń rozciągniętych w czasie.

Zmiany hormonalne ciało jest podzielone na trzy główne okresy:

1) u kobiet przed menopauzą – jest to proces bezpośrednio poprzedzających menopauzę. Zaczyna się w 40-45 roku życia i trwa od trzech do pięciu lat.

Okres symptomatologię charakteryzującą się zmianami hormonalnymi w organizmie: follikuloobrazuyuschaya funkcji jajników stopniowo zubożony, powodując zakłócenia produkcji hormonów płciowych. Podczas premenopauzalne i odprowadzania pomenopauzalnej są ograniczone w przyrodzie, a odstęp pomiędzy cyklami od dwóch do trzech razy większe niż dopuszczalne. Faza owulacyjne z uwolnienia komórki jajowej jest najpierw zredukowany w czasie, a następnie znika z serialu, co eliminuje możliwość zajścia w ciążę. Pomimo zmian w funkcji jajników, macicy, struktura przechodzi zasadnicze zmiany, a jego endometrium zachowuje swe właściwości.

2) Okołomenopauzalnym – okres ustania miesiączkowania. To trwa do 12 miesięcy od daty ostatniej miesiączki. Gdy tak się stanie, restrukturyzację całego organizmu.

3) postmenopauza – końcowy etap zmian hormonalnych ciało kobiety, której początki sięgają do 13 miesiąca po ustaniu miesiączki i rozmów o całkowitej utraty zdolności do ponoszenia dzieci.

W tym czasie, ciało jest najbardziej podatne na tworzenie się nienormalnych komórek w tkance, co jest główną przyczyną raka. Ponadto, ze względu na zmiany związane ze starzeniem się rozwoju choroby, która nie była obserwowana wcześniej. W związku z tym, że wymaga stałej kontroli nad produkcją hormonów i ogólnego stanu zdrowia kobiet. Badanie nie jest zalecane, aby produkować mniej niż 2 razy w roku.

objawy

O początku związane z wiekiem zmiany w układu rozrodczego kobiety pokazują podstawowe objawy menopauzy. W ciągu 40 lat z objawami manifestacje są praktycznie nie różnią się od objawów menopauzy terminowe.

Główne objawy menopauzy:

1) Rozrywanie cyklu miesiączkowego lub brak miesiączki. Z powodu obniżenia poziomu hormonów płciowych jest znacznie zmniejszona zdolność do reprodukcji jajnika proces owulacyjny. Prowadzi to do utraty funkcji rozrodczych.

2) Uderzenia gorąca – nagłe pieczenie odbywa się w piersi, który rozprzestrzenia się na całym ciele. Uderzenia gorąca są często towarzyszy nadmierne pocenie się i drżenie, a później – zimne dreszcze. Okresowość fale – 1 razy w ciągu 1-2 godzin, w czasie od 3 do 10 minut.

3) drażliwość, bezsenność i depresja są konsekwencją zmian hormonalnych w organizmie.

4) Suchość pochwy. Ze względu na brak estrogenu powoduje mniejsze wydzielanie tłuszczu, powodując wysuszenia śluzówki pochwy.

5) Utrata popędu płciowego i zainteresowania partnera. Suchość pochwy powoduje dyskomfort podczas stosunku płciowego, kobieta nie cieszy, dlatego zaczyna kojarzyć seks z torturami. To przestaje być aktywne seksualnie reaguje i podrażniona do inicjatywy mężczyzny.

6) Nietrzymanie moczu występuje ze względu na gwałtowny spadek napięcia mięśniowego układu moczowo-płciowego. Bardzo często takie procesy zachodzą podczas kaszlu, kichania, śmiechu i innych nagły stres, który powoduje dyskomfort moralny kobietom.

7) brak lub zwiększony apetyt. Z powodu niestabilnych poziomów hormonów może wahać się preferencje smakowe i wymaganą dawkę pożywienia. Czasami kobieta ma przytłaczającą uczucie głodu, apetytu i czasami wcale.

