577 Shares 2268 views

Jak usunąć kamień nazębny w domu i robię to możliwe?

kamień nazębny – problem znany wielu. Większość ludzi unika wizyty u dentysty, dopóki nie ma ostry ból, więc wiele osób interesuje się, jak usunąć płytkę nazębną w domu.

Wszelkie wykwalifikowany lekarz powie Ci, aby zrobić to sam nie jest możliwe. Pomimo pozornej prostoty, procedura ta nie jest prosta: większość twardych złogów nazębnych ukrytych pod dziąsłami. Znajdź i usuń je – dość trudne zadanie nawet dla dentysty, którego utylizacja ma specjalnego instrumentu i doświadczenia lekarza i absolutnie niemożliwe dla przeciętnego człowieka, który, zdaje się, ma zamiar je usunąć sam.

Mieszczanie, którzy próbują usunąć patynę powierzchni, nie są nawet świadomi istnienia głębokich złóż poddziąsłowych, aw rzeczywistości są one przyczyną zniszczenia i zanik tkanki kostnej, co powoduje, że zęby stają się luźne i wypaść, nawet u osób, dość młody.

Czy usunięcie kamienia nazębnego domu

Aby uzyskać informacje, jak usunąć kamień nazębny w domu, jeśli chcesz się dowiedzieć, oczywiście, może być: wiele receptur idzie do ludzi. Wiele z nich to składnik, taki jak kwas cytrynowy, z których obliczona i zmiękczanie twarde płytki, aby ją wyjąć zębów. Metoda ta, po pierwsze, jest bezużyteczny. Po drugie, kwas wypłukuje wapnia z emalii, tak że staje się porowata, ząb zaczyna reagować na termiczne i mechaniczne bodźce.

Kamień nazębny – bardzo silne formowania zawierające sole wapnia, które mogą zostać rozpuszczone jedynie przez działanie bardzo silnych kwasów, ale ze stałym powłoki jest zniszczone i szkliwo, które również zmineralizowanej wapniem. Zatem tradycyjne metody skutecznie i bez szkody dla zębów w celu usunięcia stałe depozyty nie mogą.

Zamiast szukać przepisów, które mówią, jak usunąć kamień nazębny w domu, to lepiej iść do kliniki. Po zapewnieniu wykwalifikowanej opieki Lekarz poinformuje, jaki rodzaj pasty powinny być stosowane, aby zapobiec szybkiemu powstawaniu płytki nazębnej. Prawidłowe i regularne higieny jamy ustnej, stosowanie odpowiedniej pasty i inne produkty higieniczne pozwalają na wystarczająco długi czas, aby zrobić bez profesjonalnego czyszczenia zębów.

Jak usunąć płytkę nazębną w klinice

Wykwalifikowana usuwanie kamienia nazębnego odbywa się na kilka sposobów. Najstarsza, które są rzadkie, ale nadal w użyciu – to usunięcie osadów stałych przy użyciu skrobaka. Narzędzie to układ ma ostrą krawędź, która ze skrobakami płytki. Metoda ta jest uważana za dość bolesne, ponieważ zranić dziąsła. On stopniowo wypierany więcej wydajnych nowoczesnych technologii.

Tak więc, przy piaskowaniu przez dyszę, jest zasilany w wodę, powietrze i sody pod wysokim ciśnieniem. Cząstki wodorowęglanu sodu, poruszających się z dużą prędkością, obniżenie małe płytki nazębnej. Jeśli tak, to ta metoda nie nadaje się duże złoża.

Sprawnie i bezpiecznie, można usunąć kamień nazębny za pomocą sprzętu ultrasonograficznego. Urządzenia te nazywane są przeliczniki. Wewnątrz silnika jest zamontowany, powodując końcówki dyszy do drgań częstotliwości ultradźwiękowej. Pod wpływem drgań przerywa zamocowanie stałej płytki na zębach. Znamienny tym, że rozwiertak jest zawsze zasilany wodą do chłodzenia i substancję stałą przemywa się zanieczyszczeń z kieszonek przyzębnych. Po usunięciu dużych osadów za pomocą specjalnej pasty i szczotki produkowane polerowania umożliwia usuwania mikroskopijnych cząstek.

wniosek

Nie szukać informacji na temat usuwania kamienia nazębnego w domu. Profesjonalna pomoc jest tańszy niż długoterminowym leczeniu chorób przyzębia, które mogą prowadzić do utraty zębów i protez.