460 Shares 6138 views

Dziecko (2 lat) boi się dzieci. Pomóc psycholog dziecięcy

Wychowywanie dzieci wymaga dużo czasu i wysiłku. Każda mama i tata marzyć, że ich dziecko rośnie zdrowy, silny i inteligentny. Idealnie, chcą kształcić aktywnych społecznie dzieci, które trafi do kontaktu z rówieśnikami i być w stanie wyrazić swoje niezadowolenie. Ale nie wszystkie dzieci uda. A co jeśli dziecko nie mówi, boi się innych dzieci i zwierząt? Gdzie spaceru z dzieckiem, jak rozwijać swoje umiejętności? Spróbuj zrozumieć.


możliwe przyczyny

Jeśli dziecko nie lubi być w zatłoczonych miejscach, nie znosi hałasu i przedsiębiorstw, to nie znaczy, że nie jest jak każdy inny. Czasami dzieci chcą grać sami, ale rodzice powinni mieć wpływ na ich dziecko. Dać swoje myśli i działania we właściwym kierunku.

Jeśli dziecko (2 lat) boi się dzieci, to nie znaczy, że jest autystyczny lub nienormalne. Może to wskazywać, że dziecko boli inne dzieci. Mógł po prostu nie rozumiem, co się stało, ale o tym pamiętać i nie chce, aby ta sytuacja się powtarza. Prawie wszystkie dzieci są dobre na zapamiętywanie błędy pierwszy złe doświadczenia. To nie dziwi, że nie chcą, aby ponownie doświadczyć negatywnych emocji. Jest mało prawdopodobne, że dziecko bez wyraźnego powodu chroni się od innych dzieci.

Wszystkie działania dziecka mówić o sytuacji, w której odwiedziłem. Dzieci, które rzadko chodzą do kontaktu z rówieśnikami, mogą być zbyt przywiązany do matki i rzadko wychodzę ze społeczeństwem. Z powodu tych rzeczy dziecko nie wie, jak się zachować, i nie przyjazne dla dzieci.

Normy dla dzieci do 2 lat

Początkowo pomaga zrozumieć standardy dla dzieci w wieku od 2 lat. Jeśli dziecko nie wykonuje wszystkie czynności, które są opisane lub nie mówią wszystkie słowa, nie rozpaczaj. Być może po prostu nie próbował z nim rozmawiać w swoim języku, a psycholog dziecko bardzo przydatny. Wystarczy dać więcej czasu ze swoim dzieckiem.

zdolności motoryczne i rozwój fizyczny:

 • Idzie po schodach w dół. Może on polegać na poręczy lub poprosić o rękę dorosłych;
 • kroki nad przeszkodami;
 • biegnie;
 • dostaje się na stojaku;
 • Łapie piłkę i rzuca;
 • granie w gry na świeżym powietrzu dla dzieci;
 • rysuje i okręgi / owali;
 • stanie się schylić, aby podnieść pozycję;
 • Kontrola ekspresji twarzy: włącza usta w rury ciągnie policzków;
 • On jest wykopanie piłki.

Komunikacja i słowa:

 • Badania dzieci w miejscu, starając się współdziałać z nimi,
 • Poszczególne słowa i zadając pytania można mówić,
 • On bawi się w chowanego,
 • kopie dorosłych,
 • Prosi o pomoc,
 • zrozumieć pewne koncepcje, domowe,
 • To wskazuje, jak wiele lat, nazwa odnosi.

Zdrowie i życie:

 • własne jedzenie i napoje,
 • on szczotki zęby
 • Idzie do garnka,
 • wyjąć i umieścić na spodnie,
 • w stanie zdjąć i umieścić na buty łatwe zapięcie.

Ten mały wykaz norm odnosi się do rozwoju dzieci w wieku 2 lata. Każde dziecko jest inne, niektóre wykonać wszystkie powyższe i więcej, a niektóre nie. Spójrz na rozwój dziecka i nie przeoczyć momentu, kiedy można go interesują. Niektórzy rodzice uczą się wszystkich tych procedur, dziecko poszło do przedszkola. Dzieci w wieku od 2 lat jest na ogół wykonywane w ogrodzie, jeśli nie istnieją żadne inne warunki edukacji.

