239 Shares 4383 views

Wtórny zamówienia nerek: przyczyny, objawy, leczenie, rokowanie

Pacjenci czynienia z patologiami urologicznych usłyszeć od lekarzy termin miąższu nerek. Co to jest, najprawdopodobniej, eksperci nie zapytać i pozostać ignorantem.


Pojęcie i główne funkcje miąższu nerek

Miąższu – jest głównym organem tkaniny. Części składowe są komórki mózgowe (warstwa wewnętrzna) i materiał kory (warstwa zewnętrzna). Struktura tkaniny jest gładka i wygląda jak kapsułki, w której umieszczony jest korpus, a elementy układu moczowego.

Główną funkcją miąższu – wydalanie produktów przemiany materii z organizmu, a zatem stworzenie warunków dla utrzymania stanu naturalnego narządu wewnętrznego.

Grubość tkanki nerek u zdrowej osoby o średniej wieku od 15 do 23 milimetrów. Jeżeli pacjent nigdy nie zostały przekazane z chorobami zakaźnymi, zakończyła leczyć przewlekłe procesy zapalne i układu moczowego, będzie to prowadzić do przerzedzania tkanki. Jednak miąższ ma zdolność do stopniowego ożywienia.

Teraz nie będzie straszyć termin miąższu nerki, co to jest i jaka jest jego funkcja była nieznana.

Charakterystyki tych pierwotnych i wtórnych postaci choroby

Pierwotne i wtórne różnice zamówienia nerki są niewielkie. Są jako czynnik, który wywołał rozwój patologii – wiąże się choroby.

Pacjenci, u których zdiagnozowano pokonaniu własnych tkanek tętnic, rozwój pierwotnego zamówienia nerkę. Głównymi Prekursory tej postaci choroby jest: podwyższone ciśnienie krwi, dla którego obserwowane kryzysu nadciśnieniem i lżejszą chorobę serca i układu naczyniowego.

Jeśli pacjent ma patologię wydalniczy, zaczyna cienkie i tracą zdolność funkcjonalną miąższu odpowiednio rozwija się patologia – wtórnego umownej nerek.

etiologia

Studiowanie cechy patologii, należy poznać przyczyny, pod wpływem których rozwija się taką chorobę, jako wtórny umownej nerki:

 • zakażenia organizmu bakteriami gruźlicy;
 • bakteryjna nerek uszkodzenie kanalików nieswoisty charakter;
 • Utrata kłębuszków;
 • tworzenie złogów jamy ciała;
 • cukrzyca.

Wszystkie te choroby prowadzą do zaburzenia krążenia. Brak krwi prowadzi do jednostronnego lub dwustronnego pomarszczone ciała. Proces ten może trwać latami, a osłabione obszary w pierwszym rosnącej tkanki łącznej, a po utworzonym blizny.

Zważywszy, że wtórne zamówienia nerek powoduje powstawanie jest inny i rozwija się w jego tle niewydolności nerek, urologii ta diagnoza jest dosyć powszechne. Każdy pacjent wymaga regularnego badania fizycznego i extrarenal procedury oczyszczania krwi, który umożliwia wywnioskowanie z organizmu substancji toksycznych.

Obraz kliniczny i mechanizm powstawania

W pierwszym badaniu, lekarze nie mogą postawić ostateczną diagnozę. Jednakże, istnieje wiele objawowych manifestacji, które są charakterystyczne wyłącznie dla bliznowacenia nerek. Najbardziej uderzający jest naruszeniem funkcji wyprowadzania moczu, jak pacjent wskazuje zbierania wywiadu lekarskiego. Analiza wskazuje, że materiał biologiczny, dzienna szybkość przekroczona. W tym samym czasie większej ilości wydalanego moczu w nocy niż w ciągu dnia.

Mniej oczywiste objawy obejmują:

 1. Obecność białka w moczu.
 2. Mocz ciężkości specyficznego poniżej normy.
 3. Ciśnienie krwi jest trwale zwiększona.
 4. Były przypadki przełomu nadciśnieniowego.
 5. Obecny ból w okolicy lędźwiowej.

Wtórne zawarte nerek – macropreparations, dla których cechą charakterystyczną jest częściowe zachowanie kształtu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ciężaru i rozmiarów. Wraz z rozwojem patologii zmian kolorystycznych. W początkowym etapie nerek krwi jasnego odcienia, a jego korpus staje się niewystarczający szare zabarwienie widoczne blizny się na powierzchni. Krwotok miejsca nie występują.

Prawdopodobną przyczyną wskaźników klinicznych może być uważany za podstawowego osadzania i zatkania naczyń nerkowych płytki nazębnej, które doprowadziły do rozwoju nadciśnienia. Jako przyczyny wtórnych patologii często działają zrębu, kanaliki i kłębuszków, na przykład stanu zapalnego lub degeneracji.

