580 Shares 1593 views

"Hamamelis" – świece i maść z hemoroidów: instrukcje użycia, analogi

Coraz częściej zapotrzebowanie na leki roślinne i homeopatyczne stają się coraz bardziej popularne wśród pacjentów. Ludzie zaczynają inaczej patrzeć na zdrowie i starają się mniej leków. Jednak nie zawsze możliwe jest wyeliminowanie problemu z receptą babci. W tym artykule dowiesz się o skutecznej i bezpiecznej medycynie "Witch hazel" (świece i maść). Nauczysz się sposobów jej wykorzystania, a także zapoznaj się z substytutami.


Charakterystyka preparatu

Co to jest lekarstwo "Hamamelis"? Świece i maść odnoszą się do naturalnych leków. Obejmują one hazel szkarlatny. W przypadku maści producent używa drobnego składnika – wazeliny. Świece zawierają również tłuszcze, które pozwalają na nadanie leku odpowiedniej postaci.

Koszt obiektu jest dość przystępny. Obecnie trudno jest znaleźć tanie świece z hemoroidów. Są jednak. Koszt tego leku wynosi około 80 rubli. W niektórych regionach kraju medycyna może kosztować około 100 rubli. Maść będzie kosztować konsumenta około 50 rubli. Za te kwoty można kupić czopki w ilości 10 sztuk lub maści, która znajduje się w tubie o objętości 30 gramów. Będziesz miał wystarczająco dużo tych leków na jeden cykl leczenia. Czasami trzeba jednak kupić lek.

Niż wymienić lek?

Medycyna "Hamamelis" (świece) nie ma strukturalnych analogów. Oznacza to, że nie będzie można znaleźć i kupić lekarstwa o tym samym składzie. Maść również nie ma absolutnych substytutów. Lek jest unikalny w składzie i kosztach.

Pomimo tego medycyna może być zastąpiona innymi środkami. Wszyscy mają inną kompozycję, ale będą mieć ten sam efekt na ludzkim ciele. Takimi lekami są Troxevasin, Gepatrombin, Procto-Glivenol, Posterizan, Olesesin i wiele innych. Koszt tych leków jest znacznie wyższy niż cena "szkarłacica" (maść i świece).

Użycie leku

Leczenie homeopatyczne "Hamamelis" jest zalecane dla różnych rodzajów hemoroidów. Mogą to być wrodzone lub nabyte węzły, które mają wewnętrzną lub zewnętrzną lokalizację. Warto zauważyć, że w zależności od miejsca hemoroidów pacjentowi przypisano indywidualny rodzaj leku.

W adnotacji stwierdzono, że lek "Hamamelis" ma działanie homeopatyczne, przeciwzapalne i przeciw hemoroidom. Może być również stosowany do żylaków jako dodatkowego środka.

Czy są jakieś przeciwwskazania i reakcje uboczne?

Pomimo tego, że tanie świeczki z hemoroidów i maści mają bezpieczną kompozycję, lek może powodować nieprzyjemne reakcje. Najczęściej jest to uczulenie. Jeśli po zażyciu leku zauważysz pogorszenie dobrego samopoczucia, może masz zwiększoną wrażliwość na jeden ze składników. Lek w pozostałych przypadkach nie powoduje nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Nie używaj leku z dużą wrażliwością na jego składniki. Lek nie jest zalecany z powodu naruszenia i silnego oderwania węzłów. Zabronione jest stosowanie leków w jakiejkolwiek formie z wypadaniem błon śluzowych jelit i krwawieniem. Dlatego przed użyciem należy koniecznie zgłosić się do lekarza i poddać się badaniu.

Maść i czopki z hemoroidów "Witch hazel": sposób stosowania

Lek jest stosowany w zależności od miejsca lokalizacji. Z wewnętrznymi hemoroidami zaleca się użycie świecy o nazwie "Hamamelis". Jeśli formacja znajduje się na obszarze odbytu, wskazane jest, aby zastosować maść.

Czopki są wstrzykiwane do odbytnicy 1-2 razy dziennie. Maść smaruje dotknięty obszar do 2 razy dziennie. Bezpośrednio przed użyciem leku należy zawsze czyścić jelita i przeprowadzić procedury higieniczne.

Lek jest leczony i żylaki. W tym przypadku maść nakłada się cienką warstwę, po czym pocierana jest od dołu do góry. Wielość aplikacji – dwa razy dziennie. Czas trwania terapii zależy od nasilenia choroby i jej objawów. Zazwyczaj zabieg trwa od jednego tygodnia do miesiąca.

Aktualne opinie

Konsumenci mówią, że środek "Hamamelis" (maść) ma gęstą konsystencję. Lek nie spływa i nie jest rozmazany na pobliskich tkankach. Dodatkiem leku jest to, że maść ma kapsel-dyszę. Służy do wewnętrznego układania węzłów.

Świece zyskały pozytywne opinie. Konsumenci zawsze zauważają niski koszt leku. W końcu narkotyk jest bardzo tania w porównaniu z jego odpowiednikami i substytutami. Konsumenci mówią, że po wprowadzeniu czopka potrzebujesz kilku minut, aby pozostać w pozycji poziomej. Takie zalecenia są podane w instrukcji. Ale wielu nie postępuje zgodnie ze wskazówkami i natychmiast rozpoczyna swoją zwykłą działalność. W tym przypadku skuteczność leku nie maleje.

O medycynie "Hamamelis" są bardzo pozytywne opinie. Są zadowoleni z lekarzy i pacjentów. Eksperci twierdzą, że bezpieczeństwo leku jest ważnym faktem. Wszakże można ją przepisać nawet kobietom w ciąży i matkom karmiącym. Na dziecko lek nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu. Jednak przed użyciem homeopatycznych środków zaradczych na rośliny, warto odwiedzić lekarza. Musisz to zrobić również w przypadku braku terapeutycznego efektu przez kilka dni leczenia.

Niewielki wniosek

Czytałeś instrukcje użycia leku "Hamamelis". Świece i maść należą do środków homeopatycznych. Są bezpieczne i praktycznie nie mają żadnych ograniczeń. Jednak kompozycja rzadko powoduje skutki uboczne wymagające interwencji medycznej. Pomimo masy pozytywnych opinii, przystępnej ceny i bezpieczeństwa, nie ma potrzeby samodzielnego wyznaczania zespołu. Lek jest skuteczny tylko w przypadku prostokątnych hemoroidów bez wyraźnego wyczerpania węzłów. Wszystko co najlepsze dla ciebie, bądź zdrowe!