Dlaczego dzieci się społeczny?

Nowoczesne rodzice w wieku nowych technologii całkowicie zapomnieć o prostych prawd. Nasi przodkowie przekazywane ich doświadczenia i wiedzy o rozwoju dziecka, nie tylko w działaniach szkoleniowych, ale głównie przez grę. Słynny „Forty-biały jednostronne”, „Ladushki” „gęsi i gęsi” i inne gry niezasłużenie zapomniane. Mimo, że pozwalają nie tylko rozwijać umiejętności motorycznych, ale także myślenie, pamięć i wytrwałość.

Wiele dzieci nie wiedzą, jak komunikować się z rówieśnikami. Problem zaczyna się od dzieciństwa, nawet tacy ludzie w podeszłym wieku często nie mogą poprawnie wyrazić swoje życzenia.

Dorośli ustalają ramy dialogu i chcą, aby ich dzieci w celu dostosowania się do tych działań. Ale konieczne jest, aby zrozumieć, że na świecie znajomość każdego dziecka jego własnym, każde dziecko jest w stanie samodzielnie nauczyć się komunikować z innymi dziećmi, czat, gry i nawet rozwiązywać konflikty. Więc nie staraj się wyrazić swój punkt widzenia, gdy jest to nieodpowiednie. Plac zabaw na dziedzińcu – to idealne miejsce dla dzieci do komunikowania się.

Wąski krąg przyjaciół

W rzeczywistości, matka sama jest bardziej zależna od dziecka niż to od niej. Ta psychologiczna pułapka jest często kłopotliwe i mylące. Jeśli dziecko ciągle spędza czas samotnie z matką, ojcem lub babci, jest iluzją, że nie ma potrzeby innych ludzi. W związku z tym pojawia się na ulicy, dziecko (2 lat) boi się dzieci lub osoby nie idź do kontaktu.

Niektórzy ludzie uważają, że jeśli dziecko widzi ograniczoną liczbę osób, może zachowywać się agresywnie w społeczeństwie. To nie jest, bo ma taki charakter, wszystko wynika z faktu, że nie ma pojęcia, jak komunikować się w rozszerzonym zakresie. Ze względu na fakt, że dziecko jest ciągle spędza czas z dorosłymi, łatwiej jest porozumiewać się z nimi niż z rówieśnikami. Organizowanie dla dzieci, ty (i dziecko) czerpać przyjemność z procesu.

Działania rodziców

 • Rozszerzyć krąg przyjaciół, nie tylko własnej, ale także dziecko.
 • Zmiana środowiska.
 • Rodziny byli przyjaciółmi – im więcej ludzi, tym lepiej.
 • Więcej dzieci grać w gry na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników dziecka.
 • Sami wziąć interes w zajęciach dzieci.
 • Często chwalić dziecko.
 • Najpierw zapala zadania, potem bardziej skomplikowane. Po dziecku poradzić sobie z pierwszym, mówiąc, że może po prostu trzeba myśleć.
 • Najpierw nauczyć dziecku grę, a następnie poprosić grać.

tight grip

Dzieci, które są wychowywane w surowości, większe problemy komunikacyjne niż dzieci, które są chwaleni. Takie dziecko będzie zawsze mieć zakres, starają się zadowolić. Mimo że w prawie wszystkich przypadkach te wymagania są zbyt wysokie dla dzieci. z tego powodu, że dziecko zamyka się w sobie, ponieważ łatwiej jest być sama ze swoimi myślami, które nie będzie besztać, nie wymagają, a nie zawsze tak dobre, jak powinien.

Nie bez powodu uważa się, że wszystkie dzieci czują, a zatem jeśli dziecko (2 lat) boi się dzieci, to po prostu nie jest pewny i niespokojny. Z dziećmi malucha zachowywać zimno lub z grubsza, co dziecko nie będzie odpowiedzialny, ponieważ dom jest normalną reakcją na jego działania.