8) istotną zmianę masy ciała.

9) uczucie przewlekłego zmęczenia charakterystyczne dla prawie wszystkich kobiet, które przeszły ten etap – zespołem menopauzalnym. Wiek w tym przypadku nie ma kapitalne znaczenie.

10) wahania ciśnienia krwi.

Obecność tych objawów można dokładnie wskazać jedno – pochodzą syndrom menopauzy. Wiek w tym przypadku nie ma wyraźnych granic, i może się wahać od 40 do 55 lat.

Zauważono, że połowa zespołu menopauzy zaczynają pojawiać się długo przed pierwszymi objawami menopauzy: mają problemy poczęciu, a następnie mając dziecko, nie jest to częste zaburzenia miesiączkowania, pożądanie seksualne jest stępione.

Powikłania: krwawienie menopauzy i chorób współistniejących

Trudno przecenić znaczenie estrogenów w organizmie kobiety. Jest on nie tylko odpowiedzialny za funkcje rozrodcze kobiet, ale również wpływa na pracę wszystkich systemów życiowej aktywności.

Menopauza, przeglądy objawowych manifestacji który przepełniać internet, okres próbny, podczas którego organizm przystosowuje się do nowych warunków.

Niedobór estrogenów w tym okresie jest nie tylko chore tkanki i narządy, ale także prowadzi do zaburzeń psychicznych ze względu na zaburzenia wegetatywne-neurotycznych. Może to przyczynić się do rozwoju miażdżycy, udaru mózgu, choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego.

W okresie menopauzy, zmniejszenie obrony immunologicznej organizmu kobiety. To może prowadzić do rozwoju chorób autoimmunologicznych i infekcyjnych.

Krwawienie po menopauzie nie jest normalne, ale około 40 procent kobiet, jakie kiedykolwiek doświadczył tego patologicznego manifestacji.

Menopauzie krwawienia związane głównie kobiety z wczesnej menopauzy. Są one spowodowane przez ostre wahania produkcji hormonów i zaburzeń owulacji. endometrium macicy podlega patologicznych zmian, tak, że może wystąpić krwawienie z różną intensywnością.

W tym okresie zapotrzebowanie na dokładnym zbadaniu i stałą kontrolą lekarską, gdyż krwawienia mogą wskazywać na rozwój nowotworów złośliwych w macicy.

W ciężkich menopazualnyh krwawienia unieruchomiony leczenia terapii hormonalnej.

Diagnoza menopauzą

Objawowe objawem menopauzy odbyło każda kobieta indywidualnie, w zależności od właściwości organizmu.

Wśród cech zewnętrznych warto zwrócić uwagę na cykl menstruacyjny, występowanie bólów głowy, uderzenia gorąca, nadmierna drażliwość, zmiany nastroju i zmniejszenie aktywności seksualnej.

Znaki laboratoryjne menopauzy – spadek estrogenów i wzrost hormon folikulotropowy.

Aby potwierdzić początek okresu, należy skierować do ginekologa i endokrynologa i przeprowadzenie badań laboratoryjnych.

Najprostsza metoda oznaczania laboratoryjnej menopauzy – menopauza testowego. Z wyglądu i sposobu korzystania przypomina test ciążowy.

Na jego postępowania jest niezbędne do korzystania z pierwszego porannego moczu, ponieważ zawiera najwyższy poziom hormonów. Obecność w moczu hormonu folikulotropowego zasygnalizuje rozpoczęcie się menopauzy.

Badanie powinno być przeprowadzane w ciągu pierwszych zewnętrznych oznak menopauzy. W przypadku regularnego cyklu, należy wykonać test w pierwszych dniach cyklu i powtórzyć procedurę w ciągu tygodnia. Z nieregularnym cyklem trwania testu nie jest ważne.
Przy pozytywnym wyniku testu 2-3 powinny skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi dodatkowe możliwości diagnostyki i do formułowania odpowiednich terminów.

