119 Shares 2828 views

Krople do nosa dla noworodków i możliwości ich zastosowania

Katar – to najczęstsza choroba, która wpływa nawet noworodki. Jednakże stosowanie leków żadnej dla dzieci w tak młodym wieku powinno odbywać się ze szczególną ostrożnością. Jest to nic się martwić, wystarczy wybrać krople do nosa dla noworodka powinno być w porządku, ponieważ dziecko nie wszystko pasuje.


Po pierwsze, rodzice powinni zrozumieć, że tak szybko, jak dziecko jest zimno, a on miał zimne, nie powinien natychmiast biec do apteki leków. Przede wszystkim nauczyć się myć nos dziecka. Jeśli zrobisz to poprawnie, widać, że smark dziecko jako takie, a nie dlatego, kropla w nos z zimna, że nie trzeba.

Podstawowym lekiem, którego obecność jest uzasadniona w domowej apteczce, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy życia dziecka, to jest sól fizjologiczna. Przed użyciem ogrzewano do 37 ° C, a następnie spadła do każdego nozdrza. Ponadto, stosowanie większej ilości roztworu płuczącego Aqua Maris lub gazowanej wody mineralnej. Po kilku minutach, przy użyciu specjalnego urządzenia, trzeba ciągnąć sopelki.

Ważne jest, aby pamiętać, że położył dziecko z zatkany nos nie jest zalecane. Może to prowadzić do poważniejszych chorób, wśród których nazywa się zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, a nawet zapalenie płuc.

Ale w każdym przypadku, gdy dziecko zaczyna boleć, należy zawsze skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania stopnia zaniedbania choroby. Fakt, że sam katar nie będzie działać, ponieważ potrzeba, aby określić jak poważny jest.

W celu ustalenia, czy aby nie stosować żadnych kropli do nosa dla noworodka, trzeba znać charakter i specyfikę choroby. Dysze mogą być przezroczyste, zielonkawe, wodnisty i bieli. Jeśli ich obecność jest również towarzyszy stan zapalny, a następnie wybrać leki przeciwzapalne. Gdy zmieni kolor na zielony smark, trzeba wykorzystać te, które mają działanie antybakteryjne.

Zwężających naczynia krople w nos dla noworodka są zaprojektowane, aby szybko usunąć obrzęk śluzówki i stan zapalny. Co do tych dzieci, dla nich istnieje pewna dawka leku (produkt dla dzieci „Otrivin” „Nazivin”, „Rinazolin”). Co do kropelek oleju, często jest ich zastosowanie bezpodstawne. Jest to konieczne tylko wówczas, gdy jest zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, co powoduje powstawanie suchego skorupy.

Co do porad medycznych o tym, co może polecić dobrą krople nosa, tu nie ma jednej odpowiedzi. Z reguły dzieci w pierwszych miesiącach życia jest niepożądany leczyć katar żadnymi zwężających naczynia kropli. To wykonanie jest możliwe w sytuacji awaryjnej. Faktem jest, że zmysł węchu jest niezbędna człowiekowi do normalnego apetytu i prawidłowego trawienia.

Kiedy katar zaczyna być zakończona, które zwykle odbywa się w trzeci lub czwarty dzień, nie zapomnij, aby oczyścić nos dziecka przez strupów. Aby to zrobić, trzeba wziąć wacika, co jest bardzo wygodne i bezpieczne, wstępnie zanurzenie go w oliwie lub maśle brzoskwini.

Użycie jakichkolwiek zwężających naczynia kropli nie powinna przekraczać dziesięciu dni. Przed ich użyciem należy skonsultować się audiologa i przeczytać instrukcję obsługi dołączonej do leku.

Jeśli katar ustępuje, lekarz może zalecić dodatkowe leczenie. Należy jednak zauważyć, że każdy Krople do nosa noworodka przedmiotu długotrwałego użytkowania mogą powodować paraliż naczyń w jamie nosowej. I to jest już traktowane jako powikłanie i wymagają bardziej poważne traktowanie.