863 Shares 1961 views

Napoleon – ciasto z dzieciństwa

„Napoleon” – prawdziwie królewski tort. Jego smak jest znany wielu z jego dzieciństwa, kiedy w sklepach kupić to było bardzo drogie, i nie było wielkiego wyboru. Ale gotować puff impregnowanego kremem ciasto, służyć na ogromnym talerzu do aromatycznej herbaty, to była moc każdego właściciela. Zanim porozmawiamy o tym, jak zrobić „Napoleon” w domu, dowiedzieć się, skąd nazwa tego ciasta.


Według jednej z wersji, nazwa tego przysmaku został wynaleziony przez stulecie rocznicy zwycięstwa w wojnie z Francuzami w 1912 roku w Moskwie. Po pierwsze, to nie był deser ciasto, a ciasto było trójkątne. Jego kształt symbolizuje przechylił Bonaparte. Trochę dziwne, oczywiście, że tort został nazwany wrogiem cesarza. Wersja bardziej logiczne jest to, że tort „Napoleon” został wynaleziony we Włoszech, z których porozmawiamy później. Ciasto francuskie, która jest podstawą tego ciasta wynaleziono prawie dwa wieki wcześniej nie było wojny w 1812 roku. A kucharz ciasto, Francuz Klaudiusz Gele, wymyślił go, starając się przygotować ciasto bez cukru dla ojca, cierpiących na cukrzycę. Klaudiusz wziął mąkę, włożyć do niego olej i wodę i zagnieść ją kilka razy. Zaglądając do pieca, odkrył wielowarstwową roll. Gele później w lewo, aby rozwijać swoje umiejętności gotowania do kapitału i, najwyraźniej, ciasto francuskie przepis skradzionych Włochów. Przyjeżdżając do ojczyzny, wymyślono nowy przepis na placek z ciasta francuskiego. A dopiero później nazwał go „Napoleon”, jako twórca główny składnik ciasta – test, był również Francuz, jako cesarza Napoleona.

Jak „Napoleon”? Housewives mieć trochę cierpliwości i wysiłku. Podczas przygotowywania tego wspaniałego deseru musi być ściśle działać zgodnie z recepturą, więc okazało się naprawdę królewski. „Napoleon” – ciasto, składające się z wielu cienkich warstw ciasto, z których każde jest on konieczny do impregnowania kremową masło lub krem. Gdy ciasto jest gotowe, należy zawsze stanąć na cieście francuskim była delikatna, nabyte miękkość.

„Napoleon”, ciasto z kremem

Aby przygotować pyszny deser ciasto, będziemy potrzebować:

Składniki na ciasto:

– margaryna lub masło – jedno opakowanie;

– jogurt lub kwaśna śmietana – jeden kubek;

– jaj kurzych – jedno;

– cukru – dwie łyżki;

– mąki pszennej – cztery kubki;

– soda, wapno ocet – łyżeczki;

– szczypta soli.

Składniki na budyń:

mleko – dwa szkła;

– jaja kurze – dwa;

– masło – sto gramów;

– mąki pszennej – dwie łyżki;

– cukru – pół szklanki;

– wanilia – jedna torba.

Zacznijmy od przygotowania ciasta ciasto do pieczenia. W tym celu cztery kubki mąki proseem przez sito w celu usunięcia grudek i wzbogaca się w tlen. Utworzą kopiec mąki na czystą, suchą blatu stołu, nadając mu nieco. Weź margaryny lub masła i będziemy pokroić w drobną kostkę. A następnie „chop” szerokie mąkę nóż i pokrojone w kostkę masła lub margaryny do momentu, dopóki nie tworzy grudek rodzaj oleju. Kontynuacja „hack” ciasto, dodać do jogurtu lub kwaśną śmietaną. Następnie, jedno jajko i cukier. Ciasto dokładnie po nóż do krojenia, zebrać je w dużej misce, potrząsnął folią spożywczą lub po prostu umieścić w worku i poszedł do lodówki na godzinę.

Po tym, podejmują ciasto i podzielić na małe grudki, które później będą pieczenia ciast. Ciasta powinien mieć siedem lub osiem. I jeszcze jeden mały tort, aby przejść na okruchy na pylenie. Ciasto na ciastka trzeba rozwałkować bardzo cienka, około 1-2 mm. Piec na blasze, posypać mąką w piekarniku w temperaturze 180 stopni. Warto zauważyć, że ciastka wypiekane są bardzo szybko, a oni się bardzo kruchy, więc konieczne jest, aby wyodrębnić i schłodzić je starannie. Choć ciasta są fajne, przygotować śmietanę.

W tym celu bierzemy patelnię i pocierać jajka i cukier, aż będzie gładkie. Dodać kilka łyżek mąki, wymieszać. Wtedy stopniowo wypełniają się mleka i wymieszać równomiernie, tak aby nie grudek. Stawiamy ogień i masę poprzez dostosowanie go do wrzenia. W tym przypadku, tylko trzeba stale ingerować w śmietanie. Usuń grzania i chłodzenia do takiego stopnia, że masa może być rozpuszczony masła. Dobrze wymieszać i dodać wanilię. Pozostawić do ostygnięcia.

Gdy krem całkowicie ostygnie, trzeba wziąć danie i położył się na swoim pierwszym torcie. Ostrożnie łopata Nałożyć równomiernie na torty, nakrrem drugiego zbiornika. Na innych warstw powinno być wykonane tą samą manipulację. Najmniejsze będą uderzać ciasto miękiszu i spryskiwanie gotowego ciasta. Wyjąć deser w lodówce przez noc.

„Napoleon” – kawiarnią ciasto, delikatne, z pysznym kremowym waniliowym kremem, pamiętaj, aby zadowolić swoich bliskich i swoje dzieci. Bon appetit!