289 Shares 5476 views

Niedomykalność wypadanie zawór 1 Stopień

Wiele osób interesuje się, co jest wypadaniem płatka zastawki mitralnej 1 stopnia. Aby mechanizm powstawania państwa był bardziej przejrzysty, należy wiedzieć, niektóre z cech systemu zastawki serca.

Komory serca połączone otworami krew zbiera. Otwory są zamknięte zawory, które są zdolne do przechodzenia do krwi tylko w jednym kierunku otwierania w jednym kierunku. W aspiracji (krew) w przeciwnym kierunku, to zawory są zamknięte. Tak więc, prąd wsteczny jest uniemożliwiony.

zastawki we wszystkich czterech (trójdzielnej zastawki aortalnej tętnicy płucnej i dwudzielnej). Każdy z nich ma liść (trzy lub dwa). Od te klapki są przechowywane do mięśni (brodawkowatego) specjalnym wątku (akord). Skurcz mięśni wywołuje ruch nici akordowe, które otwierają się klapy zaworu. W tym przypadku jest ona reprezentowana znacznie uproszczony mechanizm. W rzeczywistości ruch zaworów jest kombinacja wielu czynników. Jednakże, schemat opisany powyżej zapewnia wgląd w pracy systemu zaworu.

Wypadnięcie może wystąpić w każdym zaworze całkowicie, ale jak pokazuje praktyka, w większości przypadków, nie jest on w zastawki mitralnej, jak to miało miejsce największe obciążenie fizjologiczne. To ze względu na położenie – między lewym przedsionkiem a komorą.

Odróżnić zastawki mitralnej wypadnięcie 1 stopnia, drugiego i trzeciego. W pierwszym przypadku, odpowiednio, ograniczona jest pokazane w łatwy sposób klapek, także w trzecim stopniu – klapy zginać się znacząco. Zastawka mitralna wypadanie 1 stopień towarzyszy powstawanie bardzo drobnych pęknięć. Normalnie skrzydła muszą być szczelnie zamknięte. W przypadku, gdy są one „SAG” poprzez otwór ukształtowany tak, aby penetrować zaczyna krwi. Jest odwrócić jego przebieg. Zjawisko to nazywane jest reguritatsiey. Ona także ma trzy stopnie. Tak więc, zastawka mitralna wypadanie 1 stopień powoduje reguritatsiyu pierwszego stopnia, i tak dalej. Dodatkowo, prąd wsteczny może wynosić zero, to znaczy brak. Odpowiada to przypadku, gdy klapy są szczelnie zamknięte.

Należy zauważyć, że wypadanie płatka zastawki dwudzielnej 1 stopień znaleźć normy dla tego produktu. Wynika to z faktu, że w tym stanie, zawory reguritatsiya występuje tylko w dziedzinie zaworów. Drugi stopień charakteryzuje się bardziej intensywnego przepływu krwi. W tym przypadku, strumień krwi może dotrzeć do centrum atrium. Gdy trzeci stopień krwi osiąga znacznie jego tylnej ściany. W tym ostatnim przypadku, strumień musi być dostatecznie mocne. Który został utworzony, wada zaworu powinien być bardzo wyraźne. Niektórzy eksperci porównują mitralnej reguritatsiyu trzeciego stopnia do mitralnej choroby serca.

We współczesnej medycynie, wypadanie jest postrzegane jako przejaw wspólnego zespołu o nazwie „tkanki łącznej dysplazji.” Stan ten charakteryzuje się obecnością funkcji zarówno zewnętrznych (nie zawsze wyrażone) oraz różnych schorzeń wnętrzności (wyrażone w różnym stopniu). Najczęstsze objawy wypadnięcia powinny być klasyfikowane taktu presyncopal stanu przerw w serca, ból, duszność, bóle głowy, zaburzenia termoregulacji (wzrostu lub spadku temperatury, bez widocznej przyczyny), choroby kończyn, zaburzeń przewodu pokarmowego i innych.

Niedomykalność wypadanie zawór 1 stopnia. leczenie

Jak wspomniano powyżej, warunek ten odnosi się do normy. W tym samym czasie, zazwyczaj ogranicza się do ogólnych środków terapeutycznych. Zastawki wypadanie 1 stopień ma istotny wpływ na jakość życia i nie wymaga ograniczenia aktywności fizycznej (przy braku innych patologii).