Z niską samoocenę dziecka zwiększa swój lęk i zwątpienie. Takie dzieci często mówią, że nie może nic zrobić. Oznacza to, że dziecko boi się innych dzieci, a on potrzebuje twojej pomocy. On nie wie, jak prosić, aby nie można odmówić. Nie był pewny swoich umiejętności, chociaż chciałbym spróbować.

wczesny autyzm

Najtrudniejsza sprawa jest bezdotykowy dziecka autyzm. plac zabaw na podwórku nie powoduje radość, dziecko jest zamknięte w sobie i jest bardzo wygodne dla rodziców. Dzieci te mogą przenosić obiekty, siedząc w jednym miejscu przez godzinę. Współczesna medycyna diagnozuje takie przypadki, w pierwszym roku życia dziecka.

Wczesne objawy autyzmu

 1. Od dzieciństwa dziecko nie odczuwa radość komunikowania się z rodziną i matką.
 2. Kiedy został wzięty w górę, że nie starają się dotknąć dorosłego lub przytulić.
 3. Nie patrz w oczy.
 4. Powtarzanie wiele razy tę samą frazę, ruch, działanie. Te dzieci później rozwinięte mowy.
 5. Dzieci z autyzmem na palcach lub pomijanie z melancholijny i uboczu wypowiedzi.

Jeśli podejrzewasz, że dziecko może być chore, skonsultować się ze specjalistą. Wczesne wykrywanie choroby – połowa pracy na nim. Po zbadaniu, lekarz mówi, że dziecko jest zdrowe lub chore.

Jeśli nadal dziecko jest autystyczne, zacznij od małych zleceń krajowych, które jest w stanie wykonać samodzielnie. Dziecięce gry pomogą w rozwoju zainteresowania w rozmowie. Utrzymać zwierzaka, są bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, aby pomóc dziecku i przystosowania się do otaczającego świata.

Komunikacja między dziećmi

Wiele dzieci pokazać swoją pierwszą reakcją rówieśników w postaci agresji. Nie jest to wskaźnik wake-up, a to unikalna metoda studiowania inne dzieci i świata. W takich grach, mogą rozpoznać, gdzie „moje”, a gdzie „ktoś inny”. Agresja – to prymitywny sposób interakcji z innymi dziećmi. Można nazwać to pierwszy poziom miłości.

Dzieci są bardzo wrażliwe, są w stanie uchwycić emocje i postawy. Ale dziecko było przyzwyczajone do komunikowania się i wyrosło strach i agresję, musi odczuwać stałą poparcie mojej matki. Z biegiem czasu, jego zachowanie się zmieni, ale do mojej matki powinny zapobiegać konfliktom, aby odwiedzić działania dzieci.

Na przykład, dziecko (2 lat) boi się dzieci, bo zabrał zabawkę w piaskownicy. Gdy dziecko próbuje podnieść swoje zabawki, a on był przeciwko niej, to należy zwrócić się do sprawcy: „A moja córka nie przeszkadza jeśli grałeś?” – albo „Proszę zapytać Kathy, to wziąć.” Konieczne jest, aby dziecko czuje ochronę Ciebie i może bronić swoich pragnień. Po tym wszystkim, jest on także osobą, i musi respektować jego życzenia i protesty. to zajmie czasu, dziecko będzie na własną rękę uczyć dzieci ich praw.

Jeśli widzisz, że Twoje dziecko jest po prostu zastraszany znikąd, nie stoją na uboczu. Powiedzieć sprawcy ścisłej tonem, że nie można zrobić. To jest złe! czy on prawie nie chce kontynuować, ale jeśli to nie działa, a następnie odsunąć biedne dziecko. Przed ukończeniem 3 lat dziecka trzeba całkowicie chronić go, czy on nie może obsłużyć. W wieku starszym dzieciom zrozumieć, co jest dozwolone, a co nie znaczy, że pamiętam jak moja mama wspiera je, a na własną rękę, aby bronić swojego punktu widzenia.