Menopausal Syndrome: Terapia

Symptomatologia menopauza może być wyrażone w różnych stopniach ciężkości, a tym samym lek menopauzalne różnią się pod względem składu i działania na organizm.

Nawet jeśli zmiany hormonalne proces postępuje według normalnego harmonogramu i choroby nie są wyświetlane, organizm potrzebuje dodatkowego wsparcia. W tym przypadku wymagane spożycie witamin i minerałów kompleksy normalizuje procesy metaboliczne w organizmie.

Ugruntowaną kompleksy witaminowe takie jak „Klimakterium” i „Menopace”. Są to multiwitamina z mikro i makro elementów, które są źródłem energii dla organizmu, wzmacnia kości i układ nerwowy, przedłużyć żywotność jajników.

W czasie menopauzy również wymaga przyjmowania leki objawowe, które ułatwiają objawów zewnętrznych (środki uspokajające, nasenne, obniżanie ciśnienia krwi).

Dla łagodnych zmniejszające objawy menopauzy z zastosowaniem środka opartego na hormonalne składników roślinnych, takich jak biologicznie aktywny dodatek do żywności kapsułek ESTROVEL® – kompleks fitoestrogeny, witaminy i pierwiastki śladowe, składniki, które działają na głównych objawów menopauzy. ESTROVEL® zawiera witaminę K1 i boru, które zmniejszają ryzyko wystąpienia osteoporozy.

W przypadku, gdy lek zostanie pozytywnie postrzegane przez organizm, menopauza zostanie przesunięta, a wszystkie objawy związane z menopauzą, na czas, zostaną wyeliminowane.

W poważnych komplikacji podczas okresu menopazualnogo (otyłość, nasilenie choroby sercowo-naczyniowej, osteoporozy) określonym w hormonalnej terapii zastępczej, obejmującego podawanie leków z preparatami zawierającymi takie estrogena.Eto „Hormopleks”, „Proginova”, „Premarin” i „estrofem”.

Ponadto, istnieją środki stosowane w terapii łączonej, które są zaprojektowane, aby wyeliminować dyskomfort w początkowym etapie menopauzy i stabilizacji cyklu miesiączkowego. Wśród tych narzędzi, można zidentyfikować leki „klimonorma”, „Klim”, „Femoston” i „Divitren”.

Kiedy kobieta ma menopauzę, tabletki i inne rodzaje leków zaleca się przyjmować tylko po konsultacji z lekarzem. Samoleczenie może pogarszać objawy i spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie.

Środki ludowe, które przywrócą sprawność seksualną w okresie pomenopauzalnym

Terapia hormonalna jest niewątpliwie skuteczne, ale ma szereg przeciwwskazań i nie są dostępne dla każdego. W tym przypadku chodzi o pomoc fitoterapii. W skarbonki można znaleźć medycyny tradycyjnej receptury nalewki i wywary, które mogą znacznie złagodzić objawy menopauzy. Komponenty łatwe do znalezienia w każdej drogerii, oprócz ich koszt jest znacznie niższy niż w przypadku preparatów tradycyjnej medycyny.

Najbardziej popularny środek ludowej do menopauzy, łagodzi uderzenia gorąca, wszystko opiera się na trzech komponentów: liści szałwii, korzeń kozłka i ziele skrzypu. W celu przygotowania bulionu należy w ciągu 2 h. L. każdy składnik wlać 3 łyżki. wrzącej wody i wlewów w ciągu dwóch godzin. Weź 1/3 szklanki trzy razy dziennie.

Innym ludowym dla menopauzy, pomaga zminimalizować jego patologiczne objawy – nalewki popiołu górskich. Jego wytwarzania jest konieczne szlifowanie 200 g świeżych owoców, a następnie wypełnić je z 1 litrem koniak. Okres infuzji – 2 tygodnie. Zebrane środków niezbędnych do 1 godziny. L. 3-4 razy dziennie. Ponieważ jarzębina jest naturalnym magazynem energii i składników odżywczych spożycia nalewki pozytywny wpływ na cały organizm.