Wstępne wyniki leczenia może być korzystna, pod warunkiem, że pacjent został zdiagnozowany pierwotnej umownej nerki. Leczenie poprzez regularne dializy doprowadzi do rozwoju przewlekłego typu suburemii.

Wnioski z lekarzy często wskazać taki fakt jako fizjologiczny zmian w miąższu (regeneracja zachodzi w tkance łącznej).

Klinicznie, diagnoza jest narażony: średnie umownej nerek.

Nowoczesne metody diagnozowania choroby

Informacje uzyskane podczas wstępnej inspekcji i wyników badań, wystarczy, aby ostatecznie postawić diagnozę pacjentowi. W tej sytuacji lekarze uciekają się do nowoczesnych technik diagnostycznych, pozwalające na ustalenie przyczyny, formy i stopnia nasilenia choroby.

W ten sposób pacjent może być przypisany:

 • Ogólnie i morfologia krwi;
 • ponowne badanie moczu;
 • Ultradźwiękowy diagnoza nerek;
 • X-Ray lędźwiowej;
 • rezonans magnetyczny;
 • kontrastujące diagnostykę komputera.

W większości przypadków, kilka testów i jednego pełnego skanowania ciała, ewentualnie z użyciem środków kontrastowych.

Na wstępnej konsultacji, lekarz musi przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski. Pozwoli to na ustalenie sposobu życia do zaakceptowania przez pacjenta, jeśli ma żadnych przewlekłe lub choroby współistniejące, które odbyło się w historii leczenia układu moczowo-płciowego. Pamiętaj, aby wykonać badanie palpacyjne nerek oraz kontrola wysypka na ten temat.

Poprawnie przepisać leczenia i diagnozowania „wtórnym umownej nerki” można uznać tylko i doświadczonego urologa.

Metody terapeutyczne eliminowania patologii

Patologia „Secondary zawarte nerek” obejmuje leczenie objawowe i głównie w celu zwalczania główną przyczynę i sprowokować rozwój choroby.

W przypadkach, w których występuje patologia pacjenta, gdy towarzyszy wysokie ciśnienie krwi i nerek objawy niewydolności nie manifestują, lekarze przepisują bezsolną diety.

Jeśli objawy niewydolności nerek jest identyfikowany, zniesienie najważniejsza przepisane leki, które obniżają ciśnienie krwi. Dieta wiąże abstynencji od mięsa we wszystkich formach, łącznie z pożywek. Pomoże to zmniejszyć ilość toksyn azotowych.

Jeżeli początkowe leczenie nieskutecznym interwencja chirurgiczna jest konieczne, wraz hemodializy i przeszczepieniu narządu.

Zalecana dieta dla choroby

Sól dieta stanowi wyjątek dla wykorzystania takich produktów: mięso, ryby, owoce cytrusowe. Zabrania ostry, kwaśny, słony i pikantny. Konieczne jest również, aby całkowicie zrezygnować z napojów kawowych i czystej kawy, wędzonek i kiełbas, czekolady, szczaw, cebulę i czosnek, szpinak i szparagi.

Jest to konieczne, aby kontrolować dziennej ilości cieczy. To nie powinna przekraczać półtora litra, w tym pierwszych kursów.

Zastosowanie białka zwierzęcego powinny być ograniczone do minimum. Idealnie, powinna ona zostać zastąpiona roślinnego lub soi. kaloryczna powinna być wysoka, z zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Spożywanie produktów zawierających fosfor, potas i magnez, powinna być obniżona.

Jak zapobiec rozwojowi bliznowacenia nerek

Środki zapobiegające chorobom jest bardzo obszerna, ale najważniejsze z nich przedstawiają się następująco:

 1. Potrzeba czasu, aby leczyć choroby o charakterze zakaźnym.
 2. Obserwować reżimu diety.
 3. Metabolizm kontrola.
 4. Nie dopuścić do rozwoju chorób układu moczowo-płciowego.
 5. Prowadzić aktywny tryb życia.
 6. Uniknąć uszkodzenia nerek.
 7. Pić tylko oczyszczona woda.

Pacjenci, którzy są podatni na rozwój choroby nerek, zaleca się regularne kontrole u nefrologa.

Prognoza dla ożywienia

W większości przypadków, diagnoza „Secondary umownej nerek” niekorzystną prognozą dla odzyskania. Całkowicie przezwyciężyć chorobę nie może, można tylko utrzymać stabilny stan pacjenta.

Pod pewnymi warunkami, a jeśli to możliwe, trzeba mieć operację przeszczepu nerki.