398 Shares 2400 views

Co może świadczyć o bólu w kręgosłupie między łopatkami?

Ból w kręgosłupie między łopatkami może być ze względu na ogromną liczbę powodów. Najczęstszymi lekarze nadana wszelkiego rodzaju urazów pleców (upadki, bumps, skręcenia), siedzący tryb życia (ból pleców jest znany wszystkim pracowników biurowych, którzy spędzają dzień przed monitorem), brak aktywności fizycznej, lub odwrotnie, ich nadmiar (niedoświadczony człowiek, który przyszedł na siłownię, najprawdopodobniej, w ciągu kilku dni po treningu będzie cierpieć z powodu bólu w kręgosłupie między łopatkami).

Charakter bólu

W celu prawidłowego określenia przyczyny bólu w kręgosłupie między łopatkami, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jego intensywność: Ból może być ostry lub tępy, oparte na pewnym obszarze, lub pokryć całą powrotem do niepokoić osoby trwale lub przypomnieć sobie, tylko w nocy, towarzyszy drętwienie, mrowienie lub dreszcze.

możliwych chorób

Ból grzbietu pomiędzy łopatkami, osoba może wskazywać na choroby, takie jak osteochondroza wszystkie rodzaje kifozy i kifoskolioza, rwa kulszowa szyjki macicy, międzyżebrowe nerwobóle, przepukliny lub patologii płuc.

są traktowane w domu

Jeśli dyskomfort w plecach spowodowane przez wyciek mięśni (na przykład, usiadł przy komputerze przez dłuższy czas), ból w kręgosłupie między łopatkami jest całkiem możliwe, aby pozbyć się ich własne. Aby to zrobić, trzeba tylko zmienić pozycję, jednocześnie wykonując kilka prostych ćwiczeń fizycznych. Masować go po ramieniu, zmniejszyć i rozcieńczyć łopatki, machać rękami, weź głęboki wdech i wydech. Po tym wszystkim ból i dyskomfort powinien zniknąć. Jeśli są niewygodne masując sobie, kupić w aptece aplikatora Kuznetsova – poprawia krążenie krwi i pomaga szybko rozciągnąć mięśnie.
Może ból grzbietu pomiędzy łopatkami degeneracyjnych związanych ze zmianami więzadeł i ścięgien. Prowadzi to do zestawu czynników, takich jak urazy i osadzanie się soli na chorego obszaru. Od wielu bólu nie da się całkowicie pozbyć bez specjalisty kontroli, ale może być łatwiejsze z pomocą masażu i samo-masażu klatki piersiowej (trzeba położyć na podłodze i ciężko piłka tenisowa „jeździć” na jego uszkodzonego obszaru, codziennie zwiększając obciążenie).

leki

Jeśli masaż pleców, nie tylko nie przyniesie pożądanego ulgę, a z drugiej strony, co doprowadziło do zaostrzenia bólu, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Najprawdopodobniej będzie on przepisać maści przeciwzapalne, które należy wcierać w obszarze zagrożonym. Po dyskomfort zniknie całkowicie, może trzeba użyć środków, które mają na celu stymulację zakończeń nerwowych (jest to konieczne, aby nie wywołać posocznicę).

leczenie szpitalne

Jeżeli wszystkie powyższe metody nie pomagają, warto odwiedzić specjalistę i poddania się leczeniu w szpitalu. W szpitalu, można spędzić na drinka kurs narkotyków, przechodzą szereg fizykoterapii (np elektroforezy, terapii magnetycznej i masażu ręcznego) i wolą fizykoterapii. W celu zatrzymania ból, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe. Po wypisaniu ze szpitala, nawet jeśli ból nie jest już przeszkadza, nie przestać robić fizjoterapię, aby zapobiec nawrotom.

profilaktyka

Jeśli chcesz ból nigdy nie przeszkadza, trzeba zmienić swój styl życia. Nie unikaj aktywności fizycznej, prowadzić bardziej aktywny tryb życia może być, zamiast spędzić weekend na kanapie z książką, zrobić jakiś sport: jazda na rolkach, wybrać się na przejażdżkę rowerową lub po prostu chodzić na piechotę. Bardzo przydatne od czasu do czasu, aby przeprowadzić kurs masażu powierzchni szyjki macicy.