Doskonałe środki wyrównujące hormonów w okresie menopauzy to nalewka z korzeni czerwonego pędzla. Aby przygotować leki trzeba wziąć 50 gramów kłącza i wlać 1 litr wódki. Po tygodniu infuzji wziąć 1 łyżka. l. 3 razy dziennie.

Dieta i styl życia w okresie menopauzy

W dzisiejszym świecie wiele kobiet dość wcześnie czai syndrom menopauzy. Pierwsze objawy zależą od rytmu życia, żywienia, fizycznego i emocjonalnego stresu.

Dość często przyczyną menopauzy są szkodliwe nawyki, takie jak palenie tytoniu i picia, złej diety, ciężkiej diecie i siedzący tryb życia.

Menopauza występuje w organizmie szereg zmian, a do utrzymania tonu należy przestrzegać pewnej zmiany diety i stylu życia.

Po pierwsze, powinniśmy znormalizować siłę. Jest to szczególnie ważne, aby zmniejszyć spożycie tłuszczów, ponieważ w tym okresie kobieta może szybko zyskać nadwagi.
Należy wykluczyć z diety są pokarmy, które zawierają „ukrytą tłuszczu”. Należy także zrezygnować z fast food. Żywności korzystnie jeść duszone lub gotowane, w idealnym – gotowane na parze.

Poprzez zmniejszenie estrogenów w kobiecym wapnia ulega zmniejszeniu, co prowadzi do osteoporozy. W związku z tym kobieta w tym okresie powinny jeść ryby, jaja, produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu.

Menopausal i menopauzalne kobieta może otrzymać drażliwość i bezsenność spowodowaną niedoborem magnezu. Dlatego kobieta powinna jeść gryczana, kasza jęczmienna, kapusta morza, orzechy laskowe, pistacje, orzeszki ziemne, orzechy nerkowca, orzechy włoskie i orzeszki piniowe i migdały.

Witaminy w okresie menopauzy jest integralną częścią diety kobiet. Zwiększają one odporność organizmu i obrony immunologicznej. Priorytetem w diecie powinny być przydzielane owoce, warzywa, ziarna i orzechy. To właśnie w te produkty zawierają największą ilość substancji odżywczych niezbędnych dla kobiet w okresie menopauzy.

Oprócz żywności, konieczne jest, aby zmienić styl życia, aby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, spanie co najmniej 7 godzin dziennie, tak dalece jak to możliwe, aby uniknąć sytuacji stresowych.

Ciąża po menopauzie

Główną rolę w życiu kobiety – kontynuacją gatunku, tj ciąży i urodzenia dziecka. Najbardziej korzystny okres ten jest w zakresie od 20 do 35 lat. To właśnie w tym wieku kobiety w pełni rozwinięty fizycznie i moralnie, wszystkie jej organy pracują na pełnych obrotach, organizm jest gotowy, aby zapewnić przyszłość dziecka ze wszystkich elementów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju.

Ciąża w późniejszym wieku mogą ponosić ryzyko nieprawidłowego rozwoju płodu. Mimo to, wiele kobiet decyduje się na urodzenie dziecka, nawet w okresie menopauzy.

Ponieważ hormony estrogenowe i progesteronu są odpowiedzialne za procesy koncepcji i rozwoju zarodka, zmniejszenie prawdopodobieństwa generowania zapłodnienia maleje. Ale nie oznacza to całkowitą utratę płodności. Obecne leki w okresie menopauzy u kobiet umożliwić poczniesz i porodzisz dziecka do dwóch lat po menopauzie. Ale czy to jest warte ryzyka?

Wraz z początkiem menopauzy w organizmie kobiety przechodzi szereg zmian, które są szkodliwe dla rozwoju płodu: Choroby przewlekłe pogarsza stan emocjonalny jest niestabilne, wewnętrzne zasoby na końcu. W tym przypadku, ciąża i poród będzie poważny sprawdzian i dla kobiety i dziecka.